Cambler

Palenie tytoniu i astmy nie mieszać

Jednym z głównych wyzwalaczy dla astmy ataków jest dym papierosowy. Papierosów, fajki lub cygara dym jest szczególnie szkodliwy dla osób cierpiących na astmę, ponieważ to uszkadza komórki w płucach, które sprawiają, że powłoki ochronnej wyściełające oskrzela. Bez ich pierwszej linii obrony, rury bardziej podrażniona i stan zapalny, co atak astmy częściej.

Jeśli jesteś palaczem, z astmą, rzucenie palenia może uratować życie. Zwrócić się z lekarzem, aby zasugerować najlepszą metodę dla ciebie i trzymaj się go.

Bierne palenie

Bierne palenie jest dym wydzielany przez płonący koniec papierosów, fajki lub cygara i dymu wydychanego z płuc palaczy. Oddychanie bierne palenie może powodować astmę lub ataku w tych, którzy mają już astmę, Europejskie Stowarzyszenie Płuc (ALA), mówi.

Reakcji w drogach oddechowych do dymu tytoniowego jest inny niż wywołane przez inne czynniki, takie jak astma, roztocza lub sierść zwierząt, ponieważ inne czynniki są alergeny nie drażniące.

Oprócz wywołania astmy ataku, to są inne skutki biernego palenia papierosów:

  • Zwiększa częstotliwość ataków oraz zapotrzebowanie na leki na astmę

  • Sprawia, że ​​drogi oddechowe bardziej wrażliwe na inne czynniki, takie jak pyłki

  • Zmniejsza czynność płuc

  • Sprawia, że ​​goją się powoli dróg oddechowych

Dzieci i bierne palenie

Dzieci z astmą, którzy mieszkają w domach z palacze mają więcej świszczący oddech, potrzebujesz więcej leków i zrobić kilka wycieczek do izby przyjęć, niż innych młodych ludzi z astmą.

Dzieci są bardziej narażone na skutki biernego palenia, bo wciąż się rozwija fizycznie i mają szybsze tempo oddychania niż dorośli, według Agencji Ochrony Środowiska (EPA). Dzieci również nie są w stanie kontrolować ich środowisko domowe.

Kobiety w ciąży i dym

Kobiety w ciąży powinny unikać bierne palenie i zerwać z nałogiem, jeśli palić. Chemia tytoniowe w krwiobiegu matki uszkodzić płód "Rozwój płuc. Noworodków matek niepalących może mieć problemy z oddychaniem i będzie bardziej podatne na choroby układu oddechowego i astmy w późniejszym życiu.

Inne wskazówki

Są inne propozycje z ALA:

  • Nie dopuszczać osób nie palić w domu lub wokół dzieci.

  • Nie dopuścić palenia w samochodzie.

  • Unikaj zadymionych barów i innych miejsc.

  • Siedzieć w obszarach nonsmoking w restauracji, albo jeść w tych wolnych od dymu. Jeśli wiesz, że masz zamiar być w zadymionym miejscu, należy zabrać ze sobą doraźnie leków.