Cambler

Przeszczep serca

Co to jest przeszczep serca?

Przeszczep serca jest praca wykonywana zastąpić chore serce zdrowego jeden od innej osoby.

Dlatego zaleca się przeszczep serca?

Przeszczep serca jest zalecane dla dzieci, które mają poważne zaburzenia czynności serca i nie będą w stanie żyć bez serca wymienić. Niektóre z tych chorób, które mają wpływ na serce w ten sposób zawierają złożone Wrodzona (występujące przy urodzeniu), choroby serca i kardiomiopatia (choroba mięśnia sercowego, w którym serce traci swoją zdolność do skutecznego pompować krew).

Ile dzieci w Europie potrzebują przeszczepów serca?

Liczba dzieci, które potrzebują przeszczepów serca wynosi od roku do roku. Odwiedź United Network for Organ Sharing (unos) strona statystyk pacjentów oczekujących na przeszczep serca, oraz liczbę pacjentów, którzy przeszli przeszczep tego roku.

Gdzie przeszczepione narządy pochodzą?

Serca, które są przeszczepione pochodzą od dawców narządów. Dawcy narządów są dorośli i dzieci, które stały się w stanie krytycznym (często na skutek przypadkowego urazu) i nie żyją w wyniku ich choroby lub urazu. Jeśli dawca jest dorosły, może on nie zgodził się być dawcą organów przed zachorowaniem. Rodzice lub małżonkowie mogą także zgodzić się na oddanie narządów krewnego. Darczyńcy mogą pochodzić z dowolnej części Europy. Tego rodzaju przeszczepu nazywa zwłok przeszczepu.

Jak przydzielane są przeszczepione narządy?

UNOS jest odpowiedzialny za dystrybucję w transplantacji narządów Europie. UNOS nadzoruje przydział wielu różnych typach przeszczepów, w tym wątroby, nerek, trzustki, płuca, serca i rogówki.

UNOS odbiera dane ze szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju dotyczące dzieci i dorosłych, którzy potrzebują przeszczepów. Zespół medyczny, który obecnie następuje dziecko jest odpowiedzialny za wysyłanie informacji do UNOS i aktualizowanie ich zmianami chorobowymi Twojego dziecka.

Kryteria zostały opracowane w celu zapewnienia, że ​​wszystkie osoby znajdujące się na liście oczekujących są oceniane dość co do nasilenia ich choroby i pilności otrzymania przeszczepu. Po UNOS odbiera dane z lokalnych szpitali, osób oczekujących na przeszczep są umieszczone na liście oczekujących, a biorąc pod uwagę "status" kod. Ludzie w najbardziej pilną potrzebę przeszczepu są umieszczone najwyżej na liście stanu i podano pierwszeństwo, gdy serce dawcy stają się dostępne.

Gdy narząd dawcy stają się dostępne, komputer wyszukuje wszystkie osoby na liście oczekujących na przeszczep serca i uchylił tych, którzy nie są dobrze dopasowane do dostępnej sercu. Nowa lista jest wykonany z pozostałych kandydatów. Osoba w górę listy specjalistycznej jest uważany na przeszczep. Jeśli on / ona nie jest dobrym kandydatem, z jakiegokolwiek powodu, następna osoba jest uważany, i tak dalej. Kilka powodów, że ludzie na liście dolne mogą być uznane przed osobą na szczycie m.in. wielkość narządu i odległości geograficznej pomiędzy dawcy i biorcy.

Jak moje dziecko jest umieszczane na liście oczekujących na nowe serce?

Obszerna ocena musi być zakończone przed Twoje dziecko może być umieszczone na liście do przeszczepu. Badanie obejmuje:

 • Badania krwi

 • Testy diagnostyczne, takie jak specjalne promieni X i innych skanowania obrazu

 • Psychologiczne i społeczne oceny dziecka (jeśli na tyle stary) i rodzina

Badania wykonywane są w celu zebrania informacji, które pomogą ustalić, jak pilna jest to, że Twoje dziecko jest umieszczone na liście do przeszczepu, jak również w celu zapewnienia, że ​​dziecko odbiera narząd dawcy, który jest dobry mecz. Testy te obejmują analizę ogólnego stanu zdrowia organizmu, w tym serca dziecka, płuc i nerek, stanu odżywienia dziecka oraz obecność zakażenia.

