Cambler

Pożary Dom: nie należy ich lekceważyć

Po prostu rzucił imprezę w domu. Ostatni gość właśnie wyszedł, i idziesz do łóżka. Ale jest coś, czego nie wiem: Jeden z Twoich gości przypadkowo upuścił niedopałek na kanapie w salonie wcześniej w godzinach wieczornych. To tlące między poduszkami.

Jak długo trzeba się uciec od tego czasu pełni zapala papierosa sofa i ogień staje się śmiertelnie?

Jeśli odpowiedziałeś więcej niż dwie minuty, jesteś w błędzie.

Według sondażu przeprowadzonego kilka lat temu przez nonprofit National Fire Protection Association (NFPA), 88 procent z ponad 1000 ludzi uwierzyli mieli mniej niż 30 minut, aby uniknąć pożaru w domu. Dwadzieścia pięć procent respondentów zakłada, że ​​miał 10 minut lub więcej, zanim choroby zagrażające życiu będzie rozwijać.

W rzeczywistości, typowy pożar salon może stać się śmiertelne w ciągu dwóch minut - lub mniej - po włączeniu alarmu dymu. I takie ogień niemal na pewno ma potencjał, by zabić członków gospodarstwa domowego w zaledwie czterech minut, po to się zaczęło.

Przeznaczony do pomiaru postawy ludzi wobec ognia i potrzeby planowania ucieczki, NFPA badanie ujawnia, że ​​ludzie mają niebezpiecznie nierealistyczne wyobrażenia o pożarze, a oni doceniają szybkość, z którego rozprzestrzenia. Ponadto badania wykazały, że większość respondentów mieli osobiste doświadczenia z alarmów pożarowych w domu i innych miejscach, ale większość działał lub zaniechał działania, w taki sposób, że ryzyko znacznie wzrosły doszło prawdziwy ogień.

Mimo, że 66 procent respondentów stwierdziło, że miał plan domu ucieczki, tylko 35 procent tej grupy praktykował to, i, ogólnie rzecz biorąc, tylko 23 procent respondentów opracowali i praktykowane plan ucieczki. NFPA informuje, że jednym z powodów, ludzie nie mogą mieć plan, ponieważ myślą, że mają znacznie więcej czasu na ucieczkę niż w rzeczywistości mają.

Ponadto, choć 40 procent respondentów miał czujniki dymu w domu zgaśnie w ubiegłym roku, tylko 8 procent zareagował natychmiast, jakby nie może być pożar. Z tych, którzy mieli udać się alarm przeciwpożarowy, 69 procent było z powodu problemów z gotowania, 13 procent było problemów baterii, a 5 procent spowodowane były pary, najprawdopodobniej z prysznicem. NFPA zaleca współpracę z firmami sygnalizacji pożarowej w celu zapewnienia porządku alarm jest używany w dobrym miejscu.

Inne kluczowe wnioski z badania NFPA za:

  • Mężczyźni czują się nieco bardziej przygotowani do pożaru domu niż kobiety.

  • Małej liczbie (13 procent) osób, które doświadczyły pożar domu, najczęstszą przyczyną był wypadek gotowanie (26 procent), a następnie wadliwego sprzętu grzewczego (16 procent), a problemy z przewodów elektrycznych lub lamp (13 procent ).

  • W krajowym projekcie czujki dymu, NFPA okazało się, że jedna trzecia domów, które miały ich fałszywe alarmy czujniki dymu miał nieprawidłowo umieszczone. Wiele z tych urządzeń zostały umieszczone mniej niż pięć metrów od źródeł ciepła, takich jak dym lub para wodna, nie może powodować uciążliwości alarm.