Cambler

Oparzenia słoneczne i dzieci

Co to jest oparzenie słoneczne?

Opalenizna jest widoczna reakcja ekspozycji skóry na promieniowanie ultrafioletowe (UV), niewidzialne promienie, które są częścią promieni słonecznych. Promieni ultrafioletowych może również powodować uszkodzenia niewidoczne na skórę. Nadmierne i / lub wielokrotne oparzenia słoneczne powoduje przedwczesne starzenie się skóry i prowadzić do raka skóry. Rak skóry jest najczęstszym typem raka w USA i ekspozycja na słońce jest główną przyczyną raka skóry.

Dzieci często spędzają znaczną część swojego dnia w plenerze w słońcu, szczególnie w okresie letnim. Dzieci, które mają jasną skórę, krety, lub piegi, lub którzy mają w rodzinie raka skóry, są bardziej narażone na rozwój raka skóry w późniejszych latach.

Ekspozycja na słońce podczas codziennych czynności i zaawansowania powoduje najwięcej szkód słońce. Nadmierna ekspozycja na działanie słońca przed wiekiem 18 jest najbardziej szkodliwe dla skóry.

Promienie UV są najsilniejsze w okresie letnim, kiedy słońce jest w zenicie (zazwyczaj od 10:00 do 15:00).

Jakie są objawy oparzeń słonecznych?

Oto najczęstsze objawy oparzeń słonecznych. Jednak każde dziecko mogą wystąpić objawy inaczej. Objawy mogą obejmować:

 • Czerwień

 • Obrzęk skóry

 • Ból

 • Pęcherze

 • Gorączka

 • Dreszcze

 • Osłabienie

 • Suche, swędzenie, skóra i peeling dni po oparzeniu

Objawy oparzenia słoneczne mogą przypominać inne choroby skóry. Zawsze skonsultować z lekarzem dziecka do diagnozy.

Pierwsza pomoc dla opalenizny

 • Czy Twoje dziecko ma fajny kąpiel lub użyj chłodne okłady na terenie oparzona.

 • Daj paracetamol dzieci lub ibuprofen dla dyskomfortu. Należy postępować zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu.

 • Zastosować miejscowo krem, żel z aloesu, hydrokortyzonu krem ​​lub miejscowo lek przeciwbólowy do oparzona skóra. Unikaj produktów handlowych zawierających Benadryl lub benzokainę, ze względu na możliwość podrażnienia skóry lub alergii.

 • Jeśli pęcherzyki są obecne, nie łamią one otwarte, ponieważ może wystąpić zakażenie.

 • Utrzymać dziecko na słońcu aż do spalania jest uzdrowiony.

Kiedy należy wezwać lekarza mojego dziecka?

Specyficzne leczenie oparzeń słonecznych zostanie ustalona przez lekarza dziecka i może zależeć od ciężkości oparzenia słonecznego. W ogóle, zadzwoń do lekarza dziecka, jeśli:

 • Oparzenie jest poważne lub tworzy pęcherze.

 • Twoje dziecko ma objawy ciepła stresu, takie jak gorączka, dreszcze, nudności, wymioty lub uczucie omdlenia.

Zapobiegać poparzeniom słonecznym

Ochrona przed słońcem należy rozpocząć w chwili urodzenia i kontynuować przez cały okres życia Twojego dziecka. Szacuje się, że 60 do 80 procent całkowitego narażenia życia słońce pojawia się w ciągu pierwszych 18 lat życia.

Najlepszym sposobem zapobiegania oparzenia u dzieci powyżej 6 miesiąca życia jest podążanie A, B, CS zalecane przez Europejską Akademię Dermatologii:

Sposób

Trzymaj się z dala od słońca w środku dnia. To jest, gdy promienie słoneczne są najbardziej szkodliwe.

Blokada B

Blokują promienie słoneczne za pomocą SPF 30 lub wyższym filtrem przeciwsłonecznym. Zastosuj balsam 30 minut przed wyjściem na zewnątrz i ponownie go często w ciągu dnia. Filtry przeciwsłoneczne nie powinny być stosowane u niemowląt poniżej 6 miesiąca życia.

