Cambler

Leczenie raka - Chirurgia w leczeniu raka

Jak jest zabieg stosowany w leczeniu raka?

Operacja jest wykorzystywany na kilka sposobów, aby pomóc pacjentom chorym na raka. Według Europejskiego Towarzystwa Raka (ACS), jest to najstarsza forma leczenia raka. Zapewnia najlepszą okazję do zatrzymania wielu rodzajów raka, a także odgrywa rolę w diagnostyce, inscenizacja i wspieranie leczenia raka.

Po operacji na raka jest różna dla każdego pacjenta w zależności od rodzaju zabiegu, typem nowotworu i stanu zdrowia pacjenta. Dla niektórych osób, operacja jest głównym procedury medyczne z efektów ubocznych zmienia życie. Dla innych Operacja jest szybkie i ma niewiele skutków ubocznych.

Jakie są różne rodzaje operacji stosowanych w leczeniu raka?

Kilka rodzajów operacji są pomocne dla osób z rakiem. Niektóre operacje są stosowane w kombinacji z innymi typami leczenia. Poniżej znajduje się lista tych gabinetów, z krótkim wyjaśnieniem ich celów:

 • zabieg leczniczy
  Lecznicze operacja usuwa rakowatego guza lub rozwoju z organizmu. Lekarze używać podczas operacji leczniczej guz nowotworowy zlokalizowany w określonej okolicy ciała. Ten typ leczenia jest często uważane pierwotnego leczenia. Jednakże, inne rodzaje leczenia nowotworów, takimi jak naświetlanie, może być stosowany przed lub po zabiegu.

 • Operacja prewencyjna
  Prewencyjna operacja służy do usuwania tkanki, która nie zawiera komórki rakowe, ale może rozwinąć się w nowotwór złośliwy. Na przykład, polipy w okrężnicy może być uważany tkanki przedrakowych i operacja zapobiegawcza może być przeprowadzane w celu ich usunięcia.

 • operacja diagnostyczna
  Operacja diagnostyczne pozwalające ustalić, czy komórki nowotworowe. Operacja diagnostyczny do usuwania próbki tkanki dla badania i oceny (w laboratorium patologa). Próbki tkanek pomoże potwierdzić diagnozę, zidentyfikować rodzaj raka, lub określenia stopnia zaawansowania nowotworu.

 • inscenizacja operację
  Rusztowania operację działa w celu wykrycia stopnia choroby lub stopień choroby w organizmie. laparoskopia (tubus obiektywu lub w aparacie jest włożony poprzez niewielkie nacięcie w celu zbadania wnętrza ciała i do usuwania próbki tkanki) jest Przykład procedury chirurgicznej przemieszczania.

 • debulking operację
  Odciążającej operacji usuwa się część, jeśli nie wszystkie, z guzem nowotworowym. Jest on stosowany w pewnych sytuacjach, gdy usunięcie całego guza może spowodować uszkodzenie narządu lub organizmu. Inne rodzaje leczenia raka, takimi jak chemioterapia i promieniowania, mogą być stosowane po debulking operacja jest wykonywana.

 • chirurgia paliatywna
  Chirurgia paliatywna jest stosowany w leczeniu raka w zaawansowanym stadium. Nie działa do leczenia raka, a w celu zmniejszenia dyskomfortu lub poprawić inne problemy z nowotworami lub leczenia nowotworu może być utworzony.

 • Chirurgia wsparcie
  Wspierająca operacja jest podobna do operacji paliatywnej, ponieważ nie działa się leczyć raka. Zamiast tego, że pomaga inni leczenia raka działać skutecznie. Przykład operacji podtrzymujące wkładania cewnika do pomocy w chemioterapii.

 • Operacja naprawcza
  Regenerujący zabieg czasami stosowany jako uzupełnienie do leczniczych lub innych operacji zmiany lub przywrócić wygląd osoby lub funkcję części ciała. Na przykład, kobiety z rakiem piersi trzeba czasem operacji rekonstrukcji piersi przywrócić kształt fizyczny dotkniętego piersi (ów). Lecznicze chirurgii raka jamy ustnej może prowadzić do zmiany kształtu i wyglądu ust osoby. Regenerujący operacja może być przeprowadzona w celu rozwiązania tych efektów.

Jakie są zagrożenia i potencjalne skutki uboczne chirurgii w leczeniu raka?

Ryzyko jest częścią operacji. Choć nauka i technologia medyczna dokonały bezpieczne i niezawodne opcji leczeniu chirurgicznym, zawsze jest ryzyko potencjalnych problemów i skutków ubocznych. W wielu przypadkach jednak pozytywne skutki operacji przeważają nad ryzykiem. Jest to jeden z powodów, dla których poznanie swojego raka i leczeniu raka jest ważne. Im więcej wiesz na temat operacji raka, tym informowany twoje wybory będą. Pamiętaj, aby omówić następujące potencjalne komplikacje z zespołu opieki raka przed w trakcie leczenia:

Problemy podczas operacji może obejmować:

 • uszkodzenia narządów w organizmie

 • utrata krwi

 • niepożądanych reakcji na leki

Problemy po operacji może obejmować:

 • ból lub dyskomfort (częstym problemem po zabiegu, który często może być zwolniony z lekami i przy pomocy zespołu opieki raka)

 • Zakażenia

 • inne choroby, takie jak zapalenie płuc

 • utrata krwi lub skrzepy

Czy inne rodzaje pomocy chirurgii raka leczyć?

