Cambler

Problem tarczycy jest trudne do spostrzeżenia

"Moc Stopa" jest standardowy tryb transportu dla wielu pracowników Manhattanu. Ale adwokat Diane Wilk stał się tak zmęczony, że chodzenie do końca bloku "Czułem się jak wspinaczka na Mount Everest i plecy."

Wilk, w jej 50s, także źle zaparcia, głęboko przygnębiony, a zyskał 20 funtów. Próbowała pracować, ale ona ledwo pedał obok znaku "0" mili na jej rowerze stacjonarnym. Oczy workowate, łamliwe paznokcie i przerzedzenie włosów zamykają jej objawy. "I był bałagan", mówi.

Podobnie jak miliony innych ludzi, większość z nich to kobiety-Wilk trwałe skutki wadliwego tarczycy.

Tarczycy sprawia, że ​​hormony tarczycy, która reguluje tętno, metabolizm i inne funkcje narządów. Kiedy Twój jest niedoczynność tarczycy, zwany niedoczynność tarczycy, bardziej powszechne usterki, może spowolnić. Jesteś zmęczony. Przygnębiony. Rozmyte w myślach. Zaparcia. Przyrost masy ciała. Twoja skóra wysycha. Ci zimno, gdy jest ciepło. Możesz mieć ciężkie okresy.

Z drugiej strony, jeśli masz nadczynność tarczycy, zwany nadczynność, masz tendencję do utraty wagi, potem więcej, i mają problemy ze snem. Tętno wzrasta. Możesz czuć się roztrzęsiony.

Brak jasnych odpowiedzi

Co powoduje zaburzenia tarczycy, i dlaczego strajk kobiety 7:55 razy częściej niż mężczyźni? Odpowiedzi nie są jasne.

"Wiemy, że istnieje związek historia rodziny i bardzo prawdopodobne, krawat do chorób autoimmunologicznych, takich jak toczeń," mówi Rhoda H. Cobin, MD, endokrynolog w Nowym Jorku. Braki tarczycy również rosnąć wraz z wiekiem. Po 60 lat, jeden na pięciu mężczyzn ma niską hormonów tarczycy.

Objawy nie są specyficzne i mogą oznaczać wiele innych zaburzeń. To sprawia, że ​​problemem tarczycy łatwo przegapić.

"Mniej więcej połowa osób z chorobami tarczycy może być zdiagnozowana i nadal walczyć z objawami," mówi Dr Cobin. Jak Diane Wilk powiedział: "Widziałem specjalistów dostać na dole mojej depresji, zaparcia, i chroniczne zmęczenie, ale nic nie działało. "

Oznacza to, że nie aż lekarz kazał badanie krwi, by sprawdzić Wolfa tyreotropiny (TSH), który kontroluje produkcję hormonów tarczycy. Gdy TSH jest wysoka, to znaczy wytwarzanie hormonu tarczycy spada. Gdy TSH jest niska produkcja hormonu tarczycy jest w nadbieg.

TSH Wilka był wysoki, co oznacza jej była niedoczynność tarczycy. Tyroksyny, pigułka wymiana tarczycy, pomógł normalizacji jej tarczycę, przywrócić jej energię, stopienia masy i zakończyć inne objawy. "Nawet moje włosy stały się ponownie lśniące," mówi.

Oceniając potrzeby leków

Ale to nie znaczy, że każdy z tych objawów, należy rozpocząć popping pigułki tarczycy, ostrzega Lawrence Wood, MD, z Fundacji tarczycy Europy. "Zbyt mało hormonów tarczycy może cię na bezpłodność i choroby serca, ale zbyt wiele tarczycy, kiedy nie trzeba go może boleć serce i kości ", mówi.

"Jak zaskakujące, jak przyrost masy ciała, zmęczenie i inne objawy mogą być, nie ma uzasadnienia dla leczenia hormonem tarczycy, jeśli nie mają wymierny niedobór, "dodaje Dr Cobin.

Lekarze nie zgadzają się co do zmierzenia niedobór jest. Dr Cobin proponuje omówić leczenie z lekarzem jeśli TSH jest powyżej "normalnych" poziomów 4 lub 5. Lekarz może zalecić badanie powtórzyć, próbę leków, lub obu, aby zobaczyć, jeśli objawy zaczynają oczyszczać się.

Co zrobić, jeśli wyniki są na granicy, ale nadal masz objawy? Zwrócić się do lekarza, aby powtórzyć test później., Które mogą pokazać, czy możliwe jest pogorszenie niedobór tarczycy, dr Cobin mówi.

Kto powinien być badany? Kobiety w ciąży lub planuje ciążę top listy. Jeden w 50 amerykańskich kobiet w ciąży zdiagnozowano niedoczynność tarczycy. "Nawet łagodny niedobór tarczycy może wpływać na rozwijający się mózg dziecka", mówi Helena Rodbard, MD, były prezes Europejskiego Stowarzyszenia Endocrinologists klinicznych.

Po ciąży, niektóre kobiety zstąpił z niedoboru tarczycy gdy układ odpornościowy idzie do hipernapędu i hamuje produkcję hormonów tarczycy. "Kobiety powinny być monitorowane przed, w trakcie i przez sześć miesięcy po ciąży," Dr Rodbard mówi.

Jeśli jesteś kobietą, starszy niż 50, należy poprosić lekarza o badanie TSH. Zaleca się również, aby szukać test, jeśli masz:

  • Rodzinie zaburzenia tarczycy, nieprawidłowy poziom cholesterolu, lub choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń, cukrzyca, lub reumatoidalnego zapalenia stawów.

  • Zestaw niedoczynność tarczycy, która obejmuje objawy nietolerancji, zimny zmęczenie, zapomnienie, ciężkie okresy, suche włosy, wahania nastroju, zwiększenie masy ciała, ochrypłym głosem, suchość skóry, zaparcia, przerzedzone włosy i utratę zewnętrznej trzeciej brwi.

  • Zestaw z nadczynnością tarczycy, które obejmuje objawy nietolerancji ciepła, pocenie się, utrata masy ciała, zmiany apetytu, częste oddawanie stolca, zaburzenia widzenia, zaburzenia płodności, niepokój i problemy ze snem.