C w ciągu-up

Zatuszować stosując ubranie ochronne, takie jak Koszulka z długim rękawem i kapelusz kiedy w słońcu. Stosować odzież z ciasnym splotem, aby zachować jak najwięcej światła słonecznego, jak to możliwe. Trzymaj dzieci poniżej 6 miesiąca życia z dala od bezpośredniego światła słonecznego przez cały czas. Kapelusze z brims są ważne.

Czym są filtry przeciwsłoneczne?

Filtry UV chronią skórę przed oparzenia słoneczne i odgrywają ważną rolę w blokowaniu przenikanie promieniowania ultrafioletowego (UV). Jednakże, nie ma promieniowania UV blokuje przeciwsłoneczne 100 proc.

Terminy stosowane na etykietach produktów ochrony przeciwsłonecznej może być mylące. Ochrona zapewniana przez filtr jest wskazany przez współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF), wymienionych na etykiecie produktu. Produkt z SPF wyższej niż 15 nazywa filtrami.

Jak używać filtrów przeciwsłonecznych

Krem chroni przed poparzeniem słonecznym i minimalizuje opaleniznę poprzez pochłanianie promieni UV. Przy użyciu filtrów przeciwsłonecznych pozycji jest ważne w ochronie skóry. Pod uwagę następujące zalecenia:

 • Wybierz krem ​​do opalania dla dzieci i przetestować go na nadgarstku dziecka przed użyciem. Jeśli Twoje dziecko rozwija się podrażnienie skóry lub oczu, wybierz inną markę. Zastosuj krem ​​do opalania bardzo ostrożnie wokół oczu.

 • Wybierz szerokie spektrum ochrony przeciwsłonecznej, które filtruje zarówno ultrafioletowe (UVB) promienie A (UVA) i ultrafioletowego B.

 • Zastosuj filtry przeciwsłoneczne do wszystkich odsłoniętych obszarach skóry, w tym tych z łatwością przeoczyć obszarów, takich jak brzegów uszu, warg, z tyłu szyi i górnych części nóg.

 • Używać filtrów przeciwsłonecznych dla wszystkich dzieci powyżej 6 miesiąca życia, niezależnie od typu cery skóry lub, ponieważ wszystkie typy skóry potrzebują ochrony przed promieniowaniem UV. Nawet ciemnoskórych dzieci mogą mieć bolesne oparzenia słoneczne.

 • Zastosuj filtry przeciwsłoneczne na 30 minut przed wyjściem na słońce, aby dać mu czas na pracę. Użyj go obficie i ponownie go co dwie godziny, po czym w wodzie lub po ćwiczeniach lub pocenie się. Filtry przeciwsłoneczne są nie tylko na plaży - z nich korzystać, gdy dziecko bawi się na zewnątrz, w ogrodzie lub uprawiania sportu.

 • Użyj wodoodpornego lub wodoodporny krem ​​do opalania.

 • Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej SPF 30 lub wyższym ofert znaczna ochrony przed poparzeniem słonecznym. Wysokie filtry przeciwsłoneczne SPF chroni przed spaleniem przez dłuższy okres czasu, niż zrobić filtry przeciwsłoneczne z niższym SPF. Porozmawiaj ze swoim starszym dzieckiem lub nastolatkiem o użyciu filtrów przeciwsłonecznych i dlaczego to jest ważne. Dobry przykład dla nich za pomocą ochrony przeciwsłonecznej siebie.

 • Nauczyć nastolatka unikać solarium oraz salony. Większość łóżek do opalania i salony użyć żarówki ultrafioletowe-A. Badania wykazały, że promienie UVA mogą przyczyniać się do przedwczesnego starzenia się skóry i raka skóry.

 • Europejska Akademia Pediatrii (AAP) stanowi, że krem ​​może być stosowany u niemowląt w wieku poniżej 6 miesięcy, jeżeli odpowiednia odzież i cienia nie są dostępne. Stosując filtry małych obszarów skóry u niemowląt nie jest szkodliwe, zgodnie z AAP. Rodzice powinni nadal unikać ekspozycji na słońce i ubrać dziecko w lekkiej odzieży, która obejmuje większość obszarów na powierzchni skóry. Jednak rodzice również mogą stosować minimalną ilość ochrony przeciwsłonecznej do twarzy niemowlęcia i tyłu ręce. Zawsze skonsultować z lekarzem twojego niemowlęcia, aby uzyskać więcej informacji.

Zawsze skonsultować z lekarzem twojego niemowlęcia, aby uzyskać więcej informacji.