Cambler

Rodzaje alergii: alergia na orzechy arachidowe

Orzeszki ziemne są zabawne jedzenie-masło orzechowe i galaretka, gorące prażone orzeszki ziemne, orzeszki ziemne na ostrzał baseballu, ale mogą być wręcz niebezpieczne, jeśli masz alergię na orzeszki ziemne. Niestety, alergia na orzeszki ziemne jest jednym z najbardziej powszechnych rodzajów żywności alergii i może powodować reakcje zagrażające życiu.

Skąd mam wiedzieć, czy mam alergię na orzeszki ziemne?

Jeśli masz alergię na orzeszki ziemne, twoje immunologiczne błędy systemowe niektóre białka występujące w orzeszkach ziemnych jako niebezpieczny. Do walki z zagrożeniem, organizm wytwarza przeciwciała przeciwko białek. Prowadzi to do uwalniania histaminy i innych substancji chemicznych, w celu wytworzenia obrzęk i stan zapalny w całym organizmie. Najczęstsze objawy to zauważyć pacjent to:

 • Luźne, wyciek stolce, biegunka lub wymioty

 • Pokrzywka lub wysypka na skórze, które mogą swędzieć

 • Kłopoty mówienia lub oddychania. Twój głos może brzmieć zachrypnięty.

 • Ból brzucha lub ból brzucha

 • Mrowienie, ucisk lub obrzęk gardła, języka lub warg

 • Piskliwy gwizd dźwięku (świszczący oddech), gdy oddychasz

Jeśli kiedykolwiek miał tego typu objawów po zjedzeniu orzeszków ziemnych i innego rodzaju żywności, zobaczyć się z lekarzem. Reakcja organizmu na orzeszki ziemne może stać się gorzej każdym razem jeść orzeszki ziemne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mogą mieć zagrażający życiu reakcję zwaną anafilaksji gdy jedzą żywność lub są narażone na każdej substancji, których są uczuleni. Anafilaksja jest, gdy masz problemy z oddychaniem, bo twoje drogi oddechowe są obrzęk i zamykania. Może być także nagły swędząca wysypka lub pokrzywka.

Alergolog może zdiagnozować alergię orzechowe za pomocą testu skórnego lub badania krwi. Testy alergiczne nie zawsze są jednoznaczne. Wiedzieć na pewno, że masz alergię na orzeszki ziemne, lekarz może jeść orzeszki ziemne lub narazić na orzeszki ziemne w biurze, podczas gdy pod nadzorem lekarza.

Kto dostaje alergii orzechowe?

Peanut alergii występują najczęściej u dzieci, zwłaszcza małych dzieci. Jeśli Twoje dziecko ma alergię na orzeszki ziemne, jest mało prawdopodobne, że będzie on "wyrastają" z alergii. Tylko około 20% dzieci wyrasta z alergii na orzeszki ziemne. Pamiętaj, że nawet jeśli uważasz, że przerósł dzieciństwa peanut alergii może powtarzać się w wieku dorosłym.

Inne czynniki ryzyka alergii orzechowym m.in. mający egzemę, astmę, inne alergie pokarmowe lub w rodzinie alergii, astmy i egzemy.

Jakie pokarmy należy unikać, jeśli mam alergię na orzeszki ziemne?

Unikanie orzeszki ziemne i produkty zawierające orzeszki ziemne jest bardzo trudne, ponieważ orzeszki znajdują się w wielu typowych i nieoczekiwanych żywności. Różne sosy, sosy do sałatek i pieczywa, a także potrawy meksykańskie, azjatyckie i afrykańskie może zawierać śladowe ilości orzeszków ziemnych.

Twój najlepszy plan dla uniknięcia orzeszki jest czytać etykiety i zapytaj o składnikach kiedy jedzenie.

Poszukaj następujących składników i ich uniknąć:

 • Olej arachidowy, znany również jako olej arachidowy

 • Zboża i pieczywo zawierające masło orzechowe, mąka z orzechów ziemnych, hydrolizat białka z orzeszków ziemnych i olej arachidowy

 • Sosy i zagranicznych produktów, które mogą zawierać orzeszki ziemne lub olej arachidowy

 • Cukierki i nugat

 • Mandelonas, które są orzeszki nasączone olejem migdałowym, oraz inne tak zwane "sztucznych" nakrętki

Bądź bezpieczny i unikać pokarmów, które są "produkowane na wspólną sprzętu z orzechami lub orzeszki ziemne" lub "wyprodukowane w zakładzie, który również przetwarza orzechy." Wyrażenia te są oznaczone na opakowaniu produktu.

Jakie są dobre zamienniki orzechowe?

Niektóre osoby z alergią na orzeszki ziemne mogą korzystać soi i masło sojowe. Jednakże, jest możliwe, że alergia na obu soja, orzeszki ziemne. Ponadto Twój alergia orzechowe sprawia, że ​​bardziej prawdopodobne jest, że masz uczulenie na orzechy, takie jak migdały, orzechy włoskie, orzechy nerkowca i macadamias. Orzechy nie są na ogół uważane za dobre substytuty orzeszki.

Należy skontaktować się z lekarzem na temat, jaki rodzaj substytutu orzechowe są bezpieczne dla Ciebie.

Kiedy należy skontaktować się z lekarzem?

Aby uniknąć poważnych reakcji alergicznych, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym, jeśli podejrzewasz, że Ty lub Twoje dziecko ma alergię. Z różnych dostępnych produktów spożywczych, możliwe jest przypadkowego narażenia na pewnym punkcie.

Jeśli masz poważne alergię orzechowe należy nosić wstrzykiwania adrenaliny w każdym czasie. W przypadku trudności w oddychaniu, obrzęk lub nagłe zawroty głowy, wstrzyknąć sobie z adrenaliny, zgodnie z zaleceniami lekarza. Zadzwoń pod numer 911 do leczenia w nagłych wypadkach, nawet jeśli objawy ustąpią.