Cambler

Przewlekłe zapalenie zatok: zabiegi

Jak jest przewlekłe zapalenie zatok leczone?

Plany leczenia przewlekłego zapalenia zatok są zazwyczaj służył przekrwienie błony śluzowej nosa, poprawa oddychania, zmniejszenie bólu i ciśnienia, i ewentualnie korygowanie fizyczne lub strukturalne problemy z nosa lub zatok.

Ogólne podejście z przewlekłym zapaleniem zatok

Ogólne leczenie zapalenia zatok obejmuje:

 • Unikanie wyzwalaczy alergiczne, jeśli masz alergie

 • Picie dużej ilości płynów, aby zatrzymać nawilżona i zachować wydzielina z nosa luzem

 • Dużo odpoczynku

 • Utrzymując głowę podwyższone podczas snu w celu zmniejszenia presji na zatok

 • Korzystanie chłodne mgły parownik do nawilżania i poluzować wydzielina z nosa

Leki stosowane w leczeniu przewlekłego zapalenia zatok

Dla niektórych osób z przewlekłym zapaleniem zatok, leczenie może być zalecane lub wymagane. Bardzo ważne jest, aby przeczytać i postępować zgodnie z kompletnych i ostrzeżeniami na ponad-the-counter leków i omówić ich zastosowanie z lekarzem przed ich podjęcia. Leki, które są stosowane w leczeniu zakażeń, takie jak leki przeciwgrzybicze i antybiotyki, należy podjąć dokładnie, jak jest do wyleczenia podstawowej infekcji. W celu skutecznego leczenia chronicznego zapalenia zatok powodu istniejącego zakażenia, leki te często muszą być brane przez dłuższy okres czasu.

Zalecane leki i inne zabiegi mogą być następujące:

 • Antybiotyki są przepisywane w przypadku zapalenia zatok jest spowodowana przez infekcję bakteryjną. Antybiotyki w leczeniu zapalenia zatok nie spowodowane przez zakażenie wirusowe lub grzybicze.

 • Leki przeciwgrzybicze są przepisywane w przypadku zapalenia zatok jest spowodowana zakażeniem grzybiczym. Leki przeciwgrzybicze nie będzie traktować zapalenie zatok spowodowane przez zakażenie wirusowe lub bakteryjne.

 • Alergia leki przeciwhistaminowe lub strzałów leżących kontrolne, które pomogą alergie

 • Kortykosteroidów, aerozole do nosa, aby zmniejszyć stan zapalny i ból zatok

 • Decongestants kurczyć zapalenie i obrzęk zatok. Leki te, jak Sudafed, może mieć poważne skutki uboczne, które mogą mieć wpływ na serce u niektórych osób. Powinny one być używane tylko zgodnie z zaleceniami służby zdrowia.

 • Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak ibuprofen (Motrin), Advil i naproksen (Aleve), aby kontrolować ciśnienie, ból i zapalenie przewlekłe zapalenie zatok. Omów zastosowanie NLPZ z lekarzem, ponieważ leki te mogą mieć potencjalnie poważne skutki uboczne u niektórych osób.

Leczenie chirurgiczne przewlekłego zapalenia zatok

Operacja może być opcja w niektórych przypadkach przewlekłego zapalenia zatok w celu rozwiązania problemów strukturalnych, usunąć przeszkody fizyczne lub polipy, urazy naprawy lub usunąć chorą tkankę.

Jakie są potencjalne powikłania przewlekłe zapalenie zatok?

Nieleczone przewlekłe zapalenie zatok może spowodować potencjalnie poważne komplikacje i uszkodzenia zatok, które muszą być naprawione chirurgicznie. Ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem objawy zapalenie zatok, które są trwałe i wrócić po leczeniu. Przy prawidłowej diagnozy przyczyna, przewlekłe zapalenie zatok może być zarządzany i można uniknąć powikłań, w tym:

 • Ropień mózgu

 • Uszkodzenia zatok

 • Utrata smaku i zapachu, który może być stały

 • Zapalenie opon mózgowych

 • Podskórnej orbitalne (inwazyjne zakażenia skóry i tkanek wokół oczu), ropnie i ślepoty

 • Zapalenie szpiku (zakażenie kości)

 • Pogorszenie astmy

WSTĘP

Co to jest przewlekłe zapalenie zatok?

Zapalenie zatok, powszechnie nazywane zapalenie zatok, zapalenie i zakażenie wypełnione powietrzem przestrzenie, które znajdują się w obrębie kości w okolicach nosa (zatok przynosowych). To powoduje obrzęk błon śluzowych, które wykładają zatok, ból i ciśnienie w okolicach oczu i kości policzkowych i gęstą zieloną wydzielinę z nosa.... Czytaj więcej o wprowadzenie przewlekłe zapalenie zatok

OBJAWY

Jakie są objawy przewlekłego zapalenia zatok?

Objawy przewlekłego zapalenia zatok są podobne do tych, ostrego zapalenia zatok. Jednak przewlekłe objawy zapalenie zatok zwykle łagodniejsze i nie obejmują gorączkę. Jak zapalenie zatok dotyka ludzi zmienia. Jest możliwe pomylenie objawów zapalenia zatok z właściwościami migreny głowy. Typowe objawy zapalenia zatok to:... Czytaj więcej o przewlekłe zapalenie zatok objawy

PRZYCZYNY

Co powoduje przewlekłe zapalenie zatok?

Obecnie większość ekspertów zdrowia uważają, że przewlekłe zapalenie zatok są grupą chorób, które wywołują objawy podobne, zamiast do choroby, która odpowiada w każdym przypadku przewlekłego zapalenia zatok. Przewlekłe zapalenie zatok jest chorobą zakaźną, który odróżnia ją od ostrego zapalenia zatok, spowodowanych zakażeniem. Jednak częste lub nawracające epizody ostrego zapalenia zatok narazić Cię na ryzyko rozwoju przewlekłego zapalenia zatok.... Czytaj więcej na temat przyczyn przewlekłe zapalenie zatok

Więcej artykułów