Cambler

Rodzaje diety dla zapobiegania atak serca

Wybór jedzenia wprowadzane każdego dnia można albo zwiększyć lub zmniejszyć ryzyko wystąpienia ataku serca. Możesz myśleć, że trzeba zrezygnować z żywności kochasz być "zdrowe serce". Jednakże, można dowiedzieć się, jak wybrać się na pyszne i satysfakcjonujące diety, który zmniejsza swoje ryzyko zawału serca.

Jak moja dieta wpływa na serce?

Twoje nawyki żywieniowe wpływają na zdrowie serca i naczyń krwionośnych w wielu aspektach.

Tłuszcz: Oddając w tłustych, które są bogate w cholesterol może zwiększać poziom cholesterolu (cholesterolu). Nadmierny cholesterol odkłada się na ściankach naczyń krwionośnych, które zaopatrują mięsień serca z krwi, co prowadzi do niedokrwiennej choroby serca. To zawęża i blokuje przepływ krwi do serca i może spowodować atak serca (zawał mięśnia sercowego).

Sól: dieta o wysokiej zawartości soli prowadzi do zwiększonej sodu we krwi i zwiększenie ilości wody i cieczy we krwi. Powoduje to, że wysokie ciśnienie krwi ( nadciśnienie ). Nadciśnienie sprawia, że praca serca zbyt trudne, uszkodzenia tętnic i zwiększa ryzyko zawału serca. Niektórzy ludzie są bardziej wrażliwe niż inne soli.

Cukier: Jedzenie żywności o wysokiej zawartości cukru i przetworzonych węglowodanów zwiększa poziom cukru we krwi, co może prowadzić do typu 2 cukrzycy. Wysoki poziom cukru we krwi uszkadza tętnice i zwiększa twoje szanse na atak serca.

Te specyficzne elementy diety są krytyczne uważać, ale zbyt dużo jedzenia, a nadwagą lub otyłością również zwiększa ryzyko wysokiego cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi i typu 2 cukrzycy.

Co mam jeść, aby zapobiec ataku serca?

Jedzenia prawo żywności dla serca nie musi być mdłe i nudne. Europejskie Stowarzyszenie Serca zaleca jeść różnorodne pożywne codziennie.

Oto kilka przykładów z serca-smart żywności, które powinieneś wybrać często:

 • Świeże owoce i warzywa. Mrożone wybory są zbyt dobrze, jeśli oznaczony jako niskiej soli (140 mg lub mniej na porcję) i niskiej zawartości tłuszczu.

 • Chude mięso i przybraniem, które nie są smażone. Obejmuje to bez skóry z kurczaka i indyka, chude kawałki wołowiny i wieprzowiny oraz świeże ryby. Bardzo niskotłuszczowe wędliny, takie jak bawoły i łosie to doskonały wybór i coraz bardziej dostępne.

 • Oleje serca zdrowe, takie jak olej rzepakowy, olej z oliwek, olej kukurydziany i olej arachidowy

 • Niskotłuszczowe produkty mleczne, takie jak mleko odtłuszczone i wolne od tłuszczu lub o niskiej zawartości tłuszczu ser i jogurt

 • Darmowe sól przyprawy, takie jak pieprz, czosnek, cytryna, i innych przypraw. Zapytaj lekarza, czy "substytutem soli" produkt jest bezpieczny do użycia. Niektóre produkty mogą zwiększyć stężenie potasu w organizmie do poziomu niebezpiecznego, zwłaszcza jeśli masz chorobę przewlekłą.

