Cambler

Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego

Co to jest?

Gruczoł krokowy wielkości orzecha włoskiego, który znajduje się poniżej pęcherza moczowego u mężczyzn. Gruczoł ten sprawia, że ​​płyn, który miesza się z nasienia do tworzenia nasienia.

Zapalenie gruczołu krokowego jest zapalenie lub obrzęk gruczołu krokowego. Gdy objawy zaczynają się stopniowo i pozostawać dłużej niż kilka tygodni, choroba nazywa się przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego. Lekarze wcześniej uważano, że wszystkie przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego była spowodowana przez infekcję prostaty bakteriami. Jednakże obecnie jest jasne, że objawy przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego może być spowodowane przez różne choroby, i że infekcja odgrywa rolę tylko niektóre z nich.

Trzy główne typy przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego są:

 • Przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego - w tym choroby bakteryjne zakażenie powoduje pęcznienie i zapalenie gruczołu krokowego. Lekarze uczynić tę diagnozę tylko wtedy, gdy bakterie i białe krwinki, które zwalczają infekcje, znajdują się w moczu. Przewlekła infekcja bakteryjna stanowi jedynie niewielki procent przypadków przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego.

 • Przewlekłe niebakteryjne, zwany także zapalny zespół przewlekłego bólu miednicy - Lekarze uczynić tę diagnozę, gdy pacjenci mają typowe objawy przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego, ale nie znaleziono bakterii w próbce moczu. Przyczyną większości przypadków niebakteryjne nie jest dobrze poznana. Mocz często zawiera białe ciałka krwi, co sugeruje, że jest stan zapalny lub zakażenie. Niektórzy pacjenci mogą mieć trwałą infekcję niskiej jakości, która nie może być wykryta w próbce moczu rutynowych. Jednak, większość pacjentów z niebakteryjne nie mają objawów zakażenia, nawet gdy wyrafinowane testy są zrobione.

 • Prostadynia, zwany także niezapalne zespół przewlekłego bólu miednicy - Termin ten jest używany, gdy objawy zapalenia gruczołu krokowego są obecne, ale nie ma dowodów, zakażenia gruczołu krokowego lub zapalenie. Lekarze rozumieją bardzo mało o tym, dlaczego niektórzy ludzie - często młodych, zdrowych mężczyzn - inaczej rozwijać ten problem. Teorie w celu wyjaśnienia Prostatodynia obejmują nieprawidłową wzrostowi ciśnienia w drogach oddechowych, podrażnienia wynikającego z autoimmunologicznej lub procesie chemicznym lub bólu generowane w nerwów i mięśni w obrębie miednicy.

Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego jest powszechny i ​​dotyczy dorosłych mężczyzn w każdym wieku i ze wszystkich środowisk. O pięć procent mężczyzn wystąpienia objawów przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego w pewnym momencie w ich życiu. Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego jest przyczyną aż 25% wizyt w gabinecie do urologów, lekarzy specjalizujących się w chorobach układu moczowego.

Niektórzy ludzie opracowanie przewlekłego zakażenia, w tym gruczołu krokowego, który nie powoduje żadnych objawów. Choroba ta znana jako bezobjawowych krokowego zapalnego można rozpoznać, kiedy ludzie są obliczane dla innych chorób urologicznych, takich jak rak prostaty lub niepłodność. Lekarze często leczenia infekcji z tych samych antybiotyków stosowanych do przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego bakterii.

Bakteryjne zakażenie gruczołu krokowego może powodować ostre zapalenie gruczołu krokowego, który rozpoczyna się nagle i zwykle powoduje gorączkę i bardziej poważne objawy. Ostre zapalenie gruczołu krokowego jest mniej powszechne niż przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego.

Objawy

Ponieważ prostaty otacza cewkę moczową (rurkę że mocz z organizmu z woreczka), które wywołują choroby prostaty pęcznienie może naciskać na cewki, powodując ból i zaburzenia oddawania moczu. Typowe objawy przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego obejmuje:

 • Pieczenie podczas oddawania moczu lub po

 • Trudność uruchomieniem strumienia moczu

 • Drybling po oddawanie moczu została zakończona

 • Konieczność częstego oddawania moczu lub w trybie pilnym

 • Odczucie, że pęcherz nie może być całkowicie opróżniona

 • Ból filcu powyżej prącia, albo poniżej moszny, albo z tyłu lub odbytnicy

 • Ból podczas orgazmu lub po

W niektórych ludzi, objawy mogą być nie zauważył lub tylko nieco irytujące. Inni mężczyźni są bardzo przeszkadza przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego, a okaże się, że objawy zakłócać pracy, spędzania wolnego czasu i przyjemności seksualnej.

Diagnoza

Jeśli lekarz podejrzewa zapalenie gruczołu krokowego, on lub ona będzie prosić, by opisać swoje objawy w szczegółach. Lekarz może również poprosić o swojej ogólnej historii medycznej, przyjmowanych leków, spożycie kofeiny i alkoholu, i czy miałeś kontakty seksualne, które mogą zwiększać ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową ( STD ), ponieważ niektóre choroby przenoszone drogą płciową mogą naśladować gruczołu krokowego.

Lekarz zbada gruczoł prostaty przez wstawienie rękawiczce i smarować palcem w odbytnicy. W przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego, gruczoł może być opuchnięte, firmy i oferty, lub może czuć się normalnie. Może wystąpić ból lub poważny potrzebę oddania moczu, gdy ciśnienie jest stosowane do prostaty. Lekarz zbada cię szukać innych problemów, które mogą być przyczyną objawów.

