Cambler

Poronienie

Co to jest poronienie?

Poronienia jest zwykle definiowana jako wczesny utraty ciąży. Poronienie jest nazywany również samoistne poronienie. Rodzaje poronień są następujące:

  • Zagrożona - plamienia lub krwawienia w pierwszym trymestrze może lub nie może oznaczać, nastąpi poronienie, około 10 do 20 procent kobiet będzie poronienia w pierwszym trymestrze ciąży. Kobieta jest monitorowana przez dalsze krwawienia. Egzaminy ultradźwiękowe (technika obrazowania diagnostycznego, który wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości i komputer do tworzenia obrazów naczyń krwionośnych, tkanek i narządów) są zwykle wykonywane w celu monitorowania rozwoju płodu.

  • Complete - płód, łożysko i inne tkanki są przekazywane z krwawieniem

  • Niepełna - tylko część tkanek są przenoszone, a niektóre pozostają w macicy. Nie może być ciężkie krwawienie z pochwy.

  • Nieodebrane aborcji - zarodek lub płód umiera, ale nie są przekazywane na zewnątrz macicy. Czasami pojawia się ciemnobrązowy plamienia, lecz nie płodowej serca lub wzrostu.

  • Szambo - poronienie, że został zainfekowany, matka rozwija się gorączka i może mieć krwawienie, a absolutorium z nieprzyjemny zapach, ból brzucha jest wspólne. Jest to poważna choroba i może doprowadzić do porażenia prądem i uszkodzenia narządów, jeśli nie traktuje. Antybiotyki i rozszerzenie i łyżeczkowanie (D & C) może być konieczne. Procedura ta wykorzystuje specjalne instrumenty, aby usunąć nieprawidłową ciążę.

  • Nawracające - więcej niż trzy poronienia

Co to jest niekompetentny szyjki macicy?

Utrata płodu w drugim trymestrze ciąży może wystąpić, gdy szyjka macicy jest słaba i otwiera się zbyt wcześnie, zwany niekompetentny szyjki macicy. W niektórych przypadkach niekompetentnych szyjki macicy, lekarz może pomóc zapobiec utracie ciąży przez zszycie szyjki macicy zamknięty do dostawy, zwany cerclage.

Jak poronienia rozpoznano?

Najczęstsze są objawy poronienia plamienie lub krwawienie z pochwy, przechodząc tkanki i skurcze. USG jest zwykle stosowane do diagnozowania poronienia. Jeśli płód nie jest już w macicy, czy nie ma już serca płodu, poronienia rozpoznano. Inne testy, które mogą być stosowane, obejmują testy ciążowe dla hormonów we krwi ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG). Nie wzrost tego poziomu hormonów lub spadek może oznaczać, że ciąża nie rozwija się.

Leczenie poronienia

Leczenie poronienia we wczesnej ciąży obejmuje procedurę usuwania płodu i inne tkanki, jeśli nie wszystkie zostały naturalnie przeszedł. Procedura ta nosi nazwę chirurgiczne ewakuacji macicy lub rozszerzenie i łyżeczkowanie (D & C). Znieczulenie jest stosowane jako procedura może być bolesne dla matki. Otwarcie szyjki macicy jest rozszerzone (otwarty) i albo ssania lub instrument zwany skrobak służy do usunięcia wszystkich tkanek ciąży wewnątrz macicy (tzw. produkty poczęcia). Tkanki te mogą być wysłane do laboratorium w celu hodowli lub badań genetycznych lub do zaburzeń chromosomowych.

Później utrata ciąży mogą wymagać innej procedury przy użyciu hormonów takich jak prostaglandyny lub Pitocin spowodować skurcze macicy i wypchnąć płód i tkanek.

Utrata ciąży zazwyczaj nie powodować inne poważne problemy zdrowotne, chyba że infekcja jest obecna, lub chyba brakowało aborcja w którym wystąpił płodu i inne tkanki nie są przekazywane. Poważnym powikłaniem z późnego poronienia jest rozsianego wykrzepiania wewnątrznaczyniowego (DIC), poważny problem krzepnięcia krwi. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli nie jest to długi czas (zwykle miesiąc lub więcej), aż płód i inne tkanki są przekazywane.