Cambler

Powiększenie wątroby

Co to jest powiększenie wątroby?

Powiększona wątroba, zwany wątroby jest wzrost wielkości wątroby, niezależnie od przyczyny. W niektórych przypadkach, zarówno wątroby i śledziony się powiększony razem i otrzymaną choroba zwana powiększenie wątroby. Wątroba jest organem w układzie pokarmowym, które wspomaga proces trawienia i wykonuje wiele innych niezbędnych funkcji. Funkcje te obejmują produkcję żółci, aby pomóc rozbić żywności w energię, tworzenie niezbędnych substancji, takich jak hormony, czyszczenia toksyn z krwi, w tym od leków, alkoholu i narkotyków, a także kontrolowanie przechowywania tłuszczu i cholesterolu produkcję i uwalnianie.

Powiększenie wątroby, na własną rękę, nie jest objawem, który można zauważyć. Nie można normalnie czuć, że wątroba jest powiększona. Zamiast tego, jest czasem odkrył przez lekarza podczas badania fizykalnego. Zazwyczaj, krawędź wątroby pojawia się tylko na swojej dolnej krawędzi prawego żebra, jest cienkie i twarde i nie wyczuwa się wyjątkiem, u niektórych osób, podczas głębokiego wdychania. Nawet jeśli wziąć głęboki oddech, powiększona wątroba może lub nie może być wyczuwalny do lekarza.

Powiększenie wątroby jest zwykle spowodowane przez zaburzenia czynności wątroby związanych z nadmiernym spożywaniem alkoholu, zastoinowej niewydolności serca, choroby przechowywania glikogenu, wirusowe zapalenie wątroby, raka wątroby i stłuszczenia (tłuszczu w wątrobie). Może to być również spowodowane przez wielu różnych innych zaburzeń, takich jak mononukleoza lub przerzuty z innych guzów pierwotnych nowotworów w organizmie.

Powiększona wątroba nie jest zazwyczaj objawem, że możesz czuć. Jednakże, często w połączeniu z innymi, bardziej oczywistych objawów, które mogą wskazywać na poważne choroby wątroby. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów związanych z chorobą wątroby lub jej powikłań, w tym splątanie, omamy, skrajne zmęczenie, omdlenia, gorączka (zwłaszcza w połączeniu z obrzęk brzucha) lub wymioty krwią.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów, w tym zażółcenie skóry i białek oczu (żółtaczka), ból brzucha; nudności, wymioty lub biegunka; stałego osłabienia lub zawrotów głowy, trudności myślenia i zrozumienia, i niskim stopniu złośliwości gorączka. Szukać również szybką pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony na chorobę wątroby, ale objawy nie ustępują, należy powtarzać, lub spowodować niepokój.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z powiększeniem wątroby?

Powiększona wątroba może towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od przebiegu choroby, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na układ pokarmowy może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o powiększonych objawów wątrobowych

PRZYCZYNY

Co powoduje powiększenie wątroby?

Powiększenie wątroby jest zwykle spowodowane przez zaburzenia czynności wątroby związanych z nadmiernym spożywaniem alkoholu, zastoinowej niewydolności serca, choroby przechowywania glikogenu, wirusowe zapalenie wątroby, rak wątroby, marskości wątroby i stłuszczenia (tłuszczu w wątrobie). Może to być również spowodowane dużą różnorodność zaburzeń, które dotyczą innych układów ciała, takich jak mononukleoza zakaźna i przerzuty z innych guzów pierwotnych nowotworów w organizmie.... Więcej o powiększonej przyczyn wątroby

Więcej artykułów