Cambler

Opcje terapeutyczne dla raka prostaty lokalnego

Kiedy rak prostaty jest ograniczony do gruczołu krokowego lub rozprzestrzenił się tylko do pobliskich obszarów, nazywa wczesnym stadium raka prostaty. Nazywa się też lokalne raka prostaty. Lekarz może zaproponować jedną lub więcej z tych zabiegów, jeśli masz lokalny raka prostaty.

  • Bacznej obserwacji. Celem bacznej obserwacji jest do monitorowania lub sprawdzenia na raka, który rozwija się bardzo powoli i nie zrobi krzywdy przez dłuższy czas, jeśli w ogóle. Czasami leczenie raka prostaty może spowodować więcej szkody niż żyć z chorobą. Może to być strategia tak długo jak długo raka wydaje się być (1) umiejscowione w gruczole krokowym, (2) nie uciążliwe, oraz (3) nie może skrócić żywotność.

  • Operacja. Celem zabiegu jest wyleczyć z raka prostaty poprzez usunięcie guzów. Wymaga to usunięcia swoją prostatę i ewentualnie okoliczne tkanki i węzły chłonne. Gdy nowotwór nie można usunąć chirurgicznie, lekarz może zalecić inne zabiegi chirurgiczne, takie jak przezcewkowej resekcji gruczołu krokowego (TURP), aby złagodzić objawy.

  • Krioterapia. Zabieg ten jest również nazywany kriochirurgia. Celem krioterapii jest zamrożenie komórek nowotworowych przed mają szansę rozprzestrzeniać. Lekarz zamraża je poprzez niewielką nacięcia i wstawienie czujnika, który wysyła azotu do zamrażania komórek nowotworowych. Większość lekarzy nadal uważają to eksperymentalne leczenie raka prostaty.

  • Radioterapia. Istnieją 2 sposoby, aby promieniowanie. Możesz mieć maszynę bezpośredniego promieniowania z zewnątrz ciała. Nazywa się to promieniowanie zewnętrzne lub XRT. Lub może pojawić się wewnętrznie z użyciem drobnych nasion radioaktywnych swoje miejsca lekarz w swojej prostaty. Promieniowanie wewnętrzny jest również nazywany brachyterapii. Zabiegi miejscowe mogą zawierać XRT sam, sam brachyterapii, lub 2 z nich razem. Celem promieniowania jest zabić lub kurczyć komórki nowotworowe. Jeżeli nowotwór rozprzestrzenił się na terenach w pobliżu prostaty, może mieć także terapię hormonalną wraz z promieniowaniem.

Należy również dowiedzieć się jak najwięcej o swoich wyborów choroby i leczenia, tak, że można pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących opieki. Jednym z najlepszych sposobów, aby uzyskać potrzebne informacje, to zwrócić się do lekarza i innych pracowników służby zdrowia. Upewnij się, że pytasz, jak leczenie będzie zmienić swoje codzienne życie. Dowiedz się, jak dieta może zmienić i jak będzie wyglądać i czuć. Zapytaj, jak skuteczne leczenie zazwyczaj jest i dowiedzieć się o ryzyku i możliwych skutków ubocznych.