Cambler

Ramię słabość

Co to jest ramię słabość?

Ramię słabość odnosi się do utraty siły w ramieniu. Osłabienie w ramionach mogą występować w jednym lub w obu bokach korpusu, może towarzyszyć osłabienie w innych częściach ciała, a może dochodzić do odmian innych symptomów bólu, w tym ramieniu. Jeśli masz ramię słabość, możesz mieć problemy po prostu przesuwając rękę wpływ lub może mieć trudności wykonywania codziennych zadań.

W niektórych przypadkach, fizykoterapia może przyczynić się do poprawy wytrzymałości ramienia. Jeśli wystąpi osłabienie ból ramienia, ból leki mogą pomóc w rozwiązywaniu zarówno objawy. Optymalne leczenie ramienia osłabienia jest zależna od przyczyny tego osłabienia.

Ramienia zwyczajne przyczyny słabości m.in. obrażeń, lub zakażenie, ramię; zanikowi mięśni, tak jak od niektórych chorób mięśni lub z braku użytkowania, uszkodzenia nerwów lub w kompresji kręgosłupa lub niektórych chorób dziedzicznych. Udar mózgu jest poważne i potencjalnie zagrażająca życiu przyczyną nagłej ramienia osłabienia, który znajduje się po jednej stronie ciała. Czasowe ramię osłabienia może być spowodowane ogólnym infekcji, takich jak przeziębienie.

Podczas gdy ramię słabość nie jest ogólnie poważna, ramię słabość może być objawem udaru mózgu. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeżeli wystąpią poważne objawy, które mogą wskazywać na udar mózgu, takie jak nagłe, silne bóle głowy, utrata przytomności, dezorientacja, nagłe drętwienie albo paraliż, szczególnie jeśli występuje po jednej stronie ciała; wizja zmiany lub trudności z mówieniem.

Jeśli ramię jest twoja słabość powoduje trwałe lub ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z ramienia słabości?

Ramię słabość może towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej na temat objawów słabość ramion

PRZYCZYNY

Co powoduje, że ramię słabość?

Ramię słabość może wynikać z różnych zdarzeń lub zaburzeń, które wpływają na mięśnie, kości, stawy, układ nerwowy lub metabolizm. Ramię słabość może towarzyszyć bardziej uogólnionej słabości, takie jak to wspólnego z pewnymi zaburzeniami dziedzicznymi, lub może być wynikiem specyficznego urazu ramienia.... Czytaj więcej o ramion powoduje osłabienie