Cambler

Regulowanej opaski żołądkowej: co się stanie, jeśli nie stosować się do nowej diety

Regulowana opaska żołądka operacja sprawia, że ​​żołądek znacznie mniejsze. Jeśli masz tę operację, jest prawdopodobne, aby stracić na wadze. W tym samym czasie, można przyzwyczaić się do zupełnie nowego sposobu jedzenia. Możesz stracić na wadze w ciągu pierwszych kilku miesięcy, ponieważ można jeść tylko niewielkie ilości pokarmu w jednym czasie.

To trwa około czterech do sześciu tygodni po zabiegu, zanim będzie można ponownie jeść stałych pokarmów. Prawdopodobnie będziesz mieć wysokiej białka, dieta cieczy tylko przez dwa tygodnie. Wtedy będziesz miał tylko pokarmy puree na dwa tygodnie. Stały pokarm może nigdy wcześniej nie wydawał się tak kuszące. Ale kiedy jesteś gotowy na to, jakie możesz napotkać nowy problem zwany nietolerancji pokarmowej.

Nietolerancja pokarmowa po operacji gastric band

Nietolerancja pokarmowa oznacza, że ​​po zabiegu mogą wystąpić problemy jedzenie żywności, które kiedyś jedli lub które są częścią nowej diety. Może to, że trudno jest trzymać się swojej nowej diety i utrzymać funtów off.

Otwarcie na nowe żołądka nazywa stomia. Jednym z problemów jest to, że stomii może być tak mały, jak czwartej cala średnicy. Oznacza to, że niektóre pożywne kiedyś cieszyły może się tam utknął. Rodzi to ryzyko dla nietolerancji pokarmowej.

Jednym żołądka ekspres zespół sugeruje, że ludzie, którzy mają tę operację należy jeść pokarmy bogate w błonnik. Te produkty zawierają seler, kukurydza, pomarańcze, ananasy, szparagi, i słodkie ziemniaki. Te rodzaje żywności mogą złapać w stomii. Inne pokarmy, może nie być w stanie zjeść m.in. skórki owoców i warzyw, bogatych w białko i nakrętki i mięs, takich jak steki, hamburgery i schabowe. Niestety, skórki z owoców i warzyw są często najbardziej pożywne część.

Wspólne pokarmowe obejmują:

  • Mięso i nabiał. Nietolerancja pokarmowa jest jednym z głównych powodów, że ludzie, którzy mają zespół operacji żołądka często nie dostają wystarczająco dużo białka w diecie. Wiele jeść mniej niż połowę zalecanej ilości białka, ponieważ nie toleruje pokarmów bogatych w białko.

  • Sałat. Może to być ze względu na wysoką zawartość błonnika zieleni, która może utrudnić przejście przez stomii.

  • Świeże owoce i warzywa. Produkty te są również bogate w błonnik i zazwyczaj mają skórę, co sprawia, że są trudne do strawienia i przejść przez stomii.

Konieczności pominąć pożywne owoce i warzywa, takie jak pomarańcze, słodkie ziemniaki sprawia, że ​​trudno dostać składników odżywczych organizm potrzebuje. Pokarmowe uczynić go jeszcze bardziej.

Żywieniowe problemy związane z nietolerancją pokarmową

Nietolerancja pokarmowa po zabiegu opaski żołądkowej może być bardziej powszechne niż lekarze myśleli. Częściowo z powodu nietolerancji pokarmowej sprawia, że trudniej jest uzyskać wystarczająco dużo białka i witamin, poważne problemy żywieniowe i powikłania obserwowano wśród Bypass żołądka pacjentów. Problemy te obejmują anemię, brak białka i zagrażające życiu niedożywienia.