Badania krwi pomogą zwiększyć szanse, że narząd dawcy nie zostanie odrzucony. Badania te obejmują:

 • Dziecka krwi Każdy człowiek ma określony typ krwi:. Typu A +, A-, B +, B-, AB +, AB, O + lub O-. Po otrzymaniu transfuzji, krew musi być otrzymane kompatybilny typ z własnego dziecka, lub wystąpi reakcja alergiczna. Sama reakcja alergiczna nie wystąpi, jeśli krew zawarta w narządu ciała dziecka wchodzi w czasie przeszczepu. Reakcje alergiczne można uniknąć poprzez dopasowanie rodzajów krwi dziecka i dawcy.

 • Nerek, wątroby i innych narządów istotne wyniki badań czynnościowych

 • Badania wirusowe. Testy te określenia, czy dziecko ma przeciwciała przeciwko wirusom, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo odrzucenia narządu, takich jak wirus cytomegalii (CMV).

Testy diagnostyczne, które są wykonywane są rozległe, ale konieczne, aby zrozumieć pełny stan medyczną dziecka. Oto niektóre z innych badań, które mogą być wykonywane, choć wiele badań są ustalane indywidualnie:

 • Badania krwi

 • Badania moczu

 • Echokardiograficzne. Procedura ocenia strukturę i funkcję serca za pomocą fal dźwiękowych z wytworzeniem ruchomego obrazu zastawek serca i serca.

 • Elektrokardiogram (EKG lub EKG). Test, który rejestruje aktywność elektryczną serca, pokazuje, zaburzeń rytmu ( zaburzenia rytmu serca lub arytmia), a czasami może wykryć uszkodzenie mięśnia sercowego.

 • Cewnikowanie serca. Badanie diagnostyczne, w których małe, cienkie rurki (cewnika) jest prowadzony przez żyły lub tętnicy w sercu, w celu zapoznania się serce i naczynia krwionośne. Jodu, związek (bezbarwny, płynny barwnik) podaje się przez cewnik i przenoszenie zdjęcia rentgenowskie wykonane jako barwnik przechodzi serca.

 • Biopsja serca. Procedura, która zajmuje małą próbkę tkanki serca do badania pod mikroskopem.

Zespół przeszczep rozważy wszystkie informacje z wywiadów, historii medycznej dziecka, badanie fizykalne i badania diagnostyczne w celu określenia, czy dziecko może być kandydatem do przeszczepu serca.

Po ocenie, jeśli dziecko jest uważane za dobry kandydat na przeszczep serca, on lub ona będzie umieszczona na liście UNOS.

Zespół przeszczepu serca

Grupa specjalistów zaangażowanych w opiekę nad dziećmi, które są w trakcie procedury przeszczepu jest często określane jako "zespół przeszczepu." Członkowie zespołu współpracują ze sobą, aby zapewnić najlepszą szansę na udany przeszczep. Zespół przeszczep serca składa się z:

 • Chirurgów przeszczepu. Lekarze, którzy specjalizują się w transplantacji i kto będzie przeprowadzenie operacji. Przeszczepów chirurdzy współrzędnych wszystkich członków zespołu. Podążają dziecko przed przeszczepem i nadal śledzić swoje dziecko po przeszczepie i po wypisie ze szpitala.

 • Kardiolodzy. Lekarze, którzy specjalizują się w ocenie lekarskiej i leczenia chorób serca.

 • Pulmonolodzy. Lekarze, którzy specjalizują się w tej funkcji i chorób płuc.

 • Przeszczep pielęgniarka koordynator. Pielęgniarka, która organizuje wszystkie aspekty opieki przewidzianych do dziecka przed i po przeszczepie. Koordynator pielęgniarka zapewniają edukację pacjenta i koordynowanie badań diagnostycznych i kontynuacji opieki.

 • Pracowników socjalnych. Specjalistów, którzy będą zapewniać wsparcie rodziny i pomóc swoją ofertę rodziny z wielu problemów, które mogą pojawić się w tym zakwaterowania i transportu, finansów i kwestii prawnych. Mogą również pomóc w koordynacji alternatywne środki do szkoły, tak że dziecko nie dostaje tyle.

 • Dietetycy. Specjalistów, którzy pomogą dziecku spełniać swoje potrzeby żywieniowe przed i po przeszczepie. Będą ściśle współpracować z Ciebie i Twojej rodziny.

 • Fizjoterapeutów. Specjalistów, którzy pomogą dziecku stać się silnym i niezależnym ruchem i wytrzymałości po transplantacji.

 • Duszpasterstwo. Kapelani, którzy zapewniają opiekę i wsparcie duchowe.

