Cambler

Osłabienie

Co jest słabością?

Słabość jest uczucie zmęczenia lub wyczerpania, lub doświadcza utraty wytrzymałości. Słabość nie zawsze towarzyszy oczywistego lub widocznej choroby. Krótkoterminowe osłabienie może wystąpić z powodu przepracowania, stresu lub braku snu. Możesz także czuć słabość po pokonania choroby, takie jak przeziębienie lub grypa. Niektóre słabości mogą wystąpić po intensywnej aktywności fizycznej.

Słabość może wystąpić w całym organizmie lub w określonej dziedzinie, takiej jak rąk i nóg. Osłabienia mogą być również umiejscowione w pojedynczym mięśni, takich jak mięsień łydki w nodze.

Możesz także czuć słabość jako objaw depresji. Depresja jest definiowana jako przygnębiony, nieszczęśliwy i smutny. Chociaż sporadyczne okresy smutku są normalne, depresja długoterminowe, zwane kliniczna depresja, mogą wskazywać na poważne problemy emocjonalne i psychologiczne. Osłabienie lub zmęczenie, które jest trwałe zawsze wymaga natychmiastowej uwagi z lekarzem.

Słabość mogą wystąpić z powodu chorób lub zaburzeń fizycznych toksycznych. (Długoterminowe) choroby przewlekłe, takie jak stwardnienie rozsiane lub niedoczynność tarczycy, może powodować osłabienie. Krótkoterminowe (ostre) choroby, takie jak ściągniętym nerwem lub zakażenie dróg moczowych, mogą również powodować osłabienie. Inne możliwe przyczyny słabości są zaburzenia toksyczne (zatrucie jadem kiełbasianym), narażenie na środek owadobójczy lub zatrucie skorupiaki.

Słabość, która wiąże się z ostrą chorobą mogą wymagać alarmowy uwagę Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli wystąpią nagłe wystąpienie osłabienia na jednej stronie ciała lub twarzy;. Osłabienie duszność lub kołatanie serca, lub osłabienie z utraty świadomość, silny ból w klatce piersiowej, ból pleców, ból brzucha lub. Szukajcie szybkiej pomocy medycznej, jeśli złe samopoczucie wraz z innymi objawami, takimi jak: bóle brzucha lub skurcze, gorączka i dreszcze, cuchnącej moczem lub ogólnego złego samopoczucia.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z słabości?

Słabość może towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Słabość, która jest związana z zaburzeniem może się różnić od fizycznej słabości, które są związane z emocjonalnym lub psychicznej choroby.... Czytaj więcej na temat objawów osłabienia

PRZYCZYNY

Co powoduje słabość?

Słabość jest uczucie zmęczenia, wyczerpania, lub doświadcza utraty wytrzymałości. Słabość może lub nie może towarzyszyć oczywistego lub widzialnego choroby. Krótkoterminowe osłabienie może wystąpić z powodu przepracowania, stresu lub braku snu. Możesz także czuć słabość po pokonania choroby, takie jak przeziębienie lub grypa. To normalne, że czuję jakąś słabość po jakiejś aktywności fizycznej.... Czytaj więcej o przyczynach osłabienia

Więcej artykułów