Cambler

Poparzenia chemiczne oka

Jakie są oparzenia chemiczne?

Chemiczne oparzenia występują, gdy dziecko dostaje wszelkiego rodzaju chemiczne w jego / jej oczy. To jest ratownictwo medyczne, a dziecko powinno otrzymać natychmiastowej pomocy lekarskiej. Poparzenia chemiczne mogą doprowadzić do utraty wzroku, a nawet do utraty oka się, jeśli nie są leczone szybko i dokładnie. Środki czyszczące dla gospodarstw domowych są częstą przyczyną tego rodzaju szkody.

Jakie są objawy oparzeń chemicznych?

Oto najczęstsze objawy oparzeń chemicznych w oku. Jednak każde dziecko mogą wystąpić objawy inaczej. Objawy mogą obejmować:

  • Silny ból w oku

  • Pieczenie oka

  • Łzawienie tego oka

Objawy oparzeniami chemicznymi oka (ów) mogą być podobne do innych chorób oczu i problemów zdrowotnych. Zawsze skonsultować z lekarzem dziecka do diagnozy.

Jak palić chemicznych zdiagnozowane?

Diagnoza jest zwykle po kompletnej historii choroby i badanie oka dziecka. Miejscowe środki znieczulające w krople do oczu mogą być stosowane w celu zbadania dziecka.

Leczenie oparzeń chemicznych

Specyficzne leczenie chemiczne oparzenia w oku będzie określony przez lekarza dziecka w oparciu o:

  • Wiek dziecka, zdrowia i historii medycznej

  • Stopień uszkodzenia

  • Dziecka tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

  • Przewidywania dotyczące przebiegu choroby

  • Twoja opinia lub preferencji

Większość dzieci z oparzeniem chemicznym będą traktowane w izbie. Okulista (lekarz, który specjalizuje się w kompleksowej pielęgnacji oczu) będzie zazwyczaj zaangażowane w opiekę nad dzieckiem. Leczenie obejmuje bezpośrednią przemywanie oka z roztworu soli na około 20 do 30 minut. Miejscowe środki znieczulające krople mogą być wprowadzane do oka przed mycia pomóc zmniejszyć ból. Oczu jest zwykle utrzymywane w stanie otwartym za pomocą specjalnego narzędzia, aby zapewnić soli fizjologicznej dostanie się do oczu. Niektóre dzieci wymagają sedacji w znieczuleniu ogólnym, w celu przeprowadzenia procedury.