Istnieje kilka wyspecjalizowane operacje stosowane przy leczeniu raka. Poniżej znajduje się lista niektórych z tych zabiegów chirurgicznych:

 • kriochirurgia
  Technika ta operacja wykorzystuje bardzo niskie temperatury do zabijania komórek nowotworowych. Kriochirurgia służy najczęściej z raka skóry i nowotwór macicy. W zależności od tego, czy guz jest wewnątrz lub na zewnątrz ciała, ciekły azot znajduje się na skórę lub w przyrząd zwany cryoprobe (który jest wstawiony do wnętrza korpusu, tak, że styka się guza). Kriochirurgia jest oceniane jako leczenie chirurgiczne kilku rodzajów nowotworów.

 • chirurgii laserowej
  Technika ta wykorzystuje wiązki energii świetlnej zamiast instrumentów, aby usunąć bardzo małe raki (bez uszkodzenia okolicznych tkanek), aby zmniejszyć lub zniszczyć nowotwór, lub aktywować leków do zabijania komórek nowotworowych. Chirurgii laserowej jest bardzo precyzyjne postępowanie, które mogą być stosowane do leczenia części ciała, które są trudne do osiągnięcia w tym skóry, szyjki macicy, odbytu i krtani.

 • elektrochirurgia
  Raka skóry i raka jamy ustnej są czasem traktowane elektrochirurgii. Technika ta wykorzystuje prąd elektryczny do zabijania komórek nowotworowych.

 • mikroskopowo kontrolowana operacja
  Ta operacja jest przydatna, gdy rak dotyka delikatnych części ciała, takie jak w oku. Warstwy skóry usunięto i zbadano pod mikroskopem, aż nie można było wykryć komórek nowotworowych.

Rodzaje znieczulenia:

Podczas zabiegu, będziesz mieć jakąś formę znieczulenia - lek podawany w celu łagodzenia bólu i czucia podczas operacji. Rodzaj i dawka znieczulenia jest podawany przez anestezjologa. Po zabiegu pacjent stoi, on / ona spotkanie z anestezjologiem przed zabiegiem. Anestezjolog oceni medycznej i historii choroby pacjenta, aby zaplanować odpowiednie znieczulenie do zabiegu.

Istnieją różne formy znieczulenia. Rodzaj znieczulenia można otrzymać zależy od rodzaju zabiegu medycznego i chorobą. Zazwyczaj anestezjologa zastosuje uspokajające oprócz środka znieczulającego. Różne rodzaje znieczulenia są następujące:

 • znieczulenie - znieczulenie jest lek podano tymczasowo zatrzymać poczucie bólu w danym obszarze ciała. Pacjent pozostaje przytomny podczas znieczulenia miejscowego. Dla mniejszych zabiegach chirurgicznych, znieczulenie może być podawany przez iniekcję do serwisu. Jednak, gdy duża powierzchnia musi być zdrętwiała, lub jeśli miejscowy zastrzyk znieczulający nie przenika wystarczająco głęboko, lekarze mogą uciekać się do środków znieczulających regionalnych.

 • Znieczulenie regionalne - środki znieczulenia regionalnego paraliżujący tylko część ciała, która będzie działać na. Zwykle wstrzykiwanie środka miejscowo znieczulającego podaje się w obszarze nerwów, które zapewniają uczucie do części ciała. Istnieje kilka postaci znieczulających regionalnych, z których dwa są przedstawione poniżej:

  • rdzenia znieczulający - często wykorzystywane do dolnej brzucha, miednicy, doodbytniczo, lub chirurgii kończyny dolnej. Ten rodzaj środków znieczulających polega na wstrzyknięciu pojedynczej dawki środka znieczulającego bezpośrednio do rdzenia kręgowego w dolnej części pleców, powodując czucia w dolnej części ciała.

  • znieczulenie zewnątrzoponowe - jest znieczulający jest podobny do znieczulenia rdzeniowego, a także jest powszechnie stosowane w chirurgii dolnych kończyn w czasie porodu i porodu. Ten typ znieczulenia obejmuje ciągły wlew leków przez cienką cewnika, który został umieszczony w przestrzeni, która otacza rdzeń kanał w dolnej części pleców, powodując czucia w dolnej części ciała.

 • Znieczulenie ogólne - ogólne znieczulenie powoduje nieprzytomny pacjent podczas zabiegu. Lek jest albo wdychania przez maskę do oddychania lub rurkę, lub podawany przez wkłucie dożylne - cienka plastikowa tuba włożona do żyły (najczęściej w przedramieniu pacjenta). Rura oddychania może być włożona do tchawicy aby utrzymać prawidłowe oddychanie podczas zabiegu. Gdy operacja zostanie zakończona, przestaje znieczulenia anestezjolog i pacjent budzi się w sali pooperacyjnej.

