Cambler

Rak serce

Co to jest rak serca?

Pierwotne nowotwory serca, w której rozpoczyna się i rozwija się rak serca są bardzo rzadkie. Przerzuty w sercu, w którym nowotwory powstały w innym miejscu, a rozprzestrzeniają się w sercu, występują częściej niż pierwotnych nowotworów serca, ale nie są one także wspólne. Europejskie Stowarzyszenie Raka szacuje, że około 10.000 nowych przypadków nowotworów tkanek miękkich (w tym rak serca) rozpoznaje się każdego roku w Europie (Źródło: ACS ).

Nowotwory serca mogą rozwinąć się z każdej strony serca. U osób dorosłych najczęstsze nowotwory serca są angiosarcomas, które mają tendencję do rozwijania w prawym górnym komory serca (atrium). Angiosarcomas pochodzić z komórek, które stanowią wyściółkę naczyń krwionośnych. Kiedy te komórki stają się rakowymi, mnożą i tworzą nieregularne jak naczynia krwionośne, które mogą wybrzuszają mas do atrium i rozprzestrzeniać na sąsiednie struktury.

Prążkowanokomórkowy serca jest drugą najczęstszą pierwotnego raka serca u dorosłych i najczęściej pierwotne nowotwory serca u dzieci. Guzy te wywodzą się z komórek mięśniowych, które stają się nowotworowe. Prążkowanokomórkowe mogą powstać w dowolnym miejscu serca, ale prawie zawsze obejmuje co najmniej część mięśnia sercowego, mięśni grubej warstwie serca. Mniej popularne typy pierwotnych nowotworów serca obejmują serca tłuszczakomięsaki, Mesotheliomas włókniakomięsaki, histiocytomas włóknistych i nerwiaka.

Objawy raka serca mogą przypominać te z chorobami serca, takie jak ból w klatce piersiowej, nieregularny rytm serca, duszność i zmęczenie. Czasami te objawy rozwijają się nagle. Promieniowanie i chemioterapia mogą być używane, aby pomóc zarządzać objawów. Czasami operacja może także ułatwiania kontroli objawów, ale odbywa się tylko w wyspecjalizowanych ośrodkach.

Nagłe pojawienie się niewydolności serca może być pierwszym objawem raka serca. Natychmiast wezwać pomoc medyczną (911) za poważne objawy, takie jak ból w klatce piersiowej lub ciśnienia, szybkie lub nieregularne bicie serca, przyspieszony oddech, skóra zimna i wilgotna, nadmierne pocenie się, skrócenie oddechu, zmiany w poziomie świadomości, utraty przytomności, lub niepokoju. należy zwrócić się o pomoc medyczną dla nagłego przyrostu masy ciała, zmęczenie nieoczekiwany lub obrzęk stóp i kostek.

OBJAWY

Jakie są objawy raka serca?

Początkowo rak serce może nie mieć żadnych objawów. Gdy objawy rozwijają, często przypominają te z chorobami serca. Objawy raka serca może wystąpić nagle.... Czytaj więcej na temat objawów raka serca

PRZYCZYNY

Co powoduje raka serca?

Przyczyną raka serca nie jest znany. Tak jak w przypadku jakiegokolwiek raka zachodzą zmiany w komórkach, które prowadzą do zmiany ich funkcji i niekontrolowanego wzrostu. Może występować Te rodzaje zmian w którejkolwiek z komórek serca.... Więcej o przyczyn raka serca

ZABIEGI

Jak jest rak serca leczyć?

Leczenie raka serca są przeznaczone do zarządzania objawów i poprawę jakości życia.... Czytaj więcej na temat leczenia raka serca

Więcej artykułów