Cambler

Podwyższone ciśnienie śródczaszkowe

Co jest zwiększone ciśnienie śródczaszkowe?

Zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe odnosi się do poważnych chorób, w których występuje podwyższone ciśnienie wewnątrz czaszki. Jednak uczucie jak masz ciśnienie głowy lub ból głowy nie musi koniecznie oznaczać, że wzrost ciśnienia śródczaszkowego. Większość bóle nie są spowodowane wzrostem ciśnienia wewnątrzczaszkowego, chociaż silne bóle głowy jest jednym z objawów choroby.

Przyczyny zwiększonego ciśnienia śródczaszkowego obejmują poważne choroby i choroby, takie jak wodogłowie, które jest zwiększenie objętości płynu mózgowo-rdzeniowego, który otacza mózg i rdzeń kręgowy. Zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe mogą być związane z chorobami lub chorób, które tworzą wyjątkowo wysokiego ciśnienia w zakresie umiejętności specjalisty, takiego jak rak mózgu lub obrzęku tkanki mózgu z powodu zapalenia mózgu, zapalenia mózgu często spowodowane infekcją wirusową. Zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe mogą być także powodowane przez upust na lub w mózgu z powodu takich chorób jak poważnego urazu głowy lub krwotoczny udar.

Objawy zwiększonego ciśnienia śródczaszkowego mogą obejmować letarg, wymioty, drgawki, zaburzenia widzenia oraz zmiany w zachowaniu. Bóle głowy, które mogą wystąpić ze wzrostem ciśnienia śródczaszkowego jest często opisywana jako "najgorszy ból głowy w moim życiu." Zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe, a jego przyczyną są diagnozowane przez wykonanie kompletnego neurologicznej oceny i pewnych procedur badawczych, takich jak Spinal Tap, skanowanie CAT (znany również jako CT lub CT) lub MRI.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, doświadczenie urazu głowy lub mają niewyjaśnione lub nagły silny ból głowy, paraliż, trudności z mówieniem, trudności w poruszaniu się dowolną część ciała, zajęcia, zmiany widzenia lub zmiany w poziomie czujności, takich jak rozdawanie.

Ponadto, należy natychmiast wezwać pomoc medyczną (911) dla urazu głowy u niemowląt i małych dzieci lub dla takich objawów jak wymioty w połączeniu z sennością lub letargu lub wybrzuszenia miękkim miejscu na czubku głowy (ciemiączko).

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić ze zwiększonym ciśnieniem śródczaszkowym?

Uczucie jak masz ciśnienie głowy lub o ból głowy nie musi koniecznie oznaczać, że wzrost ciśnienia śródczaszkowego, które jest spowodowane przez poważne choroby, takie jak krwotocznego udaru mózgu lub guza mózgu. Mimo, że ból głowy jest jednym z możliwych objawów zwiększonego ciśnienia śródczaszkowego, większość bólów głowy nie są spowodowane przez zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe.... Czytaj więcej o zwiększonych objawów ciśnienia wewnątrzczaszkowego

PRZYCZYNY

Co powoduje zwiększone ciśnienie śródczaszkowe?

Zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe jest poważną chorobą, w której występuje wyższe niż normalne ciśnienie wewnątrz czaszki. Przyczyny to:... Czytaj więcej o zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe przyczyny

Więcej artykułów