Cambler

Palenie

Co to jest palenie?

Palenie jest niezdrowe zachowania, które może stać się nałogiem. Palenie jest najważniejszą uniknięcia przyczyną przedwczesnych zgonów w Europie, według Europejskiego Stowarzyszenia Serca (Źródło: AHA ).

Palenia obejmuje wszystkie formy palenia, takie jak palenie papierosów, cygar, palenie papierosów, palenia fajki, i narażenia na bierne palenie. Wszystkie formy palenia tytoniu są szkodliwe i nie ma formy bezpiecznymi lub bezpieczniejszymi palenia. Na przykład, palenie mentol, naturalny lub niskiej zawartości substancji smolistych, nikotyny papierosy nisko nie obniżają ryzyko poważnych powikłań związanych z paleniem.

Palenie powoduje lub pogarsza wiele chorób i uszkodzeń tkanki i niemal każdy organ w ciele. Palenie powoduje, że większość przypadków raka płuc i powoduje lub zaostrza wiele innych chorób, takich jak choroby płuc, cukrzycy, raka i chorób i chorób układu sercowo-naczyniowego, w tym nadciśnienie, skrzepy krwi, wysokim cholesterolem, i udaru mózgu. Palenie zwiększa ryzyko niektórych powikłań ciąży i zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS).

Tytoniu do palenia naraża się na ponad 4000 substancji chemicznych, z których wiele jest toksyczny. Toksyny znajdujące się w papierosy zawierają formaldehyd i cyjanowodór. Kolejna szkodliwa substancja w papierosy i tytoń jest nikotyna. Nikotyna jest substancją uzależniającą do poważnych skutków ubocznych. Palenia naraża się również tlenek węgla, który obniża poziom tlenu we krwi. Ludzie w pobliżu palacza są narażone na te same toksyny i mogą doświadczyć podobnych powikłań palenia ze względu na wdychanie dymu tytoniowego.

Ze względu na charakter wciągająca palenie, rzucenie palenia jest trudnym wyzwaniem. Jednak rzucenie palenia jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla siebie, swoje zdrowie i Twojej rodziny i przyjaciół. Rzucenie palenia poprawia zdrowie płuc i zwiększa zdolność do oddychania. Jest to zdolność do podejmowania w wystarczającej ilości tlenu. Doswiadczenie ludzie, którzy rzucili palenie, szybki wzrost poziomu tlenu we krwi, mniejszą duszność z działalności, mniej odczuwa zmęczenie, i mieć więcej energii. Inną ważną zaletą jest zaprzestanie palenia poprawie czynności życiowych, w tym zmniejszenia wysokiego ciśnienia krwi i tętna. Ilość tlenku węgla w krwi spada nawet po zaprzestaniu palenia.

Ponieważ palenie zwęża naczynia krwionośne i wpływa negatywnie na krążenie, zaprzestanie palenia jest bardzo korzystne dla osób, które mają inne poważne choroby, które wpływają na naczynia krwionośne i krążenia, takich jak cukrzyca, zastoinowa niewydolność serca i innych chorób układu krążenia.

OBJAWY

Jakie są objawy palenia i chorób związanych z paleniem?

Istnieje wiele objawów chorób, palenia i związanych z paleniem, w tym uzależnienia od nikotyny, szkodliwa substancja znaleziona w tytoniu.... Więcej o objawy palenia

PRZYCZYNY

Co powoduje palenie?

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób szacuje, że 46 milionów ludzi w Europie (w wieku 18 lat i starszych) pali papierosy. Palenie jest częściej u mężczyzn niż u kobiet i wydaje się być powszechne na wielu różnych grup etnicznych. Najwyższy odsetek palaczy jest w 25 do 44-letniego grupie wiekowej. Http://www.cdc.gov/tobacco/data_statistics/fact_sheets/adult_data/cig_smoking/index.htm... Czytaj więcej o palenie powoduje

ZABIEGI

Jak palenia leczyć?

Rzucenie palenia jest bardzo trudne przedsięwzięcie, które często wymaga kilku prób, zanim będzie można skutecznie i trwale zamknąć. Najlepszym sposobem na rzucenie palenia jest poprzez wieloaspektowy programu rzucania palenia, który obejmuje wytrwałość, wsparcie osób bliskich do palacza i często nikotynową terapię zastępczą.... Czytaj więcej na temat palenia zabiegi

Więcej artykułów