Cambler

6 ćwiczeń, które czynią wielkie żyć z SM łatwiej

Ćwiczenie oferuje szczególne korzyści, gdy masz stwardnienie rozsiane. Ćwiczenia mogą poprawić swoje serce i zdrowie płuc. To może pomóc utrzymać zakres ruchu i pozostać elastyczny, zwiększyć poziom energii, i zapobiec mięśnie od niszczeje. Pobierz lekarz jest w porządku, aby rozpocząć, a następnie ułatwić drogę do tych sześciu ruchów rozciągających i wzmacniających.

1. Ćwiczenia w głębokim oddychaniu

Praktykować tę technikę głębokiego oddychania na relaks, łagodzi stres, i uzyskać więcej energii. Połóż się na plecach na podłodze, kolana zgięte, stopy płasko. Umieść jedną rękę na brzuchu, a drugą na klatce piersiowej. Poczuj klatki piersiowej w górę iw dół, jak oddychać normalnie. Weź głęboki oddech przez nos, utrzymując usta zamknięte. Policz do trzech, a następnie wydech powoli dmuchanie z ustami zaciśniętymi jak liczyć do sześciu. Napinaj mięśnie brzucha podczas wydechu.

2. Głębokie oddychanie z ramienia podbicia

To ćwiczenie jest dobre dla poprawy zasięg ramion 'ruchu. Rozpocznie się w tym samym miejscu co w poprzednim ćwiczeniu, z ramionami wzdłuż tułowia. Jak wziąć głęboki oddech, podnieść ręce do góry w kierunku sufitu, a następnie w dół w kierunku podłogi. Podczas wydechu, rozszerzyć swoje ramiona na zewnątrz i zamiatać je po podłodze, aż wrócą po bokach, jakbyś dokonywania Anioł śniegu. Utrzymać mięśnie brzucha napięte.

3. Kolano przytulać

To ćwiczenie poprawia zakres ruchu w plecach i biodrach. Połóż się na plecach na podłodze z ugiętymi kolanami. Wyprostuj prawą nogę na podłodze, a następnie zginaj się w kierunku klatki piersiowej. Owinąć ramiona wokół niego. Przytrzymać przez chwilę, a następnie umieść stopę z powrotem na podłodze z kolanach. Powtórz z lewą nogą.

4. Skręcanie na podłodze

Zwiększyć zakres ruchu w plecach z boku na bok skrętów. Połóż się na plecach na podłodze, ręce wzdłuż tułowia, kolana zgięte i razem, a stopy płasko. Skręcić w lewo, aby doprowadzić oba kolana do podłogi (tyłek i pleców będzie podnieść z podłogi, jak to zrobić, ale należy plecy płaskie). Kolana nie mogą przejść całą drogę do podłogi. Przytrzymać przez chwilę, a następnie powrót do pozycji wyjściowej. Powtórzyć po drugiej stronie.

5. Skręcanie na czworakach

To ćwiczenie skierowany górną część ciała, koncentrując się na poprawie zakresu ruchu w plecach i klatce piersiowej mięśni. Zacznij na rękach i kolanach. Następnie z prawej ręki, dotrzeć pod ciała i do całej lewej strony. Kierunek wsteczny. Z tym samym ramieniu, dotrzeć do swojej prawej stronie. Podnieś rękę, jak wysoko, jak czuje. Śledź rękę z oczu. Utrzymać ruch powolny i kontrolowany. Powtórz z lewej ręki.

6. Nie ból w szyi

Aby zmniejszyć napięcie w karku i ramionach, spróbuj rolkę ucha do barku: siedzieć w fotelu i trzymać głowę prosto. Przynieś swoje prawe ucho w dół w kierunku barku. Następnie, zrelaksować się w ramię, pozwalając jej spaść nieznacznie. Utrzymać pozycję przez 30 sekund, jak pochylić się do przodu i spojrzeć w kierunku ziemi. Powtórzyć po drugiej stronie.

Przeprowadzka kondycji do następnego poziomu

Ćwiczenie zachęca do większej aktywności fizycznej. Kiedy będziesz gotowy, aby zrobić kolejny krok, należy poprosić lekarza o pracy z fizjoterapeuta, trener osobisty, lub fizjologa. Eksperci ci mogą zaplanować bezpieczną program ćwiczeń, które pomogą Ci utrzymać elastyczność i dodatkowo poprawić zakres ruchu. Mogą one również dostosować ćwiczenia do swoich możliwości i siły mięśniowej.