 • Inni członkowie zespołu. Kilka inni członkowie zespołu oceniają swoje dziecko przed przeszczepem i zapewnienia opieki obserwacji, w ​​zależności od potrzeb. Te obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

  • Farmaceutów

  • Anestezjologów

  • Urolodzy

  • Hematologów

  • Nefrolodzy

  • Specjaliści chorób zakaźnych

  • Terapeutów oddechowych

  • Technicy

  • Psychologowie

  • Specjaliści życia dziecka

Jak długo trzeba czekać na nowe serce?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Czasami dzieci czekać tylko kilka dni lub tygodni przed otrzymaniem dawcy organów. Może również trwać miesiące lub lata na liście oczekujących przed odpowiedni narząd dawcy jest dostępny. W tym czasie dziecko otrzyma ścisłą kontynuację, od swojego lekarza i zespołu transplantacji. Różne grupy wsparcia do Państwa dyspozycji w tym czasie oczekiwania są również.

Większym problemem dostępności serca do przeszczepu jest to, że te organy nie może pochodzić od żywych dawców. Przeszczepy nerek często pochodzą od żywego dawcy, zarówno osoba, która podarował nerkę i odbiorcy są w stanie żyć z jednym pozostałej nerki. Nowe techniki umożliwiając niektórzy ludzie potrzebują przeszczepu wątroby otrzymywać część narządu od żywego dawcy; zarówno odbiorca i dawca może być w stanie z powodzeniem żyć tylko z segmentu wątroby. Jednak całe serce jest potrzebne człowiekowi do życia. Ani dawca, ani odbiorca może żyć tylko z segmentu serca. Dlatego ludzie, którzy potrzebują przeszczepu serca musi czekać na śmierć osoby, która szczodrze postanowił podzielić swoje narządy.

Dostępności dawcy do przeszczepu serca zależy również od wielkości dziecka, która przeszczepu. Na przykład, dorosłym sercu dawcy nie może być przeniesione do niemowlęcia, gdyż klatki piersiowej niemowlęcia jest zbyt mała aby zmieścić znaczną narządu. Dzieci muszą czekać na odpowiedniej wielkości narządu, aby stać się dostępne. Jednak, jak 15 maja 2000 roku, nowe wytyczne unos powstały, aby dać pierwszeństwo do dzieci poniżej 18 na liście oczekujących przed dorosłymi, gdy serce od dawcy (wiek młodzieży 11 do 17), staje się dostępna.

Jak mamy powiadomiony, gdy serce jest dostępna?

Każda drużyna przeszczep ma swoje własne wytyczne dotyczące oczekiwania na liście do przeszczepu i powiadomienia, gdy narząd dawcy jest dostępny. W większości przypadków, będziesz powiadamiany telefonicznie lub pager, że narząd jest dostępny. Zostaniesz poinformowany, aby przyjść do szpitala natychmiast więc dziecko może być przygotowany do przeszczepu.

Co to jest udział w operacji przeszczepu serca?

Po narządy stają się dostępne dla dziecka, ty i twoje dziecko będzie natychmiast zadzwoniłem do szpitala. Połączenie może nastąpić w każdej chwili, więc powinien być zawsze przygotowany, aby przejść do szpitala, w razie potrzeby. Raz w szpitalu, dziecko będzie miało więcej pracy krwi i ostateczne testy potwierdzające mecz narządu.

Dziecko będzie przejść do sali operacyjnej. Operacja przeszczepu może wymagać kilku godzin, ale będzie się znacznie różnić w zależności od każdego indywidualnego przypadku. Podczas operacji, członek zespołu transplantacji będzie na bieżąco informować o postępach w przeszczepie.

Opieka pooperacyjna po transplantacji serca

Po zabiegu dziecko pójdzie do oddziału intensywnej opieki medycznej (OIOM) być ściśle monitorowane. Długość czasu dziecko będzie spędzać w ICU będzie się zmieniać na podstawie unikalnej choroby dziecka. Po dziecko jest stabilne, on / ona być wysłana do jednostki specjalnej w szpitalu, który dba o pacjentów po przeszczepie serca. Twoje dziecko będzie nadal ściśle monitorować. Będziesz wykształcony na temat wszystkich aspektów opieki nad dzieckiem w tym czasie. Będzie to obejmować informacje na temat leków, działalności, działania następcze, dietę i inne konkretne instrukcje zespołu transplantacji dziecka.

Co to jest odrzucenie?

Odrzucenie to normalna reakcja organizmu na ciało obce. Kiedy nowe serce znajduje się w ciele dziecka, ciało widzi przeszczepiony organ jako zagrożenie i próbuje go zaatakować. Układ odpornościowy wytwarza przeciwciała, aby spróbować zniszczyć nowy narząd, nie zdając sobie sprawy, że przeszczepione serce jest korzystne. Aby zezwolić na narządy z powodzeniem żyć w nowym ciele, leki muszą być podane na oszukanie układu odpornościowego do przyjęcia przeszczepu i nie myśląc, że to obcy obiekt.

