Cambler

Osłabienie nóg

Co to jest słabość noga?

Odcinek osłabienia mogą występować jako część ogólnego poczucie osłabienia całego ciała, albo może on rozwijać się w jednej lub obu nóg. Prawda osłabienie występuje, gdy mięśnie tracą siłę, ale ludzie często dostrzegają, że ich mięśnie są słabe, kiedy czują się źle lub zmęczony. W tych przypadkach nie jest prawdziwe utraty funkcji mięśni. Nagłe osłabienie mięśni może być objawem udaru mózgu, choroba potencjalnie zagrażające życiu, w którym część mózgu jest pozbawiony tlenu.

Ten artykuł skupia się na choroby, które powodują prawdziwą utratę siły w mięśniach nóg. Wśród najbardziej powszechnych przyczyn osłabienia nóg jest rwa kulszowa, problemy z rdzenia kręgowego, które prowadzą do zakleszczenia lub ściskanie nerwów po wyjściu rdzenia kręgowego przez otwory pomiędzy kręgów kręgosłupa. Rwa kulszowa może być spowodowane przez różne choroby. Oprócz osłabienia jednej części ręki, lub nogi, mogą wystąpić inne objawy, takie jak mrowienia, pieczenia lub ból.

Choroby nerwowo-mięśniowe, takie jak miastenią (autoimmunologiczna choroba nerwowo-mięśniową, która powoduje osłabienie mięśni) i stwardnienie rozsiane (choroba, która wpływa na mózg i rdzeń kręgowy, powodując osłabienie, trudności w koordynacji, równowagi i inne problemy), są inne przyczyny osłabienia mięśni, które mogą wystąpić nóg. Toksyny, takie jak toksyny botulinowej i niektórych leków może powodować osłabienie mięśni.

Odcinek słabość nagłego może być oznaką udaru, sytuacja potencjalnie zagrażający życiu. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911) na osłabienie nóg, że pochodzi on nagle, szczególnie jeśli wydaje się po jednej stronie ciała lub towarzyszy żadnych poważnych objawów, w tym niewyraźne widzenie lub podwójne widzenie, utrata wzroku lub zaburzenia widzenia, drętwienie; paraliżu lub niezdolność do poruszania części ciała; silne bóle głowy, wysoka gorączka (powyżej 101 stopni Celsjusza); utraty kontroli pęcherza moczowego lub jelita grubego, omdlenia lub zmiana poziomu świadomości lub letarg.

Jeśli Twoja noga nie ustępuje lub słabość powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić osłabienie nóg?

Osłabienie nóg objawy mogą towarzyszyć inne, które różnią się w zależności od przebiegu choroby, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często powodują nóg słabość może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy osłabienia kończyn

PRZYCZYNY

Co powoduje osłabienie nóg?

Odcinek osłabienie może być spowodowane przez wszelkiego rodzaju kontuzji, choroby nerwowo-mięśniowe, toksyny lub zagrażające życiu choroby, takie jak udar mózgu.... Czytaj więcej na temat przyczyn osłabienia kończyn