Cambler

Osteoporoza

Co to jest osteoporoza?

Osteoporoza jest chorobą, w której gęstość kości pogarsza i zmniejsza się w czasie, co powoduje słabe i kruche kości i zwiększa ryzyko złamań. Nadgarstka, kręgosłupa i kości biodrowe są najbardziej dotknięte, chociaż żadnych kości są podatne na choroby.

Osteoporoza jest bardzo powszechne. W rzeczywistości, to najbardziej rozpowszechnione choroby kości, zwłaszcza u starszych mężczyzn i kobiet. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety są bardziej narażone niż mężczyźni rozwijać osteoporozy. Około jedna na pięć kobiet w Europie starszych niż wiek 50 jest dotknięte osteoporozą, zgodnie z National Institutes of Health (źródło: NIH ).

Kości są zbudowane głównie wapń i białka. Kość jest żywą tkanką, która stale rzuca i wchłania stare komórki i rośnie nowe. Osteoporoza rozwija się, gdy nowe kości nie tworzą, lub gdy nadmierne ilości kości są wchłaniane przez organizm. Osteoporozy występuje często z powodu zmniejszenia hormonu estrogenu w organizmie kobiety po menopauzie lub utraty testosteronu u starzejących się mężczyzn, ale może być również spowodowane przez wiele innych czynników, takich jak przy pewnych leków.

W większości przypadków, osteoporoza rozwija się stopniowo w ciągu roku, a osoby z osteoporozą mogą nie być świadomi, że on lub ona ma chorobę aż do wystąpienia złamania. Na tym etapie choroby już prowadzić do poważnego osłabienia i rozrzedzenia kości. Nie ma lekarstwa na osteoporozę, ale zabiegi są dostępne, można również dokonać zmian w stylu życia, które mogą spowolnić lub zahamować utratę masy kostnej, a nawet zapobiec przyszłym złamaniom.

Jeśli masz czynników ryzyka osteoporozy, takie jak historia rodziny lub jest po menopauzie, Twój lekarz może zalecić, że masz badanie gęstości kości. Test ten jest szczególnym rodzajem promieniowania rentgenowskiego, które mogą pomóc określić, czy masz osteoporozę, jeśli masz wysokie ryzyko rozwoju choroby, lub jeśli jesteś w grupie ryzyka złamania kości z powodu rozrzedzenia i osłabienia kości.

Ogólnie istnieją żadne objawy osteoporozy dopóki choroba przemieszczone do poważnego stadium i złamań występuje. Regularnej opieki medycznej najskuteczniej diagnostyki i leczenia osteoporozy, w jego najwcześniejszym stadium, najbardziej nadającego się do leczenia i zmniejszenia ryzyka pękania i innych komplikacji.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, ból biodra lub nie są w stanie normalnie chodzić po upadku lub innego urazu. Mogą to być objawy złamania szyjki kości udowej, która jest stanem zagrożenia życia i częstym powikłaniem osteoporozy.

OBJAWY

Jakie są objawy osteoporozy?

Generalnie, nie ma żadnych objawów we wczesnych stadiach choroby, ponieważ zazwyczaj rozwija stopniowo. To dlatego osteoporoza jest znany jako cicha choroby. Gdy objawy nie występują, mogą się różnić w zależności od osoby, powagi i innych czynników.... Więcej o objawy osteoporozy

PRZYCZYNY

Co powoduje osteoporozę?

Najczęstszą przyczyną osteoporozy, zmniejszenie wytwarzania pewnych hormonów, na skutek starzenia się. Kobiety w wieku menopauzalnym (około 50 lat i starszych) doświadczenie zmniejszone wytwarzanie estrogenów, a mężczyźni 70 lat i więcej doświadczenia zmniejszone wytwarzanie testosteronu. Inne przyczyny osteoporozy to:... Czytaj więcej na temat przyczyn osteoporozy

ZABIEGI

Jak jest osteoporoza leczyć?

Osteoporoza jest utwardzalna w tym czasie, ale można leczyć, aby zminimalizować ilość utraty kości i zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań, takich jak pęknięcia.... Więcej o leczenie osteoporozy