Następnym krokiem będzie zbadanie próbki moczu w celu wykrycia objawów zakażenia, takie jak białe krwinki lub bakterie. Często lekarz poprosi o produkcji oddzielnych próbek moczu przed i po twój prostata jest badany. Typowe wyniki zależą od konkretnego typu przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego:

 • W bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego, mocz zawierają białe krwinki i bakterie, zwłaszcza po lekarz mocno wciśnięty w prostacie. Mocz zazwyczaj zawierać typ bakterii występujących w większości zakażeń dróg moczowych.

 • W niebakteryjne, mocz zebrano po masażu gruczołu krokowego może zawierać białe krwinki. Jednak bakterie nie będą widoczne, a kultura mocz będzie normalnie.

 • W prostatodynia, próbkę moczu będzie zupełnie normalna, nawet po lekarz mocno wciśnięty w prostacie.

W większości przypadków przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego, to prosta ocena jest wszystko co jest potrzebne do postawienia diagnozy i rozpoczęcia leczenia. Od czasu do czasu, osoba może mieć objawy niejasne lub nietypowe, i ważne jest, aby sprawdzić, czy inne choroby, takie jak śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie cewki moczowej, łagodny przerost prostaty, a nawet raka prostaty. W takiej sytuacji lekarz może zalecić dodatkowe badania krwi lub moczu, USG prostaty, badanie pęcherza z zapaloną teleskopu (cystoskopii) lub biopsji prostaty.

Przewidywany czas trwania

Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego może trwać kilka tygodni lub miesięcy, zanim zostanie zdiagnozowana. Niektóre przypadki przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego szybko reagować na leczenie, a objawy ustępują w ciągu kilku dni. W innych przypadkach, objawy mogą pozostawać przez kilka tygodni lub miesięcy lub może przyjść i odejść na okres roku.

Zapobieganie

Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego, nie można uniknąć.

Leczenie

Przez wiele lat, antybiotyki były podstawą leczenia przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego. Antybiotyki, takie jak trimetoprim-sulfonamidy ( Bactrim, Septra ) i fluorochinolony ("floxacins," sprzedawanych pod markami Floxin, Cipro, Levaquin i inne) są używane najczęściej w leczeniu przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego bakterii. Ponieważ trudno jest dostać się do antybiotyków gruczołu krokowego, muszą być podawane w dużych dawkach przez dłuższy okres, często cztery lub więcej tygodni. (Rys. 5)

Często są sprawdzane antybiotyki u mężczyzn z przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego bez bakterii, chociaż objawy nie może być wywoływana przez zakażenie. Niektórzy ludzie mogą być wspomagane przez to leczenia, ale w wielu wypadkach same antybiotyki nie eliminuje tego problemu.

Wiele alternatywnych metod leczenia dostępnych dla tych ludzi nie pomógł przez antybiotyki są:

 • Leki blokujące receptory alfa, takie jak tamsulosyną (Flomax) lub terazosyny (Hytrin), mogą być przepisane do zwiotczenia mięśni, które kontrolują pęcherza. Te mogą złagodzić objawy pilny, wahanie lub dryblingu. Podobne efekty mogą być widoczne z lekami, które zmniejszyć rozmiar prostaty, w tym finasteryd (Proscar).

 • Przeciwbólowe, środki przeciwzapalne i rozluźniające mięśnie mogą pomóc w bólu i skurcze mięśni. Niektórzy ludzie znajdują ulgę w ciepłej kąpieli lub biofeedback programów mających na celu zmniejszenie napięcie mięśni miednicy.

 • Wyeliminowanie kofeiny i alkoholu może zmniejszyć podrażnienie pęcherza i prostaty.

 • Może być sądzony wiele preparatów ziołowych, włączając ekstrakty Saw Palmetto, kwercetyna i pyłku.

 • Niektórzy lekarze zalecane zmniejszenie zatłoczenia w prostacie przez częściej wytrysku lub masować prostatę regularnie.

Ważne jest, aby mieć na uwadze, że kilka z tych terapii okazały się nieskuteczne. Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego prawdopodobnie spowodowane przez więcej niż jednej choroby, a nie wszyscy odpowie temu samemu traktowaniu. Niektórzy mężczyźni poprawi na własną rękę lub z pierwszym zabiegu, który próbował. Inni będą nadal występować objawy pomimo różnych zabiegów.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli wystąpią:

 • Trudności z oddawaniem moczu

 • Ból w pachwinie, jądra lub z powrotem

 • Ból podczas stosunku płciowego

 • Niepożądane reakcje na antybiotyk lub inne leki danego celu leczenia infekcji prostaty

Rokowanie

Przewlekłe zapalenie prostaty mogą być bardzo trudne do wyleczenia. Wielu mężczyzn nie reagują z jednym lub więcej cyklach długotrwałych antybiotyków. Ponieważ mało rozumie się zapaleniem gruczołu krokowego, które nie są spowodowane zakażeniem, znalezienie odpowiedniego leczenia może być trudne. Niemniej jednak, kilka potencjalnie skuteczne zabiegi są dostępne.

Pamiętaj, aby zobaczyć służby zdrowia, jeśli trwające objawy przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego, które nie zareagowały na leczenie. Jeśli masz objawy nietypowe lub szczególnie niepokojące, lekarz może skierować pacjenta do urologa lub innego specjalisty.

Nie ma dowodów, że przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego zwiększa ryzyko wystąpienia raka prostaty.