Cambler

Rak podstawnokomórkowy

Co jest rak podstawnokomórkowy?

Rak podstawnokomórkowy jest formą nonmelanoma raka skóry. Jest to najbardziej popularny rodzaj raka skóry, odpowiedzialny za 75% wszystkich nowotworów skóry. Jest to bardzo wolno rosnących guzów, które prawie nie rozciąga się na inne części ciała i jest łatwo utwardzane po usunięciu chirurgicznym. Choć rak typowo nie wydziela się na inne części ciała, mogą przenikać w głąb tkanki, jeżeli nie usunięte chirurgicznie (źródło: Pubmed ).

Wcześniej, rak podstawnokomórkowy głównie wpływ ludzi na 40, ale to jest obecnie postrzegane w młodych ludzi, zbyt. Będąc jasnej karnacji, mające w rodzinie raka skóry, a stare oparzenia słoneczne lub promieniowanie zwiększa ryzyko dla raka podstawnokomórkowego.

Rak podstawnokomórkowy występuje w naskórku, górną warstwę skóry. Występują one jako bezbolesny, wolno rosnące plamy skórne w obszarach skóry narażonych na działanie promieni słonecznych lub innych form promieniowania ultrafioletowego (UV). Rak podstawnokomórkowy zazwyczaj pozostaje ograniczone do obszaru, w którym najpierw następuje, chociaż czasami rozprzestrzenia okolic i otaczające tkanki i kości.

Rak podstawnokomórkowy może pojawić się w miejscach, które są płaskie i brązowy, zaczerwieniona lub perłowy lub woskiem, zwykle w obszarach skóry, gdzie można otrzymać najwięcej słońca. Należą do nich na szyi, twarzy, plecach i na uszach, szyi i klatki piersiowej. Zdając sobie sprawę z tych cech i wykonywania regularnych samosprawdzaj są pomocne. Jeśli zauważysz jakieś podejrzane narośla na skórze, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Wszelkie nieregularna bryła skóry lub wzrostu powinny być sprawdzone przez lekarza. Szukajcie szybką pomoc medyczną w przypadku zauważenia nieprawidłowości skóry, w szczególności te, które pokazują najnowsze zmiany.

OBJAWY

Jakie są objawy raka podstawnokomórkowego?

Objawy raka podstawnokomórkowego wpływają na wygląd skóry i zwykle są widoczne gołym okiem. Objawy to:... Czytaj więcej o podstawowych objawów raka

PRZYCZYNY

Co powoduje, że rak podstawnokomórkowy komórki?

Górna warstwa skóry jest znane jako naskórek. W dolnej części naskórka są komórki podstawne, które stale przedłużające. Przedłużona ekspozycja na słońce może stymulować komórki nadal się mnożyć, ostatecznie tworząc raka podstawnokomórkowego.... Czytaj więcej na temat przyczyn raka komórek podstawnych

ZABIEGI

Jak jest rak podstawnokomórkowy leczyć?

Leczenie raka komórek podstawnych startów z kontaktując się z lekarzem, który najprawdopodobniej skieruje Cię do dermatologa. Twoja skóra zostanie dokładnie sprawdzone przez podejrzane narośla, plamy lub moli, ze szczególnym uwzględnieniem wielkości, kształtu, koloru i tekstury. Podejrzenie raka skóry będzie biopsji (usunięte i zbadane), aby potwierdzić diagnozę raka podstawnokomórkowego lub innych nowotworów skóry.... Czytaj więcej na temat leczenia raka podstawnokomórkowego

Więcej artykułów