Cambler

Przegląd anomalie twarzoczaszki

Jakie są anomalie twarzoczaszki?

Anomalie twarzoczaszki (CFA) są zróżnicowaną grupą deformacje w rozwoju głowy i kości twarzy. Anomalia to termin medyczny sens "nieprawidłowość" lub "różni się od normalnego." Nieprawidłowości te są wrodzona (obecna od urodzenia) i istnieje wiele odmian - niektóre są łagodne, a niektóre są poważne i wymagają operacji.

Co powoduje anomalie twarzoczaszki?

Większość lekarzy zgadza się, że nie istnieje jeden czynnik, który powoduje, że tego typu nieprawidłowości. Zamiast tego, istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się do ich rozwoju, w tym następujące:

 • Połączenie genów
  Dziecko może otrzymać szczególną kombinację gen (y) z jednego lub z obu rodziców lub mogą być zmiany w genach momencie zapłodnienia, co skutkuje twarzoczaszki anomalii.

 • Środowiskowy
  Nie ma danych, które pokazuje bezpośredni związek między konkretnych leków lub chemicznej ekspozycji powodującej anomalia twarzoczaszki. Jednak wszelkie prenatalnej ekspozycji powinny być oceniane.

 • Niedobór kwasu foliowego
  Kwas foliowy jest witaminą B znajduje się w soku z pomarańczy, wzbogaconych płatkach śniadaniowych, wzbogaconych produktach zbożowych i zielonych warzywach liściastych. Badania wykazały, że kobiety, które nie uwzględniają w wystarczającym kwasu foliowego w czasie ciąży, lub mają dietę brakuje w kwas foliowy, mogą mieć większe ryzyko urodzenia dziecka z niektórych wad wrodzonych, w tym rozszczepu wargi i / lub rozszczep podniebienia.

Jakie są najczęstsze rodzaje anomalie twarzoczaszki?

Niektóre z najbardziej powszechnych rodzajów nieprawidłowości twarzoczaszki są następujące:

 • Rozszczep wargi i / lub rozszczep podniebienia - separacja, która pojawia się w wargi i podniebienia (podniebienie), lub obu. Rozszczep wargi i podniebienia są najczęstsze wrodzone anomalie twarzoczaszki widoczne przy urodzeniu.

  • rozszczep wargi - nieprawidłowości w którym całkowicie wargi nie tworzą. Stopień rozszczepu wargi może różnić się znacznie, od łagodnego (nacięcia krawędzi) lub ciężką (duży otwór od góry wargi przez nos).

  • Rozszczep podniebienia - występuje, gdy podniebienie nie całkowitego zamknięcia, pozostawiając otwór wychodzący do jamy nosowej. Szczelina może obejmować z obu stron podniebienia. Może on rozciągać się od przedniej części jamy ustnej (podniebienie twarde), w gardle (podniebienia miękkiego). Szczelina może również obejmować występ.

 • Kraniosynostoza - chorobą, w której szwy (miękkie miejsca) w czaszki niemowlęcia blisko zbyt wcześnie, powodując problemy z normalnym rozwoju mózgu i czaszki. Przedwczesne zamknięcie szwów może również powodować ciśnienie wewnątrz głowy, aby zwiększyć lub czaszki i kości twarzy, aby zmienić z normalnego, symetryczny wygląd.

 • Hemifacial microsomia - chorobą, w której tkanki po jednej stronie twarzy są niedopracowane, wpływając przede wszystkim na ucho (fonetyczne), jamy ustnej (ustnej) i szczęki (żuchwy) obszary. Czasami, z obu stron twarzy może być zmieniona i może obejmować czaszki, a także do twarzy. Hemifacial microsomia jest znany także jako zespół Goldenhar łuku ramiennej, zespół, zespół twarzowo-auriculo-kręgowego (FAV), widma oczno-auriculo kręgów (OAV), lub boczną dysplazji twarzy.

 • Naczyniowa wada - znamię lub wzrostu, obecna od urodzenia, który składa się z naczyń krwionośnych, które mogą powodować problemy funkcjonalne i estetyczne. Naczyniowe wady mogą dotyczyć wielu układów ciała. Istnieje wiele różnych rodzajów wad i są nazywane zgodnie z którym typ naczynia krwionośnego jest głównie ograniczona. Malformacje naczyniowe, znane są również jako lymphangiomas, malformacji tętniczo i gigantyzmu naczyniowego.

 • Naczyniak - rodzaj znamienia, najczęściej łagodne (niezłośliwych zmian) nowotworów skóry. Naczyniaki mogą być obecne przy urodzeniu (słaby czerwony znak) lub występują w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Naczyniak jest również znany jako bejce portu wina, truskawki naczyniaka krwionośnego, a plaster łososia.

 • Deformational (lub położenia) plagiocephaly - zniekształcone (asymetryczne) kształt głowy (czaszki) z wielokrotnego nacisku na tym samym obszarze głowy. Dosłownie oznacza "plagiocefalii skośne głową" (z greckiego "plagio" dla "cephale skośnych i dla głowy").