Cambler

Raka miednicy

Co to jest rak miednicy?

Rak miedniczki odnosi się do rozmaitych chorób nowotworowych obejmujących struktury i narządów w miednicy. Twój obszar miednicy jest dolna część tułowia ciała. Zawiera kości miednicy, pęcherza moczowego, odbytnicy i narządów płciowych.

Nowotwory miednicy, które mogą wpływać na obydwie płci obejmują raka pęcherza, raka odbytu, raka odbytu, chrzęstniakomięsak (rak chrząstki), mięsaka (raka kości). Nowotwory miednicy mogą być spowodowane przez rozszerzanie lub przerzutów innych nowotworów z różnych obszarów ciała.

Ponieważ obszar miednicy zawiera narządów płciowych, są nowotwory miednicy, które mogą mieć wpływ na mężczyzn i kobiety oddzielnie. Dla mężczyzn, obejmuje prostaty i raka jądra. Dla kobiet, raka miednicy może zawierać szyjki macicy, jajnika, macicy lub śluzówki macicy, pochwy i sromu.

Normalnie, stare lub uszkodzone komórki w organizmie przestaje dzielić i umierają, zanim się w nowotworowe. Zdrowe, młode komórki zazwyczaj zastąpić te komórki. Rak występuje wówczas, gdy stare lub uszkodzone komórki nadal dzielić i mnożyć w sposób niekontrolowany. W przypadku raka miednicy, nowotworowy lub nowotwór rozwija się struktury lub narządów miednicy.

Leczenie i rokowanie w nowotworze miednicy zmienia się w zależności od rodzaju nowotworu i stadium rozwoju, wiek, historię medyczną i współistniejących chorób lub chorób, i innych czynników. Leczenie może polegać na zabiegi chirurgiczne, radioterapię, terapię hormonalną i chemioterapię. Na ogół, diagnostyki i leczenia, na wczesnym etapie rozwoju, komórki nowotworowe przed rozłożone oferuje najlepsze rokowania dla pełnego wyleczenia.

Raka miednicy mogą prowadzić do zagrażających życiu powikłań i może być śmiertelna, szczególnie do wykrycia i leczenia. Szukam regularnej opieki medycznej oferuje najlepsze szanse na odkrywanie raka miednicy w jego najwcześniejszym stadium, najbardziej utwardzanej, często zanim objawy są obecne. Jeśli masz raka miednicy, po planu leczenia może pomóc zmniejszyć ryzyko poważnych powikłań.

OBJAWY

Jakie są objawy raka miednicy?

Objawy rak miedniczki różnić w zależności od rodzaju nowotworu.... Więcej o miednicy objawów raka

PRZYCZYNY

Co powoduje raka miednicy?

Normalnie komórki w organizmie, które są uszkodzone lub przestanie dzielić i umierają, zanim się w nowotworowe. Zdrowe, młode komórki zazwyczaj zastąpić te komórki. Raka miednicy występuje, gdy stare lub uszkodzone komórki nadal dzielić i mnożyć w sposób niekontrolowany. Co powoduje, że tak się stało, nie jest znany dla większości nowotworów.... Czytaj więcej na temat przyczyn raka miednicy

ZABIEGI

Jak jest rak miednicy leczyć?

Leczenie raka miednicy zaczyna się poszukiwanie regularnej opieki medycznej, rutynowe w całym życiu. Regularna opieka medyczna pozwala Twój lekarz najlepiej ocenić swoje ryzyko zachorowania na raka miednicy i wykonywania rutynowych badań przesiewowych, badania diagnostyczne i inne oceny, ile potrzeba. Środki te znacznie zwiększają szanse wykrycia raka miednicy w jego najwcześniejszym stadium, najbardziej utwardzanej.... Czytaj więcej na temat leczenia raka miednicy

Więcej artykułów