Cambler

Rak płuca

Co to jest rak płuc?

Rak płuc stanowi wspólny rak układu oddechowego, który występuje, gdy jest niekontrolowanego namnażania nieprawidłowych komórek dróg oddechowych płuc. Rak płuc jest śmiertelny nowotwór u mężczyzn i kobiet, zgodnie z National Institutes of Health (źródło: NIH ).

Kobiety, które nigdy nie mogą być wędzone bardziej narażone na raka płuc niż ludzie, którzy nigdy nie palili. W rzeczywistości, 47% przypadków raka płuc występuje u kobiet i jeden na pięć kobiet z rakiem płuc nie palił. W przeciwieństwie do tego, tylko jeden na 10 mężczyzn z rakiem płuca nigdy nie palił, zgodnie z National Lung Cancer Partnerstwa (źródło: NLCP ).

Normalnie, komórki w płucach, które są uszkodzone lub przestaje dzielić i umierają. Te komórki są zastępowane przez komórki osób zdrowych młodych. Rak płuc występuje, gdy stare lub uszkodzone komórki nadal dzielić i mnożyć w sposób niekontrolowany. Te nieprawidłowe komórki ostatecznie rozwinie się złośliwego masy tkanki (guza), wypierając zniszczyć zdrowych komórek w płucach.

Jeżeli leczone komórki rakowe płuc nadal mnożenie i przerzuty do innych części ciała jest proces zwany przerzutów. Jak rak postępuje, to zaburza procesów życiowych i funkcji płuc i innych narządów, gdzie rozprzestrzenił.

Rak płuc często prowadzi do powikłań zagrażających życiu i jest śmiertelne w większości przypadków. Szukam regularnej opieki medycznej oferuje najlepsze szanse na odkrywanie raka płuc w jego najwcześniejszym stadium, najbardziej utwardzanej. Jeśli masz raka płuc, po plan leczenia może pomóc zmniejszyć ryzyko niektórych powikłań raka płuc. Rak płuca jest nowotworem bardzo do uniknięcia, ponieważ w większości przypadków są spowodowane przez palenie. Rzucenie palenia znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka płuc. Diagnozowanie raka płuc w jego najwcześniejszym stadium zapewnia najlepszą nadzieję na skuteczne leczenie i lekarstwa.

OBJAWY

Jakie są objawy raka płuc?

Rak płuc często nie daje objawów w jego najwcześniejszych stadiach, kiedy jest najbardziej uleczalne. Objawy mogą nie występować przez dekadę lub więcej po rak płuca rozwija. Kiedy pojawią się objawy, często wskazują, że rak płuc rozwinęła się w zaawansowanym stadium utwardzanej, mniej.... Czytaj więcej na temat objawów raka płuca

PRZYCZYNY

Co powoduje raka płuc?

Rak płuc jest bardzo uniknięcia formą raka, w większości przypadków są spowodowane przez palenie. Narażenie na szkody dymu że komórki wyściełające płuca. Z czasem te nieprawidłowe komórki mnożą i tworzą nowotwory złośliwe, które wypierają i niszczą zdrowe komórki.... Czytaj więcej na temat przyczyn raka płuc

ZABIEGI

Jak jest rak płuc leczone?

Leczenie raka płuc zaczyna się poszukiwanie regularnej opieki medycznej przez całe życie. Regularna opieka medyczna pozwala pracowników służby zdrowia najlepiej ocenić objawy, takie jak przewlekły kaszel i swoje ryzyko zachorowania na raka płuc, i szybko zamówić badań diagnostycznych. Środki te znacznie zwiększają szanse wykrycia raka płuc w jego najwcześniejszym stadium, najbardziej utwardzanej.... Czytaj więcej na temat leczenia raka płuc

Więcej artykułów