Cambler

Plecak obejrzeć ten ładunek

Gdy dziecko działa tak, jakby ona niesie ciężar świata na swoich ramionach, może powinieneś sprawdzić jej plecak. Przeciążona lub biedne dopasowane plecaki zaszkodzi dziewcząt i chłopców.

"Jeśli dziecko jest wysiłku lub slouching, że jest to znak, zbyt ciężkie paczki," mówi Kevin Dallas ortopeda Gill, MD "Często można zmniejszyć obciążenia poprzez zapewnienie, że dzieci nie posiadają niczego w ich opakowaniach, które nie jest konieczne. "

Dzieci mogą pokaleczyć za pomocą biedne postawy-wyginając plecy, pochylony do przodu, skręcanie, lub opierając się z jednej strony, podczas gdy unosząc ciężki plecak. Takie postawy mogą pochylać wyrównanie kręgosłupa, tak jej dyski nie może wchłonąć wstrząsy tak, jak powinny.

Przeciążone plecaki również umieścić nacisk na mięśnie i tkanki miękkie., Który powoduje zmęczenie i napięcie, zwiększając ryzyko szyi, ramion i pleców, a nawet urazów nerwów uszkodzenia.

Eksperci oferują te porady dla rodziców i dzieci:

  • Wybierz lekki plecak z dwoma szerokimi, wyściełanymi ramiączkami, wyściełane plecy i pasek ściągający, które mogą pomóc rozłożyć obciążenie.

  • Korzystać z obu pasów rozłożyć ciężar i promować dobrą postawę. Za pomocą jednego pasa oznacza jeden bok ciała zawiera większość masy.

  • Należy zachować ostrożność podczas zakładania i zdejmowania plecaki. Unikać skręcania zbyt wiele. Podczas zginania podnieść ciężki plecak, zginać w obu kolanach, nie w talii.

  • Umieścić plecaka równomiernie w środku z tyłu, w pobliżu środka ciężkości ciała. Plecak powinien siedzieć 2 cali powyżej talii.

  • Wyregulować ramiączka więc plecak można założyć i zdjąć bez problemu. Paski powinny umożliwiać swobodny ruch ramienia nie jest zbyt luźna.

  • Ograniczyć obciążenie do 10 do 15 procent lub mniej masy ciała dziecka.

  • Załaduj najcięższe przedmioty najbliżej tyłu dziecka. Korzystać ze wszystkich przedziałów rozłożyć ciężar.

  • Częste przystanki szkoła szafka usunąć przedmioty, które nie są potrzebne od zaraz.

"Możesz rozważyć toczenia plecak lub bagaż koszyk," mówi dr Gill. Pamiętaj, że walcówka plecaki muszą być wykonane po schodach.