Cambler

Zrozumienie odwracalne demencji

Twój 75-letni ojciec zawsze był zdrowy i aktywny. Ale ostatnio, zapomina nazwy i daty. A on nie działa zupełnie jak on. Martwisz mogą to być objawy choroby Alzheimera, zaburzenia mózgu. Ale te objawy nie zawsze jest choroba Alzheimera. Jeśli obawiasz się o kogoś bliskiego, porozmawiać z służby zdrowia psychicznego. On lub ona może pomóc znaleźć źródło problemu.

Jakie są odwracalne demencji?

Wiele czynników może dawać objawy przypominające chorobę Alzheimera. Objawy te są znane jako odwracalne demencji. W przeciwieństwie do choroby Alzheimera, mogą być leczone z właściwego leczenia. Niektóre czynniki, które mogą prowadzić do odwracalnych demencji obejmują:

  • Depresja. Ludzie, którzy są przygnębieni czują intensywny smutek. W rezultacie, mogą się wydawać zmęczenia, obojętny i wycofana.

  • Leki. Starsze osoby często mają wiele leków. Czasami leki te pozostają w organizmie zbyt długo. Lub mogą oddziaływać ze sobą. To może spowodować, że niektóre osoby, aby stać się mylić i zapominalskich.

  • Złe nawyki żywieniowe. Często osoby starsze nie mogą czuć się jak jedzenie. Może być również trudno im żuć lub trawienia pokarmu. To może prowadzić do nieprawidłowego odżywiania lub niskiego poziomu cukru we krwi. Oba mogą wpływać na mózg.

  • Serca lub płuc. Problemy te mogą zapobiegać mózg od wystarczającej ilości tlenu.

  • Choroby tarczycy i innych gruczołów. Wiele gruczoły wpływ na sposób myślenia i styl. Czasem nie działają tak, jak powinny. Może to spowodować zmiany myślenia lub nastroju.

Jak możesz pomóc

Nie należy ignorować zmiany psychiczne w rodzica lub innej bliskiej osoby. Czasami te zmiany mogą być odwrócone. Zdrowia psychicznego lub lokalnej kliniki zdrowia psychicznego może pomóc.