Cambler

Procedury diagnostyczne dla zaburzeń kości

Jak diagnozuje się zaburzenia kości?

Oprócz kompletnego wywiadu i badania fizykalnego, procedury diagnostyczne dla zaburzeń kości mogą być następujące:

 • Testy laboratoryjne dla krwi, moczu i innych płynów ustrojowych

 • X-ray - test diagnostyczny, który wykorzystuje niewidzialne promienie energii do produkcji obrazów wewnętrznych tkanek, kości i narządy na film.

 • Tomografii komputerowej (nazywany także CT lub tomografii) - procedura diagnostyczna obrazowania, że używa kombinacji rentgenowskie i technologii komputerowej do produkcji przekroju obrazów (często nazywane plastry), poziomo i pionowo, ciała. TK pokazuje szczegółowe zdjęcia każdej części ciała, w tym kości, mięśni, tłuszczu i organach. Badanie TK są bardziej szczegółowe niż ogólne rentgenowskie. TK dostarcza informacji o kości, mięśni i tłuszczu. Jest on również stosowany do wspomagania w zlokalizowaniu lekarza dokładnego obszar biopsji.

 • Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) - procedura diagnostyczna, że używa kombinacji dużych magnesów, częstotliwości radiowych oraz komputera do opracowania szczegółowych obrazów narządów i struktur w organizmie. MRI dostarcza szczegółowych informacji na temat tkanek miękkich, w jamie szpikowej kości i guzów kości.

 • Kostnego densytometria - nieinwazyjna, procedura oceny, która wykorzystuje promienie rentgenowskie do pomiaru masy kostnej, lub ciężar szkieletu. Ilość kości w szkielecie określa, jak silne jest. Bone densytometria jest często używany do pomiaru masy kostnej kręgosłupa, bioder i ramion, ponieważ są to obszary najbardziej narażone na złamania, gdy masa kostna jest niski. Bone densytometria nie jest wykorzystane do zapewnienia diagnozy, ale stosuje się w połączeniu z innymi procedurami, wraz z osobistą i rodzinnej historii medycznej, informacji na lub do podtrzymywania diagnozy.

 • Radionuklid skanowania kości - technet-99, materiały radioaktywne, jest stosowany w radionuklid badania kości. Nowotwory kości i inne zaburzenia pochłaniania materiału i specjalnego urządzenia służy do wytwarzania obrazu z wykorzystaniem komputera. Skan kości jest stosowane do wskazania położenia guzów kości, a także do wykrywania rozprzestrzeniania innych kości.

 • Biopsja - procedura, w której próbki tkanek są usuwane (z igłą lub w trakcie zabiegu) od korpusu do badania pod mikroskopem, aby określić, czy rak lub inne nieprawidłowe komórki są obecne. Istnieją dwa rodzaje biopsji, w tym następujące:

  • Biopsja - małe igły do nieprawidłowego obszarze w niemal każdej części ciała, kierując technik obrazowania, aby uzyskać biopsję tkanek. Tego rodzaju biopsji może zapewnić diagnozy bez interwencji chirurgicznej.

  • Otwarte biopsji - zabieg chirurgiczny, w którym nacięcie przez skórę w celu odsłonięcia guza i umożliwiają próbkę tkanki do obcięcia lub ociera dalej.