Cambler

Pierwsza pomoc na atak serca: co należy zrobić?

Ludzie często myślą, ataków serca, jak dzieje w czasie, skrajnego stresu lub wytężonej aktywności, takich jak odgarnianie śniegu. Jeśli masz choroby serca, te rzeczy mogą zwiększyć ryzyko zawału serca, zawał serca, ale mogą pojawić się w dowolnym miejscu i czasie. W rzeczywistości, ataki serca często występują podczas codziennych czynności takich jak zakupy, relaks na kanapie, lub nawet po przebudzeniu z dobrze przespanej nocy.

Co należy zrobić, jeśli ty lub ktoś ma atak serca w sklepie spożywczym, na polu golfowym, czy w domu? Po pierwsze, nie panikuj i pamiętaj, że łatwo podjąć kilka kroków, które znacznie obniżają szanse na poważne uszkodzenie serca anddeath.

Skąd mam wiedzieć, czy ktoś ma atak serca?

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego) występuje, gdy serce nie może uzyskać wystarczającej ilości tlenu. Brak tlenu powoduje, że mięsień sercowy umrzeć. Najczęstszym objawem jest ból w klatce piersiowej. Ale to tylko połowa historii. Czasami ludzie mogą mieć inne objawy, z-lub bez-ból w klatce piersiowej, w tym:

 • Każdy rodzaj dyskomfortu w klatce piersiowej lub ciśnienia, takie jak wyciskanie lub obolałość

 • Uczucie mdłości lub wymiotuje

 • Szukam "biały jak duch" (bardzo blady)

 • Podaje się zimnym potem

 • Uczucia strachu lub zagłady

 • Ból lub obolałość w plecy, barki, ramiona, szyja i szczęka

 • Zawroty głowy lub omdlenia

 • Osłabienie lub uczucie znacznego zmęczenia

 • Trudności w oddychaniu

Co należy zrobić, jeśli ktoś ma atak serca?

Oto, co należy zrobić, jeśli ty lub ktoś jesteś z ma żadnych objawów zawału serca, nawet jeśli nie wydaje się poważna:

 • Zadzwoń natychmiast 911. Operator 911 może doradzić biorąc aspirynę, aby zapobiec zakrzep krwi w sercu. Należy poinformować operatora, jeśli masz alergię aspirynę, zaburzenia krzepnięcia krwi, lub biorą leki przeciwzakrzepowe.

 • Usiądź lub połóż się, czekając na karetkę i rozluźnić wszelkie ciasne ubranie.

 • Spokój. To nie jest łatwe, jeśli martwisz się o umiera na atak serca. Lęk zwiększa zapotrzebowanie serca na tlen i jest znany pogorszyć atak serca. Weź kilka głębokich oddechów i przypomnieć sobie, że pomoc jest w drodze.

 • Weź nitrogliceryny jeżeli przepisany lub osoby, z którą są w. Nitrogliceryna pomaga złagodzić ból w klatce piersiowej, otwierając naczynia krwionośne, więc serce nie musi tak ciężko pracować.

Ważne punkty do zapamiętania:

 • Nie czekaj, aby zadzwonić na 911, aż objawy ustąpią. Każda minuta zwłoki w leczeniu zawału serca zwiększa szansę na trwałe uszkodzenie serca i śmierci.

 • Nie należy prowadzić pojazdów siebie lub kogoś innego do szpitala. Dostaniesz jak najszybsze leczenie dzwoniąc pod numer 911, ponieważ zespoły ratownicze będą jak tylko przyjedzie na drzwiach rozpocząć leczenie.

 • Nie czekaj, aby zadzwonić na 911, aby inne połączenia, np. do rodziny, lekarza, czy firmy ubezpieczeniowej. Większość planów ubezpieczeń obejmuje opiekę na ewentualny atak serca w każdym szpitalu. Personel szpitala będzie żadnych połączeń, których potrzebujesz lub pomoże Ci to zrobić po to stabilne.

CPR

Używasz resuscytacji krążeniowo-oddechowej (CPR), aby ożywić kogoś, kto przestał oddychać lub którego zatrzymaniu serca (zatrzymanie akcji serca). Nie każdy, kto ma atak serca potrzebuje CPR, ponieważ nie wszystkie ataki serca powodują serce przestanie bić.

Jeśli ktoś nagle upada lub przechodzi się i nie reaguje na ciebie, natychmiast zadzwonić pod numer 911, a następnie:

Jeśli wiesz, CPR: Rozpocznij uciskanie klatki piersiowej w tempie 100 uciśnięć na minutę (~ 18 uciśnięć w ciągu 30 sekund). Po 30 uciśnięć, rozpocząć sztuczną wentylację.

Jeśli nie wiesz, CPR: Nadal można pomóc! Europejskie Stowarzyszenie Serca (AHA) zaleca się uproszczoną wersję CPR nazwie tylko ręce CPR. Wiąże się to szybko i mocno naciska na środku klatki piersiowej aż do przybycia pomocy, lub do osób, które zaczyna się poruszać lub obudzi. Jest to bezpieczne dla osoby dorosłej lub dziecka w wieku powyżej ośmiu. Każda próba zapewnienia CPR zwiększa szanse danej osoby na przeżycie.

Jeśli automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED) jest dostępna, postępuj zgodnie z instrukcjami urządzenia AED. AED automatycznie określa, czy ofiara musi porażenie prądem przywrócić bijące serce. Nie martw się, nie będzie szokować AED osoby, która nie potrzebuje.

Szkolenia CPR pomoże zapewnić najbardziej efektywną opiekę dla kogoś, kto upadł i przestał oddychać. Aby znaleźć klasę CPR blisko Ciebie odwiedzić AHA internetowej.

Co mam zabrać do szpitala?

Przynieś aktualną listę problemów medycznych, alergie i leki z tobą do szpitala. Każdy powinien mieć listę swoich problemów zdrowotnych i leków, nawet jeśli nie jesteś w grupie ryzyka ataku serca. Jeśli wiesz, że jesteś w grupie ryzyka, należy rozważyć prowadzenie listy w swoim portfelu. Jeśli nie masz pod ręką listę wprowadzą wszystkie butelki leku. Jeśli jesteś z kimś, kto jest o atak serca, a oni reagują, ich zapytać, czy mają one taką listę. Wykaz chorób medycznych, alergie i leki powinny również zawierać:

 • Podaj swój adres i krytyczne, takie jak numery telefonów, numer kontaktowy współmałżonka

 • Do kogo zadzwonić w sytuacji awaryjnej i numerów telefonów

 • Nazwisko i numer telefonu lekarza

 • Informacje o ubezpieczenie