Cambler

P i: cukrzyce

Prawie 57 mln osób ma stan przedcukrzycowy, według Europejskiego Towarzystwa Diabetologicznego (ADA). Oznacza to, że poziom glukozy we krwi jest wyższe niż normalne, ale jednak wystarczająco wysoki, aby być rozpoznano cukrzycę.

Chociaż ludzie z pre-diabetes nie zostały jeszcze opracowane pełnowymiarową cukrzycę, są wciąż zagrożone, ponieważ badania pokazują, że wiele osób z pre-diabetes rozwoju choroby w ciągu 10 lat. Są one również na większe ryzyko chorób układu krążenia: ADA mówi, że osoby z cukrzycą są przed 1-1/2 razy częściej niż osoby z prawidłowym poziomem cukru we krwi, aby rozwijać choroby serca.

"Na szczęście, badania wykazały, jeśli podjąć działania w celu zarządzania poziom glukozy we krwi, kiedy masz cukrzyce, można opóźnić lub zapobiec cukrzycy typu 2 od zawsze się rozwija," mówi Robert Rizza, MD, były prezes Europejskiego Diabetes Association.

Poniższe pytania i odpowiedzi z ADA może pomóc zrozumieć swoje ryzyko i zdolność do zapobiegania chorobom od rozwijać.

P: Mogę mieć cukrzyce i nie wiedzieć?

: Tak, ludzie z pre-diabetes zazwyczaj nie mają objawów. Są to objawy cukrzycy: zwiększone pragnienie, częstsze oddawanie moczu, niewyraźne widzenie, lub zmiana zmęczenie i niewyjaśnione zmiany w wadze. Objawy te mogą się nie pojawić, aż do faktycznego cukrzyca rozwinęła.

Pytanie: co może mnie podejrzewać, że mam cukrzyce?

: Pierwszą wskazówką jest to, że ma nadwagę lub otyłość. Jeśli jesteś otyły, bez względu na wiek, lub jeśli masz nadwagę po 45 roku życia, jesteś na większe ryzyko pre-diabetes. Wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, lub wysoki poziom triglicerydów można umieścić także na większe ryzyko. Połączenie nadwagi, wysoki poziom triglicerydów, wysokie ciśnienie krwi i wyższe niż normalne poziomów cukru we krwi jest nazywany zespołem metabolicznym. Choroba ta jest uważana cukrzyce.

Pytanie: dlaczego muszę wiedzieć, czy mam cukrzyce?

: Możesz zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu 2 rozwija o 58 procent, tracąc 5 do 10 procent masy ciała i ćwiczeń średnio przez 30 minut dziennie. Biorąc kroki na początku może powrócić podwyższony poziom glukozy we krwi do wartości prawidłowych dla niektórych ludzi.

Pytanie: kto powinien zrobić test na pre-diabetes?

: Pokaż się z lekarzem, jeśli są młodsze niż 45, a otyłość, co oznacza, że ​​ma wskaźnik masy ciała 30 lub więcej. Operator będzie kontrolował ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Jeśli są wysokie, dostawca będzie testować za pre-diabetes. Jeśli masz nadwagę lub otyłość, a wiek 45 lat lub więcej, powinny być sprawdzane przed cukrzycą. Jeśli Twoja waga jest normalna i masz ponad 45 lat, należy zwrócić się do lekarza podczas rutynowej wizyty w gabinecie, jeśli badanie jest właściwe.

Bez względu na wiek, czy dostawca może sprawdzić za pre-diabetes, jeśli te czynniki ryzyka: w rodzinie cukrzyca, historię cukrzycy ciążowej, lub jesteś Afryki Europejskiej, Hiszpanie Europejska lub Europejska Azji.

P: Jak często należy badać?

: Tak długo, jak poziom cukru we krwi są w normie, to powinny być sprawdzane co trzy lata. Jeśli zdiagnozowano pre-diabetes, powinno być testowane na cukrzycę typu 2, co jeden do dwóch lat.

"Cukrzyca jest poważnym, często zagrażające życiu, choroba medyczny, który osiągnął rozmiary epidemii," mówi Dr Rizza. "Ale z powodu choroby można zapobiec lub opóźnić poprzez zmiany stylu życia w fazie pre-diabetes, mamy nadzieję na zmianę charakteru tego wokół."