Cambler

Rodzaje chorób serca u kobiet

Choroba serca jest najczęstszą przyczyną zgonów u mężczyzn i kobiet. Ale czy wiesz, że kobiety w wieku 50 lat, który ma atak serca jest dwukrotnie częściej niż człowiek umrzeć (Źródło: WHF )? Istnieją pewne powody, dla których bycie kobietą wpływa na ryzyko chorób serca. W związku z tym, należy znaleźć lekarza z doświadczeniem w leczeniu kobiet z chorobami serca.

Jakie choroby serca wpływa na kobiety?

Choroba serca jest pojęciem, że obejmuje choroby serca i naczyń krwionośnych. Typowe formy choroby serca u kobiet to:

  • Choroba niedokrwienna serca, najbardziej rozpowszechnioną formą choroby serca u kobiet i mężczyzn

  • Atak serca

  • Angina

  • Zastoinowa niewydolność serca

Jak jest inna choroba serca u kobiet?

Istnieje kilka zaskakujących różnic choroby serca mężczyzn i kobiet. Kobiety rzadziej niż mężczyźni mają bóle w klatce piersiowej podczas ataku serca. Prawie dwie trzecie kobiet, które umierają na atak serca nie zgłaszać ból w klatce piersiowej (źródło: WHF ). Zamiast tego, kobiety często opisują uczucie nagle słaby i zmęczony, i mogą myśleć, że to tylko walka z grypą. Kobiety są również częściej niż mężczyźni mają inne objawy, takie jak duszność, nudności i wymioty, zawroty głowy, zimne poty, lub słabych i ciężkich ramion. Co więcej, niektóre badania diagnostyczne nie są tak wiarygodne u kobiet jak u mężczyzn. Na przykład, EKGs i stres testy mogą być trudne do interpretacji i nie tak dokładne, u kobiet.

Kobiety, które mają zawał serca są bardziej narażone niż mężczyźni mają inne poważne choroby, w tym cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi i zastoinowej niewydolności serca. Choroby te komplikują atak serca, aby zabiegi mniej skuteczne, i zwiększyć prawdopodobieństwo poważnych lub śmiertelnych problemów. Ponadto, kobiety z cukrzycą mają podwójne ryzyko drugiego zawału serca w porównaniu do mężczyzn. Podobnie, jeśli jesteś kobietą i palisz, masz dwa razy częściej mają zawał serca jak palących mężczyzn.

Ze względu na te różnice, zdrowych zmian w stylu życia mogą rzeczywiście poprawić serce kobiety bardziej niż mężczyzny. Obejmuje to nie palenie, jedzenie diety zdrowe serce, ćwiczenia, picie alkoholu nie nadmiernie, i utrzymanie prawidłowej wagi ciała.

Z drugiej strony, młode kobiety są bardziej chronione przed chorobą wieńcową niż mężczyźni. Hormon estrogen pomaga zachować cholesterolu poziom zdrowe i naczynia krwionośne rozszerzone dopóki spadek poziomu estrogenów po menopauzie. Opóźnia to choroby serca u kobiet około dziesięć lat później w życiu niż mężczyźni. Mimo to choroba serca jest wciąż zabójcą numer jeden wśród kobiet.

Co kobiety powinny wiedzieć o wyborze kardiologa

Choroby serca u kobiet to gorący temat, ponieważ obecny badania wykazały pewne niepokojące tendencje dotyczące jej leczenia. Kobiety częściej niż mężczyźni doświadczają opóźnień w opiece i są mniej prawdopodobne, aby otrzymać zalecane zapobiegawczego i uzupełnienie opiekę niż mężczyźni. Co więcej, operacje na choroby serca może być trudniejsza u kobiet, a kobiety są bardziej narażone na powikłania po zabiegu.

Niektórzy kardiolodzy mają więcej doświadczenia opiekuńczego dla kobiet z chorobami serca niż inne, więc jest to bardzo ważne, aby wybrać właściwy. Wybierając kardiologa, należy zadać następujące pytania:

  • Jakie jest Twoje wykształcenie i doświadczenie, szczególnie odnoszące się do kobiet serca zdrowia?

  • Czy szpital, w którym praktyki oferują specjalistyczną opiekę serca dla kobiet?

Jeśli nie masz doświadczenia z poziomem kardiologa doświadczeń, poprosić o skierowanie do kolegi, który specjalizuje się w chorobach kobiet serca. Przy odrobinie wiedzy i odrobinie dochodzenia, można znaleźć kardiologa dla Ciebie.