Cambler

Półomdlały

Czym jest omdlenie?

Omdlenie jest utrata świadomości, że występuje z utraty lub zmniejszyła ilość, dopływu krwi do mózgu. Może to być poprzedzone uczuciem zawroty głowy lub niepewnie, jakby tracisz równowagę, lub uczucie, że wszystko kręci się dookoła ciebie. Omdlenia i zawroty głowy mogą towarzyszyć inne objawy, takie jak nudności z lub bez wymiotów, pocenia się i drżenie.

Zapasy krwi tlenu do mózgu. Omdlenia występuje, gdy we krwi nie jest dotarcie do mózgu dość szybko lub jeśli istnieje deficyt krwi. Niektóre choroby, które powodują zawroty głowy i utratę świadomości obejmują (niedociśnienie ortostatyczne spadki ciśnienia krwi od stojących za szybko), głód, hipoglikemia (niski poziom cukru we krwi), odwodnienie, lub problemy z sercem. Uczucie lęku, paniki i strachu może spowodować omdlenie.

Niektóre leki są również związane z omdlenia lub utraty przytomności. Należą do nich leki ciśnienie krwi, leki na alergie i leki na cukrzycę.

Zawroty głowy i zawroty głowy mogą być oznakami choroby potencjalnie zagrażających życiu, takich jak zawał serca, udar mózgu, lub prądem (poważne spadek ciśnienia krwi). Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli wystąpią zawroty głowy towarzyszy uczucie bólu lub ciśnienie w klatce piersiowej, problemy z mówieniem, duszność, nagłe osłabienie lub zdrętwienie po jednej stronie ciała, ból w klatce piersiowej, który promieniuje w dół ramienia lub do szczęki, lub zmiany w widzeniu.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić omdlenia?

Omdlenia mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o objawy omdlenia

PRZYCZYNY

Co powoduje omdlenia?

Wiele chorób może spowodować zawroty głowy lub zawroty głowy, który występuje wtedy, gdy mózg nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu. Należą do nich głód, zmęczenie, hipoglikemia (małe stężenie cukru we krwi), lub lęk. Omdlenie może również wystąpić z gwałtownym kaszlem napadów lub wysiłku z oddawaniem moczu lub defekacji. Uczucie lęku, paniki i lęku może także powodować omdlenia.... Czytaj więcej o omdlenia przyczyny

Więcej artykułów