 • Pieczywo, makarony i płatki wykonane w 100% z całości lub całego ziarna pszenicy

 • Inne dobre wybory obejmują orzechy, rośliny strączkowe, fasola, brązowy ryż i nasiona

Ogólne wytyczne dotyczące diety zdrowe serce to:

 • Cholesterol: Mniej niż 200 do 300 miligramów dziennie

 • Nasycone tłuszcze: mniej niż 7% spożycie kalorii

 • Tłuszcze trans: Mniej niż 2 g dziennie

 • Sodu: Mniej niż 1500 do 2000 mg dziennie

 • Włókno: Cel na 22 do 28 gramów dziennie dla kobiety i 28 do 34 gramów dziennie dla człowieka

 • Cukier: nie więcej niż 6 łyżeczek cukru dla kobiet i 9 mężczyzn codziennie

Jakie konkretne diety może zapobiec ataku serca?

Łatwo jest być mylone przez odchudzanie porady oferowane przez rodziny i przyjaciół, a także w mediach. Nie wszystkie diety są dobre dla serca, więc przed rozpoczęciem programu diety, należy skontaktować się z lekarzem. Diety zawierają następujące wielu z powyższych zaleceń. Niektóre diety zdrowego serca powszechnie zalecane przez lekarzy to:

 • Największym przegranym dieta pozwala wybrać z wielu rodzajów gotowych posiłków składających się z chudego białka, węglowodanów całego ziarna i warzyw bogatych w składniki odżywcze.

 • Dieta DASH (metody żywieniowe, aby zatrzymać nadciśnienie) jest bogata w owoce i warzywa, o niskiej zawartości tłuszczu lub bez tłuszczu, nabiału i produktów pełnoziarnistych. Jest niski sodu, wysokiej włókna i niskiej do umiarkowanej zawartości tłuszczu diety.

 • Mayo Clinic dieta opracowana przez dr Donalda Hensrud, skupia się nie tylko na jedzeniu i utraty wagi, ale także na kontrolowanie niezdrowych nawyków w swoim życiu, jak jest siedzący tryb życia. Twoja dieta jest pobierana z Kliniki Mayo zdrową wagę piramidy, która podkreśla owoce i warzywa oraz minimalizuje słodycze i tłuszcze.

 • Dieta śródziemnomorska jest to sposób odżywiania, który zawiera pewne aspekty tradycyjnych śródziemnomorskich potraw, takich zastępuje masło z oliwą z oliwek i soli z ziół i przypraw. Czerwone mięso jest ograniczona do kilku razy w miesiącu. Wino jest dozwolone z umiarem.

 • Ornish diety, stworzony przez dr Dean Ornish, jest dieta roślinna bardzo bogata w owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste. To zniechęca do mięsa, drobiu i ryb. Dozwolone jest tylko nabiał beztłuszczowy jogurt, mleko, sery beztłuszczowe i białka jaj. Pokarmy niedozwolone należą wszystkie tłuszcze, oleje, orzechy, nasiona, awokado i rafinowanych węglowodanów.

 • TLC diety (dieta terapeutycznej zmiany stylu życia) wymaga mniej niż 7% dziennego zapotrzebowania na kalorie waszych pochodzić z tłuszczów nasyconych i zużywają mniej niż 2400 miligramów dziennie z soli.

 • Dieta wegańska eliminuje mięso, ryby, drób i inne produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak jaja, produkty mleczne i miód.

 • Wegetariańska dieta eliminuje mięsa, drobiu lub ryb, i obejmuje owoce, warzywa, suszone fasola, ziarna, nasiona i orzechy. Niektórzy wegetarianie nie jedzą nabiału i jaj. Być zdrowe serce, dieta wegetariańska musi być niska w sód i tłuszcze nasycone i obejmować całe ziarna.

 • Volumetrics dieta zachęca do jedzenia, dopóki nie czuje się zadowolony, tak długo, jak są wybory żywności o niskiej zawartości tłuszczu i zdrowe serce. Dotyczy to wielu rodzajów owoców i warzyw oraz odtłuszczonym mlekiem.

 • Weight Watchers Dieta jest system punktów, aby pomóc śledzić rodzaje i ilości jesz. Wszystko jedzenia ma ustaloną liczbę punktów, które sumującym się w ciągu dnia. Ci mają tylko zużywają pewną liczbę punktów w celu utraty wagi.