Jakie są objawy odrzucenia?

Oto najczęstsze oznaki i objawy odrzucenia. Jednak każde dziecko mogą wystąpić objawy inaczej. Objawy mogą obejmować:

 • Gorączka

 • Zmniejszona ilość oddawanego moczu lub mniej niż zwykle mokre pieluchy

 • Podwyższone tętno

 • Szybkie tempo oddychania

 • Przyrost masy ciała

 • Zmęczenie

 • Drażliwość

 • Słaby apetyt

Zespół przeszczep dziecka poinstruuje Cię na który zadzwonić natychmiast, jeśli którykolwiek z tych objawów.

Co zostało zrobione, aby zapobiec odrzuceniu?

Leki muszą być podane do końca życia dziecka do walki odrzucenia. Każde dziecko jest wyjątkowe, a każdy zespół przeszczepu ma preferencji dla różnych leków. Niektóre leki przeciw odrzutom powszechnie stosowane, obejmują następujące:

 • Cyklosporyna

 • Takrolimus

 • Mykofenolan mofetylu

 • Prednizon

 • Azatiopryna

Ponieważ leki zapobiegające odrzuceniu wpływa na system immunologiczny, dzieci, które otrzymały przeszczep będzie na większe ryzyko infekcji. Musi być zachowana równowaga między zapobieganiu odrzucenia i co dziecko bardzo podatne na zakażenia. Badania krwi wykonywane są okresowo do pomiaru ilości leku w organizmie, aby zapewnić dziecku nie było zbyt dużo lub zbyt mało leków. Białych krwinek są również ważnym wskaźnikiem, ile dziecko potrzebuje leków.

Co o infekcji?

To ryzyko zakażenia jest szczególnie duże w pierwszych kilku miesięcy z powodu wyższych dawek leków przeciw odrzutom podano w tym czasie. Twoje dziecko będzie najprawdopodobniej musiał brać leki, aby zapobiec pojawianiu się innych infekcji. Niektóre z tych zakażeń dziecko będzie szczególnie podatny na m.in. drożdżycy jamy ustnej (pleśniawki), opryszczka i wirusy oddechowe.

Przeszczep serca obserwacji

Twoje dziecko będzie miało bardzo blisko norm w drużynie przeszczepu po opuszczeniu szpitala. Pozwoli to na dokładne monitorowanie dziecka i funkcji przeszczepionego serca. Wizyty kontrolne mogą obejmować:

 • Kompletne badanie fizykalne

 • Badania krwi

 • Echokardiograficzne

 • Cewnikowanie serca

 • Kontynuował edukację dla Ciebie i Twojego dziecka

 • Zmiany leków

Dzieci, którzy otrzymali przeszczep serca będzie musiał przez całe życie dalszych działań z lekarzy, którzy specjalizują się w medycynie transplantacyjnej. Prowadzenie spotkań z przeszczepu lekarzy Twojego dziecka, a także utrzymywanie kontaktów z zespołu transplantacji, gdy występują objawy odrzucenia jest niezbędna. Rodzice (i odbiorca, gdy tyle stary) to pierwsza linia obrony, muszą zrozumieć i rozpoznać objawy odrzucenia i zgłosić je jak najszybciej do zespołu transplantacji.

Długoterminowe perspektywy dla dziecka po przeszczepie serca

Życie z przeszczepem jest procesem trwającym całe życie. Leki muszą być podane, że oszukać układ odpornościowy tak, aby nie atakować przeszczepionego narządu. Inne leki muszą być podane, aby uniknąć skutków ubocznych leków przeciw odrzutom, takich jak zakażenia. Częste wizyty i kontakt z zespołem przeszczepu są niezbędne. Znając objawów odrzucenia przeszczepu (i obserwując je codziennie) jest krytyczny. Gdy dziecko staje się na tyle stary, on lub ona będzie musiał dowiedzieć się o leki przeciw odrzutom (to, co robią i znaki odrzucenia), więc może on w końcu zadbać o siebie lub siebie niezależnie.

Każde dziecko jest wyjątkowe i każdy przeszczep jest inny. Wyniki ciągłego doskonalenia, jak lekarze i naukowcy dowiedzieć się więcej na temat sposobu okazje ciało z przeszczepionych narządów i szukać sposobów na poprawę transplantacji.