Cambler

Ostre uszkodzenie rdzenia kręgowego

Co to jest ostre uszkodzenie rdzenia kręgowego?

Rdzeń kręgowy jest wiązki nerwów, które przenosi informacje pomiędzy mózgiem a resztą organizmu.

Ostre uszkodzenie rdzenia kręgowego (SCI) jest wynikiem urazu, że albo prowadzi do powstawania siniaków (zwanego również kontuzji), częściowego zużycia, a pełnej łez (tzw. przecięcie) w rdzeniu kręgowym. SCI jest częstą przyczyną trwałego kalectwa i śmierci u dzieci i dorosłych.

Około 12.000 osób rocznie utrzymać uraz rdzenia kręgowego. Aż 231 tysięcy do 311 tysięcy ludzi w USA żyją z uszkodzeniem rdzenia kręgowego, według Spinal Cord Injury Network Information. Ponad połowa wszystkich OZW występują wśród młodzieży w wieku od 16 do 30 lat. Większość ofiar SCI (80,9 procent) to mężczyźni.

, Co powoduje ostre uszkodzenie rdzenia kręgowego?

Istnieje wiele przyczyn TZW. Więcej wspólnych urazów wystąpić, gdy obszar kręgosłupa lub szyi jest wygięta lub zbite, jak w poniższym przykładzie:

 • Urazy urodzenia, które zwykle wpływają na rdzeń kręgowy w szyi

 • Falls

 • Wypadków drogowych (samochody, motocykle, a uderzenia w pieszego)

 • Urazy sportowe

 • Wypadki nurkowe

 • Wypadki trampolina

 • Przemoc (pistolet strzał lub rany kłute)

 • Zakażenia tworzą ropień w rdzeniu kręgowym

Jakie są objawy ostrego uszkodzenia rdzenia kręgowego?

Po traumatyczne wydarzenie, osoba może mieć różne stopnie objawów związanych z nasileniem i lokalizacji TZW. Lokalizacja uszkodzenia w rdzeniu kręgowym będzie ustalić, jak poważne szkody będzie. Na przykład, szkoda, że ​​uszkodzenia odcinka szyjnego kręgosłupa (w okolicy szyi) może spowodować utratę funkcji mięśni i siły we wszystkich czterech kończyn (górnych i dolnych). Jest to określane jako tetraplegii (uprzednio zwany quadriplegia). Uszkodzenie tego typu wymaga często mechanicznej pomocy oddychania, jak z wentylatorem, jak mięśnie klatki piersiowej mogą być osłabione. Uszkodzenie dolnej części kręgosłupa, która powoduje paraliżu i utratę funkcji w nogach i dolny korpus nazywany porażenie.

Zakres uszkodzenia rdzenia kręgowego określa, czy uraz jest kompletny lub niekompletny. Pełna szkody oznacza, że ​​nie ma ruchu lub uczucie poniżej poziomu szkody. Niekompletne szkody oznacza, że ​​nie jest jeszcze w pewnym stopniu odczuć lub ruchu poniżej poziomu szkody.

Początkowo, po urazie rdzenia kręgowego, pacjent może doświadczyć wstrząs rdzeniowy, co powoduje utratę lub zmniejszenie odczuwania ruchu mięśni i odruchów. Jak obrzęk ustępuje, inne objawy mogą pojawić się w zależności od lokalizacji uszkodzenia. Generalnie wyżej poziom szkody jest do rdzenia kręgowego, bardziej poważnych objawów. Na przykład, uszkodzenie szyjki na C1 lub C2 (pierwszy i drugi kręgów w kręgosłupie), zwłaszcza w połowie kręgów szyjnych C3, C4 i C5, wpływa mięśni oddechowych i zdolność do oddychania. Niższe szkody, kręgów lędźwiowych, może mieć wpływ na nerwy i kontroli mięśniowej pęcherza, jelit, a nóg.

Oto najczęstsze objawy ostrych urazów rdzenia kręgowego. Jednak każda osoba może wystąpić objawy inaczej. Objawy mogą obejmować:

 • Osłabienie mięśni

 • Utrata dobrowolnego ruchu mięśni w klatce piersiowej, ramion lub nóg

 • Problemy z oddychaniem

 • Utrata czucia w klatce piersiowej, ramion lub nóg

 • Utrata funkcji pęcherza moczowego i jelit

Objawy urazie mogą przypominać inne choroby lub problemy medyczne. Zawsze skonsultuj się z lekarzem diagnozy.

Jak są ostre urazy rdzenia kręgowego zdiagnozowane?

Pełny zakres SCI może być zrozumiana natychmiast po urazie, lecz mogą być ujawnione w kompleksowej oceny medycznej i testów diagnostycznych. Ostra SCI jest ratownictwo medyczne. W każdej chwili istnieje podejrzenie urazu rdzenia kręgowego, wyłaniający pomoc lekarska jest to absolutnie konieczne. Rozpoznanie OZW jest z badania fizykalnego i testów diagnostycznych. Podczas badania, lekarz uzyskuje pełną historię medyczną i pyta, w jaki sposób doszło do szkody. Uraz rdzenia kręgowego mogą powodować problemy neurologiczne i wymaga dalszych medycznej następczych. Od czasu do czasu, konieczna jest operacja w celu stabilizacji rdzenia kabla, po ostrym urazie.

