Cambler

Powiększenie jąder

Co to jest powiększenie jąder?

Powiększenie jąder jest objawem urazu, zapalenia lub zakażenia. Wyniki z rozszerzeniem jądra obrzęk, guzek, lub torbieli w obrębie jądra. Inne choroby, które powodują obrzęk moszny może wydawać się powiększenie jądra. Szkoda prowadzi do pęcznienia jest częstą przyczyną powiększonego jądra i zapalenie jądra z jakiegokolwiek powodu może również powodować obrzęki. W zależności od przyczyny, rozszerzenie może występować w jednej lub obu jąder i może być towarzyszy ból, obrzęk i gorączkę.

Zakażenia najądrza lub samego jądra są najczęstsze przyczyny powiększonego jądra. Torbiel moszny (spermatocele) lub żylaki (żylaki powrózka nasiennego) może również spowodować pojawienie się rozszerzonej jądra. W rzadkich przypadkach, powiększenie jądra jest objawem raka jąder, choroby, która jest powszechnie związane z bezbolesny guzek. Świnka, zakażenie wirusowe, może prowadzić do rozszerzonej jądra wraz z innymi objawami, takimi jak spuchnięte ślinianki, ból gardła i gorączka. Przepuklina pachwinowa, gdy zawartość brzucha wystawały do ​​pachwiny, może być mylone z rozszerzonej jądra.

W niektórych przypadkach objawy powiększonego jądra może być poważna choroba zwana skrętem. Szukajcie i mmediate opiekę medyczną (zadzwonić pod numer 911) na nagłe wystąpienie silnego bólu i obrzęk jądra, które mogą towarzyszyć nudności i wymioty.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli zauważy stopniowe rozszerzenie jądra, dyskomfort lub zaczerwienienie.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z rozszerzonej jądra?

Powiększenie jąder mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na jądra może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o rozszerzonej objawów jąder

PRZYCZYNY

Co powoduje powiększenie jądra?

Powiększenie jąder jest objawem urazu, zapalenia lub zakażenia. Wyniki rozszerzenia jądra z obrzękiem tkanek miękkich, bryły lub torbieli w obrębie jądra. Szkoda prowadzi do pęcznienia jest częstą przyczyną rozszerzonej jądra.... Czytaj więcej o rozszerzonej przyczyn jąder

Więcej artykułów