Cambler

Po operacji tarczycy

Powinieneś być w stanie wrócić do normalnego życia w ciągu kilku tygodni. Lekarz będzie kontrolował odzyskanie być pewny, że uzdrawiając poprawnie i że problem tarczycy jest pod kontrolą.

Gdy jesteś uzdrowienie

Twój lekarz może poprosić, aby nie dostać obszar nacięcie mokre przez kilka dni po zabiegu. Unikać wysiłku fizycznego przez kilka tygodni, i nie wrócić do pracy, dopóki lekarz mówi, że to w porządku. W ciągu tygodnia lub tak, możesz odwiedzić lekarza, aby wykonać badanie nacięcie. Jeśli nadal masz zaciski lub szwy, można je usunąć, a następnie. Twój nacięcie będzie czerwony i wychował na początku, ale to prawdopodobnie będzie spłaszczyć i znikają w około 6 miesięcy. Po zabiegu, może trzeba wziąć pigułki hormonalne tarczycy. Te tabletki wymienić hormon że tarczyca wykorzystane do. Lekarz dostosuje dawkę tego hormonu, aż będzie odpowiednia dla Ciebie.

Kiedy zgłosić się do lekarza

  • Obrzęk w miejscu nacięcia

  • Krwawienie w miejscu nacięcia

  • Ciepło, gorączka, lub tkliwość (objawy zakażenia)

  • Ból gardła, który utrzymuje się ponad trzy tygodnie

  • Mrowienie lub skurcze mięśni w rękach, stopach lub usta (objawy problemów z przytarczyc)

Powrót na dobre samopoczucie

Po czujesz się lepiej, może zachować prawo opieki czujesz dobrze. Jeśli już podano hormon tarczycy lub inne leki, weź swoje tabletki regularnie, aby pomóc utrzymać hormonów tarczycy we właściwych poziomach, a twoje ciało działa sprawnie. Skonsultować się z lekarzem, jak jest do regularnych badań krwi. Badania te potwierdzają, że twoje pigułki hormonalne lub leki są nadal w dawce, która jest właśnie dla Ciebie. Jeśli miałeś leczenia raka, regularne egzaminy pomóc złapać go wcześnie, jeśli zwróci. Bez względu na przyczynę, problemy z tarczycą nie trzeba by Ci dobre samopoczucie i robić to, co lubisz.