Cambler

Przepuklina

Co to jest przepuklina?

Przepukliny jest chorobą, w której organ lub inna struktura przechodzi przez słabą część tkanek i mięśni. W niektórych przypadkach może tworzyć przepukliny widoczną grudkę lub wybrzuszenie skóry.

Wiele osób nie rozumie, co to przepuklina. Przepukliny są klasyfikowane według miejsca występu:

  • Wrodzona przepuklina przeponowa jest wady wrodzone, który umożliwia narządów brzusznych wystaje w górę do klatki piersiowej.

  • Przepuklina udowa ma występ tkanki tłuszczowej lub części jelita przez mięśni brzusznych do górnej części uda.

  • Rozworowa jest wystawanie części żołądka przez otwór w membranę o nazwie przerwa. Przepukliny rozworu przełykowego jest również nazywany przepuklina przerwa.

  • Wcięta jest przepukliną, która rozwija się przez nacięcie chirurgiczne.

  • Przepuklina pachwinowa jest występ tłuszczu w jamie brzusznej lub części jelit przez mięśnie brzucha w okolicy pachwiny (zwane również kanału pachwinowego). Przepuklina pachwinowa jest najczęstszą rodzaj przepukliny.

  • Przepuklina pępowinowa jest występ z części jelit lub okładziny brzusznej przez powłoki brzuszne w okolicy pępka. To najczęściej występuje u niemowląt w wieku sześciu miesięcy, a młodszych.

W niektórych przypadkach, przepuklina nie powodują żadnych objawów oraz leczenie nie jest konieczne. Jednak przepukliny może być nieprzyjemne, bolesne, a nawet zagrożenia życia w niektórych przypadkach. Przepukliny są często łatwo leczyć poprzez zmiany stylu życia, leków i operacji.

Powikłania przepukliny mogą być poważne i obejmują więzieniu od przepukliny i guzki przepukliny. Szukajcie szybkiej pomocy medycznej, jeśli podejrzewasz, że Ty lub Twoje dziecko, ma przepuklinę. Wczesne rozpoznanie i leczenie może zminimalizować dyskomfort i ryzyko powikłań. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, problemy z oddychaniem lub ciężkie bóle brzucha lub jeśli przepuklina ona kolor lub nie wrócić umieszczać sam lub z lekkim naciskiem.

OBJAWY

Jakie są objawy przepukliny?

Objawy przepukliny różny charakter i ciężkość w zależności od rodzaju i przepuklina poszczególne czynniki.... Więcej o objawy przepukliny

PRZYCZYNY

Co powoduje przepukliny?

Przyczyną przepukliny zależy od rodzaju przepukliny. W niektórych przypadkach przepuklina może być spowodowane wrodzoną (obecna od urodzenia) wady, podczas gdy w innych przypadkach, pewne czynniki ryzyka, które zostały udokumentowane, ale przyczyna nie jest znana.... Czytaj więcej o przyczynach przepukliny

ZABIEGI

Jak jest przepuklina leczyć?

Leczenia zmienia się w zależności od rodzaju przepukliny, nasilenie objawów, występowanie chorób współistniejących i wiek i historia choroby. Leczenie przepukliny zawiera indywidualny, wieloaspektowy plan, który minimalizuje dyskomfort objawów i zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań, takich jak zadzierzgnięcie przepukliny lub niewydolnością oddechową.... Czytaj więcej na temat leczenia przepukliny