Z tego powodu ważne jest, aby trzymać się nowej diety i uzyskać pomoc w kontaktach z nietolerancją pokarmową. Zadzwoń do lekarza, gdy tylko wystąpią jakiekolwiek objawy nietolerancji pokarmowej. Objawy te obejmują refluks lub mitralnej, ból brzucha i uczucie dyskomfortu oraz wymioty. Lekarz może zalecić badania, takie jak górny pokarmowego rentgenowskim lub endoskopii w celu sprawdzenia sytuacji.

Należy również zwrócić się o pomoc do lekarza od razu, jeśli masz jakieś nietypowe objawy, takie jak ciężka wyczerpanie, dezorientacja, żołądka obrzęk i niewyjaśnione siniaki. Są sygnały, że twój organizm jest zagłodzony na składniki odżywcze.

Trzyma się swojej nowej diety

Zanim zespół operację żołądka, lekarz będzie rozmawiać z tobą o ścisłej diecie trzeba podążać przez resztę swojego życia. Ponieważ będziesz biorąc w wielu mniej kalorii niż wcześniej, to trzeba także wziąć codziennych witamin i suplementów mineralnych. Aby uniknąć komplikacji i nadal schudnąć, trzeba będzie remontować diety.

Może jadłeś wysokokalorycznych pokarmów, takich jak ciastka i lody przed operacją. Teraz trzeba dietę, która jest bogata w białka i mniej kalorii.

Bo twój żołądek może pomieścić tylko małe ilości jedzenia, trzeba jeść dużo mniejsze kwoty. Za każdym razem, jeść więcej niż nowy, mały żołądek może obsługiwać będziesz wymiotować to. Pacjenci opaski żołądkowej powinna również nie zawsze mają soda, piwo lub inne napoje gazowane. Napoje te mogą powodować wzdęcia, a nawet spowodować zespół wokół żołądka do poślizgu.

Zapobieganie problemom

Nietolerancja pokarmowa może sprawić, że trudno trzymać się diety. Tak, utrata masy ciała może spowolnić lub nawet odwrócić. Jeśli nie jeść niektórych pokarmów lub grup żywności, nie mogą dostać kluczowych składników odżywczych.

Niestety, pracownicy służby zdrowia, nie wiem dlaczego niektórzy ludzie nietolerancji pokarmowej po regulowanym zespołu chirurgii żołądka, a inni nie.

Te wskazówki mogą pomóc w lepszym dostosowaniu się do nowego sposobu odżywiania:

  • Żuć jedzenie powoli, aż do 20 razy na ukąszenia, tak, że jest to płyn, kiedy połknąć.

  • Upewnij się, że wszystkie mięso jest niezwykle delikatne i pokroić na drobne kawałki, zanim go jeść.

  • Spotkać się z dietetykiem, regularnie rozmawiać o swoich sprawach żywieniowych.

  • Pobierz regularne kontrole zdrowotne i badania krwi na resztę swojego życia w poszukiwaniu problemów żywieniowych. Niektóre z tych problemów może pojawić się rok po zabiegu.

Ważne jest również, aby wykonać codzienne witamin i suplementów mineralnych przepisaną przez lekarza. Zapominając je wziąć lub celowo ich nie biorąc powoduje ryzyko wystąpienia poważnych problemów żywieniowych. Niektóre problemy mogą powstać w ciągu kilku tygodni. Pewne niedobory witamin mogą spowodować trwałe uszkodzenie nerwów i innych problemów, jeśli oni nie traktuje wcześnie.

Jeśli objawy nie odchodź i masz problemy z dostaniem odżywiania, czego potrzebujesz, lekarz może mieć dodać uzupełnienie białka na chwilę. On lub ona może również sugerować, aby dokonać innych zmian w diecie lub sposób przygotowania posiłków. Twój zespół może być również dostosowane tak, że stomia jest większy i masz więcej miejsca w żołądku do trawienia.

W niektórych przypadkach, nawet, jeśli się nowe diety i zabrać suplementów, może nadal nie uzyskać wystarczającej ilości składników odżywczych. Lekarz może następnie sugerują, że masz usunąć Twój zespół.