Cambler

Programy zapobiegania atak serca

Wiele osób uważa, że nie będzie miał atak serca, ale ataki serca występować częściej niż myślisz. Zawał serca dotyka kogoś w Europie co 25 sekund i powoduje śmierć co minutę (Źródło: AHA ). Możesz zapobiec ataku serca przez uczestniczące w programie zapobiegania atak serca. Heart Attack programy zapobiegania wziąć no-nonsense podejście do zmniejszania ryzyka wystąpienia zawału serca.

, Co stawia mnie na ryzyko zawału serca?

Zawał serca, zwany także zawał serca, jest najczęściej spowodowane przez zakrzepy, które blokuje przepływ krwi do mięśnia sercowego. Skrzep jest najbardziej prawdopodobne, aby utworzyć, gdy tablica tłuszczowych buduje się na ścianach tętnic doprowadzających krew do mięśnia sercowego. Tablica nagromadzenie nazywa miażdżycę i jej negatywny wpływ na przepływ krwi tętnic i nazywa wieńcowej choroby serca, lub CHD.

Niektóre rzeczy, które zwiększają ryzyko zawału serca nie są kontrolowane, takie jak historia rodziny chorób serca i zawału serca. Dobrą wiadomością jest to, że można zrobić coś z choroby niedokrwiennej serca i innych czynników ryzyka zawału serca. Czynniki ryzyka to:

 • Palenie

 • Złe nawyki żywieniowe, takie jak jedzenie produktów bogatych w tłuszcze nasycone, cukier i przetworzone węglowodany

 • Siedzący tryb życia

 • Nadwagi lub otyłości

 • Nadmierne spożycie alkoholu

 • Nie dbając o chorobach przewlekłych, takich jak cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi

Jakie są elementy programu zapobiegania atak serca?

Program zapobiegania atak serca pozwala na ryzyko zawału serca, które można kontrolować. Im wcześniej zaczniesz program zapobieganie atakom serca, tym mniej prawdopodobne jest to, że będziesz miał zawał serca.

Lekarz może stworzyć program, albo możesz poprosić o skierowanie do lokalnego programu profilaktyki chorób układu krążenia, w Twojej okolicy. Niektóre szpitale oferują takie sformalizowane programy, które zapewniają wiele usług wsparcia pod jednym dachem. Czy pracujesz z lekarzem lub zarejestrować się w programie w szpitalu, możesz spodziewać się, że dostaniesz pełną ocenę swoich czynników ryzyka sercowego, spersonalizowanego planu, oraz usług pomocniczych (lub skierowania do usług), które pomogą Ci prowadzić zdrowe serce życie. Programy pomóc:

 • Nałogu. Rzucenie palenia jest trudnym wyzwaniem. Nie należy się poddawać, nawet jeśli trzeba spróbować kilka razy, aby zamknąć. Lekarz zaleci najbardziej skutecznych rodzajów programów rzucania palenia i lekarstwa dla ciebie.

 • Jedz dla serca. Program profilaktyki najprawdopodobniej obejmować jedną lub więcej sesji z dietetykiem lub dietetykiem, które pomogą Ci na drodze. Zanurz się w serca zdrowej żywności, wybierając tyle świeżej żywności, jak to możliwe, ograniczenie przetworzonej żywności, które są wysokiej zawartości cukru, soli (sodu) i tłuszczów nasyconych i trans.

 • Ziemi go. Fizjolog wykonywania lub serca ekspertem rehabilitacja daje wskazówki i strategie ćwiczeń. Postarać się o około 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej przez większość dni w tygodniu

 • Wykończenia talii. Zapytaj lekarza, co idealna waga jest dla Ciebie. Jeśli chcesz schudnąć, zapytać o radę na dobry plan odchudzania.

 • Umiarkowany alkoholu. Sobie na więcej niż jeden napój alkoholowy dziennie dla kobiet i dwa dla mężczyzn dziennie zwiększa ryzyko zawału serca. Jeśli jesteś spragniony, kiedy wrócisz do domu, mają tonik lub wodę sodową z domieszką wapna lub cytryną, aby ugasić pragnienie.

 • Uważaj na siebie. Zarządzaj chorób, które zwiększają ryzyko zawału serca. Skonsultować się z lekarzem i postępować zgodnie z zaleceniami instrukcji do sterowania anginę, cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi.

 • Radzić sobie ze stresem. Przewlekły stres przyczynia się do złego stanu zdrowia. Niektóre programy profilaktyczne m.in. sesje doradcze dla rady i konkretne strategie utrzymania stresu na dystans, lub poradzić sobie z lękiem, jeśli już miał atak serca.

Dla niektórych osób, przy małej dawki aspiryny codziennie lub co drugi dzień może zapobiec ataku serca. Eksperci terapii aspiryna radzimy skontaktować się z lekarzem przed podjęciem aspirynę na serce. Nawet niskie dawki mogą spowodować poważne efekty uboczne u niektórych pacjentów.

W jaki sposób mogę skorzystać z programu prewencji zawału serca?

Będziesz korzystać z planu zapobiegania atak serca na wiele sposobów. Nauczysz się dokonywać zdrowych wyborów w swoim codziennym życiu, aby zapobiec pierwszego lub drugiego zawału. Dodatkową korzyścią jest to, że te same zmiany stylu życia będzie również zmniejszyć ryzyko innych poważnych chorób, takich jak udar mózgu i niektórych rodzajów raka. Ze zdrowym nowej postawy i codziennych nawyków, będziesz wyglądać i czuć się zdrowiej i młodziej, osiągnąć mniejszą talię i poprawić swój poziom energii.