Badania diagnostyczne mogą obejmować:

 • Badania krwi

 • X-ray - test diagnostyczny, który wykorzystuje niewidzialne promienie elektromagnetyczne produkować obrazy wewnętrznych tkanek, kości i narządy na film

 • Tomografii komputerowej (nazywany także CT lub tomografii) - procedurę diagnostyczną obrazowania, że używa kombinacji rentgenowskie i technologii komputerowej do produkcji przekroju obrazów (często nazywane plastry), poziomo i pionowo, ciała; TK pokazuje szczegółowe zdjęcia każdej części ciała, w tym kości, mięśni, tłuszczu i organach. Badanie TK są bardziej szczegółowe niż ogólne rentgenowskie.

 • Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) - procedura diagnostyczna, że używa kombinacji dużych magnesów, częstotliwości radiowych oraz komputera do opracowania szczegółowych obrazów narządów i struktur w organizmie

Leczenie ostrego uszkodzenia rdzenia kręgowego:

Specyficznego leczenia ostrego urazu rdzenia kręgowego będzie określona przez lekarza w oparciu o:

 • W twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Zakres SCI

 • Rodzaj SCI

 • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • Oczekiwania dotyczące przebiegu OZW

 • Twoja opinia lub preferencji

SCI wymaga pomoc medyczną na miejscu wypadku lub obrażeń. Osiąga się to przez unieruchomienie obszary głowy i szyi, aby zapobiec przesuwaniu się pacjenta. To może być bardzo trudne, ponieważ ofiara i / lub osoby trzecie mogą być bardzo przestraszony po traumatycznym zdarzeniu.

Nie ma obecnie możliwości, aby naprawić uszkodzony rdzeń kręgowy lub posiniaczone, choć naukowcy aktywnie poszukują sposobów stymulowania regeneracji rdzenia kręgowego. Nasilenie SCI i lokalizacji określa czy SCI jest łagodny, poważny lub śmiertelny.

Operacja jest czasami konieczne, aby ocenić poszkodowanej kręgowy, stabilizacji złamań kości, pleców, dekompresji (lub zwolnienie), ciśnienie z rannych obszarze, oraz do zarządzania innych obrażeń, które mogły być wynikiem wypadku. Leczenie jest indywidualnie, w zależności od stopnia choroby oraz od obecności innych urazów.

Leczenie może obejmować:

 • Obserwacja i zarządzania medycznego w oddziale intensywnej terapii (OIT)

 • Leki, takie jak kortykosteroidy (pomóc zmniejszyć obrzęk rdzenia kręgowego)

 • Wentylatory mechaniczne, maszyny do oddychania (aby pomóc pacjentowi oddychanie)

 • Cewnik pęcherza - rurkę, która jest umieszczona w pęcherzu, który pomaga osuszyć moczu do worka do zbiórki

 • Rurę zasilającą (tworzone przez dziurkę na żołądek lub bezpośrednio do jamy brzusznej przez żołądek w celu zapewnienia dodatkowego odżywienia i kalorii)

Odzyskiwanie z SCI wymaga długoterminowej hospitalizacji i rehabilitacji. Interdyscyplinarny zespół lekarzy, pielęgniarek, terapeutów (fizyczna, zawodowa, lub mowy), i innych specjalistów pracują medycznie zarządzać pacjenta do kontrolowania bólu, monitorować pracę serca, ciśnienie krwi, temperaturę ciała, stan odżywienia, funkcji pęcherza moczowego i jelit i próba kontrolowania mimowolne drżenie mięśni (spastyczność). Rehabilitacja skupia się na zapobieganiu zanikowi mięśni i przykurcze i działa przekwalifikować pacjenta do korzystania z innych mięśni do pomocy w mobilności i ruchu. Niektóre z ważnych przewlekłych powikłań SCI m.in. odleżyn (tak zwane "odleżyny") oraz zapalenie płuc.

Rozważania na całe życie dla osób z OZW:

Traumatyczne wydarzenie, które skutkuje SCI jest niszczące dla osoby i rodziny. Zespół opieki zdrowotnej wychowuje rodzinę po hospitalizacji i rehabilitacji, jak najlepiej dbać o osoby w domu i przedstawia konkretne problemy kliniczne, które wymagają natychmiastowej pomocy medycznej przez lekarza prowadzącego pacjenta.

Osoba niepełnosprawna wymaga koncentracji na maksymalizacji swoich możliwości w domu iw społeczności. Pozytywne wzmocnienie zachęci go, aby wzmocnić jego lub jej poczucie własnej wartości i promować niezależność.

Osób z OZW wymaga częstych ocen medycznych i badań diagnostycznych następujące hospitalizacji i rehabilitacji, aby monitorować jego lub jej postęp.