Cambler

Rodzaje alergii: alergia na penicylinę

Penicylina jest antybiotykiem, który leczy wiele rodzajów zakażeń. Może również powodować poważne reakcje, jeśli masz alergię na penicylinę. Na szczęście są inne antybiotyki można użyć, aby zapobiec infekcji. Ale jak wiesz, jeśli masz prawdziwą alergię na penicylinę i kiedy zgłosić się do lekarza?

Skąd mam wiedzieć, czy mam alergię na penicylinę?

Może masz alergię na penicylinę, jeśli masz swędzącą wysypkę skórną lub swędzenie oczu po zażyciu penicyliny. Możesz rozwijać te objawy po pierwszej dawce, ale nie zawsze. Dodatkowo, można wziąć penicyliny w przeszłości bez reakcji. alergia może wystąpić u dziecka lub osoby dorosłej, nawet jeśli podjęły penicylinę bezpiecznie w przeszłości. Niektóre objawy penicyliny alergie, takie jak wysypka, może być spowodowane przez inne choroby, takie jak zakażenia wirusowego.

Poważne objawy alergii na penicylinę są rzadkie, ale to:

 • Piskliwy gwizd dźwięk z oddychaniu (świszczący oddech)

 • Zamieszanie

 • Trudność mówienia lub oddychania

 • Zawroty głowy lub blokowanie

 • Nudności i wymioty

 • Duże obszary podniesione pręgi na ciele lub twarzy (pokrzywka)

 • Obrzęki, mrowienie lub uczucie ucisku w gardle, warg lub języka

Lekarz może zdiagnozować alergię na penicylinę z badania skóry. Lekarz umieścić niewielką ilość penicyliny pod skórą i czekam na reakcję. Jeśli masz przeciwciała specyficzne penicyliny we krwi, skóra zmienia kolor na czerwony i spuchnięte. Badanie krwi może również określić, czy masz przeciwciała specyficzne penicylinę.

Kto dostaje alergii penicyliny?

Alergia na penicylinę jest najczęstszym typem alergii na leki. Jednakże, tylko 1 do 10% osób narażonych na penicylinę reakcji na lek. Anafilaksja, zagrażających życiu reakcji na penicylinę, pojawia się w mniej niż 0,05% (5 z 10,000) pacjentów leczonych penicyliną.

Występuje najczęściej u młodych dorosłych oraz w wieku średnim. Jesteś bardziej narażone na alergię na penicylinę, jeśli wziąć penicylinę często lub mają alergię na inny lek.

Niektórzy ludzie mają alergię na penicylinę całe swoje życie. Inni mogą bezpiecznie brać penicylinę po reakcji alergicznej. Lekarz określi, czy jest to bezpieczne, aby podjąć penicyliny.

Jakie leki należy unikać, jeśli mam alergię na penicylinę?

Pamiętaj, aby poinformować wszystkich swoich lekarzy, jeśli jesteś uczulony na penicylinę. Należy unikać wszystkich antybiotyków związane penicylinę w tym:

 • Amoksycylina

 • Ampicylinę

 • Dikloksacylina

 • Penicyliny G

 • Penicylina V

 • Piperacylina i tazobaktam (Zosyn)

Jest możliwe, że może być również uczuleni na cefalosporyny klasy, takich jak Keflex, cefadroksyl, Ceftazydym i Ceclor, jeśli jesteś uczulony na penicylinę. Lekarz przepisze Ci bezpieczny alternatywnego antybiotyku, jeśli jesteś uczulony na penicylinę. Istnieje wiele opcji, które można omówić z lekarzem lub pediatrą.

Jak jest alergia na penicylinę leczyć?

Łagodne objawy alergii penicyliny, takie jak wysypka, traktowano leki przeciwhistaminowe, takie jak difenhydramina ( benadryl ). Lekarz może leczyć poważniejsze reakcje z kortykosteroidów pigułki lub strzału. Anafilaksja wymaga leczenia w nagłych wypadkach, w tym strzał adrenaliny i ewentualnie środków podtrzymujących życie.

Kiedy należy zadzwonić do mojego lekarza?

Jeśli masz objawy alergii na penicylinę, takie jak wysypka, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem. Uzyskanie szybkiej diagnozy i leczenia może zapobiec groźnym reakcjom.

Jeśli masz poważne objawy alergii na penicylinę, jak zawroty głowy i trudności w oddychaniu, należy zadzwonić pod numer 911 w nagłych wypadkach.