Cambler

Przegląd urazów sportowych

Fakty na temat urazów sportowych

Urazy sportowe są wspólne codzienne zdarzenia w Stanach Zjednoczonych. Większość urazów sportowych są spowodowane albo urazowe uszkodzenie lub nadużywania mięśni lub stawów. Wiele urazów sportowych można zapobiec przy odpowiednim diseaseing i szkoleń, nosząc odpowiednią odzież ochronną i stosując odpowiednie wyposażenie.

Sport i urazy tkanek miękkich

Większość urazów sportowych są spowodowane niewielkim urazie udziałem urazów tkanek miękkich - urazów, które mają wpływ na mięśnie, wiązadła, i / lub ścięgna, w tym następujące:

  • Stłuczenia (siniaki)

  • Skręcenia

  • Ścięgna

  • Zapalenie torebki stawowej

  • Stres urazy

  • Szczepy

Co to jest stłuczenie?

Stłuczenie (siniak) jest uszkodzenie tkanek miękkich, często produkowane przez tępą siłą, takie jak rzut, upadku lub uderzenia. Wynik będzie ból, obrzęk i przebarwienia. Leczenie urazów obejmuje odpoczynek, Lód, kompresja i elewacji (ryż). Bardziej poważne kontuzje, konieczne może być zbadana przez lekarza.

Co to jest zwichnięcie?

Zwichnięcie jest uszkodzenie więzadła i jest często spowodowane przez klucz lub twist. Zwichnięcia często wpływa na kostki, kolana lub nadgarstka. Leczenie zwichnięcie obejmuje odpoczynek, Lód, kompresja i elewacji (ryż). Jeśli więzadło jest rozdarty, chirurgiczna może być konieczna.

Co to jest napięcie?

Szczep jest uraz mięśnia lub ścięgna, i jest często spowodowane przez nadużywanie, życie lub rozciągania. Leczenie szczepu jest Rest, Ice, Compression, a npm (ryż). Jeśli występuje rozdarcie mięśnia chirurgiczna może być konieczne.