Cambler

Rodzaje metod antykoncepcyjnych: prezerwatywy

Prezerwatywy są jednym z najczęstszych form kontroli urodzeń. Oprócz zapobiegania ciąży, zarówno męskie i żeńskie prezerwatywy są jedynym rodzajem antykoncepcji, które mogą chronić przed chorobami przenoszonymi drogą płciową (STD). Prezerwatywy mogą pracować do pochwy, odbytu i jamy ustnej płci.

Jak prezerwatywy zapobiegania ciąży?

Czasami nazywany "guma", mężczyzna prezerwatywy jest cienki plastik lub lateksowe pokrycie, które zmieści się na penisa. Prezerwatywy dla kobiet jest cienka, etui w kształcie rury z tworzywa sztucznego z pierścieniami, które trzymają go w miejscu, w pochwie. Zarówno samce i samice prezerwatywy fizycznie zablokować nasienie przed dostaniem się do pochwy.

Jak skuteczne są prezerwatywy w zapobieganiu ciąży?

Mężczyzna prezerwatywy może być do 98% skuteczne i prezerwatywy dla kobiet może być do 95% skuteczne, jeśli ich używać prawidłowo za każdym razem masz płeć. Ciąża może jeszcze wystąpić z prezerwatywą, jeśli ześlizgnie lub łzy podczas seksu, lub jeśli sperma przedostanie się do pochwy, gdy prezerwatywa jest usuwany. Można zwiększyć skuteczność prezerwatywy, jeśli wycofać penisa z pochwy przed wytryskiem. Można również zwiększyć skuteczność prezerwatyw, jeśli można umieścić spermicide do pochwy Ci około 15 minut przed uprawiania seksu. Spermicide jest substancją chemiczną, która zapobiega przesuwaniu się spermy.

Jak używać prezerwatywy?

Mężczyzna prezerwatywy są dość proste w użyciu. Toczyć się prezerwatywę nad penisa przed seks. Pamiętaj, że musisz umieścić prezerwatywę przed penisa do pochwy, bo dotyka nasienie zawierające plemniki mogą wyciekać przed wytryskiem. Można dodać środek poślizgowy na bazie wody, takich jak galaretki, KY do wewnątrz prezerwatywy, aby toczyć łatwiej na penis. Pozostawiają mniej miejsca na końcu prezerwatywy do zbierania nasienia. Możesz też dodać smar na zewnątrz prezerwatywy. Po seksie, należy wyciągnąć penisa przed penis staje miękkie. Użyć nowej prezerwatywy z każdego aktu seksualnego.

Jeśli jesteś kobietą, używając prezerwatywy dla kobiet, wykonaj następujące kroki do ośmiu godzin przed stosunkiem:

  1. Dodać środek smarujący na zewnątrz zamkniętego końca prezerwatywy.

  2. Ściśnij boki razem z pierścieniem wewnętrznym na zamkniętym końcu prezerwatywy i umieścić go do pochwy, jak byś tamponu.

  3. Włóż zamknięty koniec prezerwatywy głęboko do pochwy. Wcisnąć pierścień wewnętrzny, jak daleko wstecz, jak można aż do szyjki macicy. Otwarte, obrączkowane stronie żeńskiej prezerwatywy powinny pozostać poza pochwy.

  4. Tak jak w przypadku męskich prezerwatyw, wyrzucić zużyty prezerwatywy dla kobiet i użyć nowego z każdego aktu seksualnego.

Będziemy chcieli, aby dbać o nie używanie prezerwatyw, które wygasły. Obejrzyj prezerwatyw przed ich użyciem, jeżeli są uszkodzone, podarte lub pęknięty, użyć innego pakietu. Jeśli używasz smaru, czytać etykiety i tylko używane produkty na bazie wody. Smary na bazie oleju, takie jak wazelina i balsam, mogą uszkodzić lateks i zmniejszyć jego skuteczność.

Co mam zrobić, jeśli prezerwatywa pęknie?

Jeśli prezerwatywa pęknie podczas seksu, ale przed wytryskiem, wyciągnij penisa i umieścić na nowej prezerwatywy. Jeśli prezerwatywa pęknie i myślisz wycieku nasienia do pochwy, możesz rozważyć użycie antykoncepcji doraźnej. Antykoncepcja doraźna (morning-after pill) jest lekiem, który może zapobiec ciąży, jeśli zaczęło się pięć dni po seks. Porozmawiać z swoim lekarzem lub farmaceutą, aby dowiedzieć się więcej o antykoncepcji awaryjnej.

Czy prezerwatywy mają skutki uboczne?

Prezerwatywy na ogół nie powodują skutków ubocznych, chyba że jesteś uczulony na lateks. Można zauważyć, że Twoja skóra jest podrażniona i swędząca, jeśli są wrażliwe na lateks. Lateksu składa się z płynu mlecznego, który pochodzi z drzewa gumowego. Jeśli jesteś uczulony na lateks można używać prezerwatyw męskich wykonanych z tworzywa sztucznego (poliuretanu). Prezerwatywy dla kobiet są również wykonane z tworzywa sztucznego.

Prezerwatywy mogą również zmniejszyć uczucie seksualne, ponieważ zapobiegają one rzeczywisty kontakt skóra do skóry. Jeśli jest to dla Ciebie problem, spróbuj użyć więcej smaru, aby penis schodzenia łatwiej.

Gdzie mogę dostać prezerwatywy?

Możesz kupić kondomy bez recepty w sklepach spożywczych, aptekach, przychodniach zdrowia, oraz w automatach. Niektóre kliniki oferują prezerwatywy za darmo. Mężczyzna prezerwatywy kosztuje około 5€ każdy, kobiece prezerwatywy kosztuje 5€ do 5€ każdy.

Prezerwatywy są tani i skuteczny sposób zapobiegania ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową. Jeśli masz wielu partnerów seksualnych, zawsze należy stosować prezerwatywy, nawet jeśli używasz innych antykoncepcyjne metody. Należy również używać prezerwatyw podczas seksu oralnego lub analnego, aby zapobiec przenoszeniu chorób przenoszonych drogą płciową.