Cambler

Pierś zimno

Co jest w klatce piersiowej zimno?

Określenie "zimna w klatce piersiowej" jest powszechnie używany w odniesieniu do choroby zakaźnej zwanej ostre zapalenie oskrzeli. Ostre zapalenie oskrzeli jest chorobą dolnych dróg oddechowych w płucach. Piersiowej zimno lub ostre zapalenie oskrzeli jest najczęściej wywołane przez zakażenia wirusowe, takie jak grypa lub zakażenie górnych dróg oddechowych, który rozprzestrzenia się w płucach. Powoduje to zapalenie oskrzeli i oskrzelików oraz małych pustych przejść, do płuc, przez które powietrze przemieszcza się podczas oddychania.

Zakażenie i zapalenie oskrzeli i oskrzelików prowadzi do objawów przeziębienia w klatce piersiowej, które zazwyczaj zawierają mokry kaszel, który wytwarza białą lub żółtą flegmę, duszność i gorączka.

Klatki piersiowej są częste przeziębienia i mogą wystąpić w dowolnym momencie roku, choć w większości przypadków dzieje w miesiącach zimowych. Przeziębienia klatki piersiowej są najczęściej u niemowląt, małych dzieci i osób starszych. Osób z ryzykiem rozwoju zimno w klatce piersiowej obejmują palaczy i osób narażonych na zanieczyszczenia powietrza lub drażniących płuc lub mają chorób płuc.

Klatki piersiowej zimno jest na ogół leczy się wszechstronnym planem leczenia. Plany leczenia zależy od Twojej historii medycznej.

W niektórych przypadkach, zimna w klatce piersiowej może prowadzić do zapalenia płuc, które mogą być poważne, nawet zagrażające życiu. Szukajcie szybkiej pomocy medycznej, jeśli masz objawy piersi zimne, takie jak gorączka i mokrym kaszlem, który wytwarza białą lub żółtą flegmę. Natychmiast zasięgnąć opieka medyczna (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, umiarkowanej do ciężkiej duszności, niebieskawe zabarwienie warg i paznokci, lub zmiany w poziomie świadomości lub czujność.

OBJAWY

Jakie są objawy przeziębienia w klatce piersiowej?

Objawy przeziębienia piersi są spowodowane stanem zapalnym dróg oddechowych płuc (oskrzeli i oskrzelików) z powodu zakażenia lub podrażnienia.... Czytaj więcej o piersi przeziębienia

PRZYCZYNY

Co powoduje, że zimno w klatce piersiowej?

Przeziębienia klatki piersiowej są najczęściej spowodowane zakażeniem wirusowym, np. grypa lub zakażenie górnych dróg oddechowych, który rozprzestrzenia się w płucach. Przeziębienia klatki piersiowej może być również spowodowane przez zanieczyszczenia w powietrzu i, rzadko, infekcji bakteryjnej.... Czytaj więcej o przyczynach piersiowej zimno

ZABIEGI

Jak jest zimno w klatce piersiowej leczyć?

Cele leczenia obejmują skrzyni zimny minimalizując ryzyko zachorowania na zapalenie płuc i kontrolowania objawów, aby umożliwić wystarczające reszta odzyskać. Łagodne przypadki zimna w klatce piersiowej, które występują w ogólnie zdrowych starszych dzieci i dorosłych może być traktowane w domu. Umiarkowanych lub ciężkich przypadków skrzyni zimnych lub przypadków u dzieci, osób starszych lub u osób z chorobami przewlekłymi mogą wymagać hospitalizacji.... Czytaj więcej o zimnych zabiegów klatki piersiowej

Więcej artykułów