Cambler

Przegląd laparoskopowa resekcja żołądka rękaw

Jeśli jesteś poważnie nadwagę, otyłość operacja może być rozwiązaniem dla Ciebie. Otyłość nazywana jest również operacja chirurgii bariatrycznej. Lekarz może zalecić, jeśli masz wskaźnik masy ciała (BMI) powyżej 40. BMI większe niż 40 zazwyczaj oznacza, że ​​około 100 funtów nadwagi. Jednym z nowszych opcji dla chirurgii bariatrycznej nazywa laparoskopowa resekcja żołądka rękaw (LSG).

Procedura LSG

Chirurgia LSG odbywa się w szpitalu w znieczuleniu ogólnym. Chirurg będzie około pięciu małych cięć w brzuchu. On lub ona wykonać operację przy użyciu cienkiej, długiej lunety z małym aparatem. Instrumenty przeforsował nacięcia odbędzie się około 80 procent żołądka. Chirurg zrobić procedurę podczas oglądania obrazu z kamery umieszczonej na ekranie telewizora w sali operacyjnej.

Zabieg ten wykonuje się część żołądka, że ​​krzywe na zewnątrz, zwanego dna żołądka. Po wyjęciu dna, chirurg zamknąć resztę żołądka w kształcie rury, który wygląda jak banan. Bo będziesz miał znacznie mniejszy żołądek, można szybko się zapełniają w porach posiłków i mniej jeść.

Dno zawiera większość gruczołów w żołądku, które wydzielają hormon zwany greliny. Ponieważ grelina może być częściowo odpowiedzialny za to, że czujesz się głodny, biorąc tę ​​część żołądka może również pomóc schudnąć później.

Chirurgia LSG trwa około dwóch godzin. Większość osób, pobyt w szpitalu przez około dwa dni po zabiegu.

Powody, aby uznać operację LSG

Oto kilka powodów, dlaczego LSG może być właśnie dla Ciebie:

  • Jeśli masz BMI ponad 60, LSG może być używany jako pierwszy chirurgii pomóc Ci schudnąć, dzięki czemu można następnie bezpiecznie mieć szerszą typu operacji odchudzającej.

  • Jeśli są starsze lub mają inne czynniki ryzyka, jak operacja serca, płuc, czy problemy z wątrobą, LSG może być bezpieczniejsza opcja dla Ciebie niż inne dłuższe i bardziej skomplikowane zabiegi odchudzające.

  • Jeśli masz BMI 40, lekarz może zalecić LSG w jednym zabiegu odchudzania. To dlatego, że jest mniej prawdopodobne, aby powodować działania niepożądane, takie jak wrzody żołądka lub słabe wchłanianie żywności niż inne rodzaje operacji odchudzającej.

Odchudzania korzyści z LGW

W pierwszych dwóch latach po LSG, większość ludzi traci od 40 do 50 procent masy ciała. Jeśli twój BMI przed zabiegiem jest 60, może stracić około 125 funtów.

Badania pokazują również, że w przypadku problemów związanych z otyłością, takich jak cukrzyca, nadciśnienie, bezdech senny, lub wysokim cholesterolem, masz około 75 procent szans, że choroby te będą również poprawić.

Ryzyko związane z operacją LSG

Dowolna operacja w znieczuleniu ogólnym niesie pewne ryzyko uszkodzenia serca i mózgu, ale te zagrożenia są dość niskie. LSG jest krótszy niż inne procedury z żołądka bocznego operacją, więc ryzyko to może być jeszcze niższe. Z operacją LSG masz ryzyka 5 do 10 procent w przypadku komplikacji, takich jak:

  • Krwawienie

  • Skrzep krwi, który tworzy się w nogę i porusza się do płuc

  • Wyciek soków żołądkowych

  • Zawężenie nowego żołądka

  • Zakażenie

  • Tymczasowa niewydolność nerek

Aby uchronić się przed problemami przewodu pokarmowego i masy odzyskania, trzeba mieć staranne kontynuację przeszłości trzeciego roku po zabiegu.

Utrata masy ciała po LSG spowalnia po kilku latach, a twój żołądek może rozciągnąć i rosną. Na każdy sukces chirurgii bariatrycznej, należy dokonać istotnych zmian w stylu życia, które obejmują lepsze odżywianie i regularne ćwiczenia.

Pamiętaj, aby omówić każdy rodzaj operacji odchudzającej ostrożnie z lekarzem. Przed zabiegiem trzeba mieć pełne badanie lekarskie, aby upewnić się, że są na tyle zdrowe, aby procedury. Należy również otrzymywać odżywczą i poradnictwo zdrowia psychicznego do upewnij się, że przygotowany dla czego się spodziewać po zabiegu.