O swojej anestezjologa:

Anestezjolodzy są lekarze przeszkoleni do administrowania i zarządzania znieczulenie podane podczas zabiegu chirurgicznego. Są one również odpowiedzialne za zarządzanie i leczenie zmian w krytycznych funkcji życiowych - oddech, tętno i ciśnienie krwi - są one wpływ operacji prowadzone. Ponadto, natychmiast diagnozowania i leczenia problemów medycznych, które mogą pojawić się w trakcie i bezpośrednio po zabiegu.

Przed operacją, anestezjolog ocenia choroby medyczną pacjenta i formułowanie znieczulający plan, który zaczyna choroby fizyczne, które pacjenta pod uwagę. Ważne jest, że anestezjolog wie tyle o historii medycznej, stylu życia i leki, jak to możliwe. Niektóre szczególnie istotne informacje on / ona musi wiedzieć, zawiera następujące elementy:

 • Reakcje na poprzednich anestezjologii
  Jeśli kiedykolwiek miał złą reakcję na leku znieczulającego, musisz być w stanie opisać dokładnie to, co było reakcją i jakie konkretne objawy były. Daj anestezjolog jak najwięcej szczegółów, jak to możliwe, na przykład, czy można czuć się niedobrze po operacji.

 • Obecne suplementy ziołowe
  Niedawno dowiedziałem się, że niektóre produkty ziołowe, często podejmowane przez miliony ludzi, może spowodować zmiany w częstości akcji serca i ciśnienia krwi, a może zwiększyć krwawienie u niektórych pacjentów. Gingko biloba popularne zioła (zioło wykorzystywane do wielu chorób związanych z procesem starzenia się, w tym słabe krążenie i utrata pamięci), czosnek (herb często wykorzystywane do chorób układu krążenia i pomóc uniknąć przeziębienia, grypy i innych chorób zakaźnych), imbir, i żeń-szeń (używany jako tonik do ogólnego zwiększenia ogólnej tonu ciała, uważana była w podnoszącym poziom energii i odporności na stres ) może prowadzić do nadmiernej utraty krwi, zapobiegając tworzeniu się skrzepów krwi. Ponadto dziurawiec (popularne zioło stosowane w łagodnym do umiarkowanego depresji ) i kava kava (innym popularnym zioło wykorzystywane do depresji i podnieść nastrój) może przedłużyć uspokajające działanie narkozy. Jest to bardzo ważne, że anestezjolog jest świadomy wszystkich ziołowych suplementów, które zażywasz.

 • alergie
  Omawiania wszelkich znanych alergii z anestezjologa jest bardzo ważne, ponieważ niektóre leki znieczulające wywołują alergie krzyżowe, zwłaszcza u osób, które mają alergię na jaja i produkty sojowe. alergia na obu żywności i leków powinny być zidentyfikowane.

 • Najnowsze i / lub prąd na receptę i ponad-the-counter leki
  Ważne jest również, aby chirurg i anestezjolog wiedzieć zarówno na receptę i bez recepty leki, które zażywasz, lub ostatnio lekach. Niektóre leki na receptę, takie jak coumadin, rozrzedzające krew, należy przerwać na jakiś czas przed zabiegiem. Ponadto, jak wiele osób codziennie aspirynę, aby zapobiec ataku serca lub suplementy diety dla innych względów zdrowotnych, lekarze powinni być świadomi tych nawyków, ponieważ mogą one przedłużyć krwawienie i zakłócać zwiotczających stosowanych przez anestezjologów.

 • palenie papierosów i picie
  Palenie papierosów i alkoholu może wpływać na swoje ciało, tak jak mocno (a czasem bardziej zdecydowanie) niż wielu leków na receptę może być z natury. Ze względu na sposób papierosy i alkohol wpływa płuca, serce, wątroba, krew, substancje te mogą zmieniać sposób lek działa znieczulające w czasie operacji. Ważne jest, aby chirurg i anestezjolog wiedzieć o swojej przeszłości, aktualne i bieżącej konsumpcji tych substancji przed zabiegiem.
  Poddawanych zabiegom chirurgicznym mogą być dobrym motywatorem do rzucenia palenia. Większość szpitali są wolne od dymu i lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia będzie tam, aby dać ci wsparcie. Ponadto, będzie leczyć i odzyskać szybciej, zwłaszcza w obszarze nacięcia, lub jeśli praca wymaga żadnych kości. Rzucenie palenia zmniejsza również ryzyko wystąpienia chorób serca i raka.

 • Zastosowanie leków ulicznych (np. marihuana, kokaina, amfetamina, itp.)
  Pacjenci często są niechętne do omówienia spraw nielegalnego zażywania narkotyków, ale należy pamiętać, że wszystkie rozmowy między tobą i chirurga i anestezjologa są poufne. Istotne jest, że on / ona wie o swojej przeszłości, aktualne i bieżącej konsumpcji tych substancji. Ważne jest, aby pamiętać, że tylko lekarz ma interes w tym informacji jest nauka o chorobie tyle fizycznej, aby zapewnić Państwu możliwie najbezpieczniejszy znieczulenia.