Cambler

Powiększenie prostaty

Co to jest powiększenie gruczołu krokowego?

Powiększona prostata jest powolny wzrost gruczołu krokowego, który bierze udział w produkcji nasienia i funkcji rozrodczych u mężczyzn. Prostaty otacza rurę, która transportuje moczu z pęcherza moczowego. To jest bardzo typowe dla prostata stać powiększenie wraz z wiekiem człowieka. Przerostu prostaty jest również znany jako łagodny przerost gruczołu krokowego (BPH). BPH nie jest na ogół spowodowane infekcją lub nowotworem.

Jako człowiek dojrzewa, prostaty rośnie. W okresie dojrzewania, prostaty podwójna wielkość. W wieku około 25, prostata rośnie ponownie, a to może prowadzić do przerostu prostaty, jak człowiek wchodzi jego 40s (źródło: NIDDK).

Powiększona prostata wielu nie powodować żadnych objawów lub zauważalnych problemów w niektórych mężczyzn. Jednakże, zgodnie z wiekiem mężczyzn, przerostu prostaty może wzrastać do punktu, w którym naciska na pęcherz i cewkę moczową, powodując przepływ moczu być wolniejsza i mniej mocne. Objawy przerostu prostaty są bardzo częste u mężczyzn w latach 60-tych i bardzo często u mężczyzn w wieku 70 lat i 80-tych.

Jeśli powiększona prostata uniemożliwia całkowite opróżnienie pęcherza, może to prowadzić do zakażenie dróg moczowych lub trwałe uszkodzenie pęcherza moczowego, w tym niezdolność do kontrolowania oddawania moczu (nietrzymanie moczu). Wcześniej powiększona prostata zostanie znaleziony, bardziej skuteczne leczenie będzie, zmniejsza ryzyko powikłań.

Twój lekarz musi ustalić, czy objawy są wynikiem przerostu prostaty lub są wynikiem innych chorób i zaburzeń prostaty, takich jak zakażenia lub nowotwór. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli masz wysoką gorączkę (powyżej 101 stopni Celsjusza), silny ból odbytu, lub niezdolność do oddawania moczu. Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli wystąpią inne objawy wraz z powiększeniem gruczołu krokowego, w tym pieczenie lub ból podczas oddawania moczu, słabe moczu lub ból w dole pleców, lub jeśli pacjent jest leczony na zakażenie lub raka prostaty, ale łagodne objawy nawracają lub są trwałe.

OBJAWY

Jakie są objawy rozszerzonej prostaty?

Objawów przerostu prostaty obejmują na ogół blokady cewki moczowej, stopniową utratę funkcji pęcherza moczowego, i niekompletny opróżniania pęcherza. Nasilenie objawów będzie zmieniać się od osoby do osoby i objawy nie może być zależny od wielkości prostaty. Niektórzy mężczyźni z bardzo rozszerzonej prostaty mają niewiele lub żadnych objawów, natomiast z mniejszym stopniem powiększenia prostaty mogą wystąpić bardziej poważne objawy.... Więcej o objawy prostaty rozszerzonej

PRZYCZYNY

Co powoduje powiększenie gruczołu krokowego?

Jako człowiek dojrzewa, prostaty rośnie. W okresie dojrzewania, prostaty podwaja wielkości i na około 25 lat, prostata rośnie ponownie. To dalszy wzrost może prowadzić do przerostu prostaty, jak człowiek wchodzi jego 40s.... Czytaj więcej o przyczynach prostaty rozszerzonej

ZABIEGI

Jak jest powiększona prostata leczyć?

Leczenie przerostu prostaty będzie się zmieniać w zależności od nasilenia objawów. Twój lekarz może rozpocząć leczenie lekiem przed rozważa bardziej inwazyjne opcji, takich jak operacja.... Czytaj więcej o powiększonych leczenia prostaty

Więcej artykułów