Cambler

Odmiedniczkowe zapalenie nerek

Co to jest odmiedniczkowe zapalenie nerek?

Odmiedniczkowe zapalenie nerek jest infekcja nerek. Jest to zwykle pochodzenia bakteryjnego i wynika z infekcji w innej części dróg oddechowych, takich jak pęcherza moczowego. Odmiedniczkowe może wystąpić każdy, chociaż jest bardziej prawdopodobne u kobiet.

Objawy odmiedniczkowego zapalenia nerek to ból lub pieczenie podczas oddawania moczu, pilną potrzebę oddania moczu, gorączka, nudności z lub bez wymiotów, krwiomocz (krew w moczu), i ból, szczególnie po bokach i pachwiny. Nieleczony, odmiedniczkowe zapalenie nerek może prowadzić do dalszych infekcji nerek, blizny, przewlekłe choroby nerek, lub trwałego uszkodzenia. Poważne infekcje mogą rozprzestrzeniać się na inne części ciała, w tym krew (posocznicy).

Odmiedniczkowe zapalenie nerek jest łatwo zdiagnozowano fizycznego badania i badania moczu. W przypadku infekcji bakteryjnych, odmiedniczkowe zapalenie nerek mogą być leczone antybiotykami. Do łagodnego bólu z odmiedniczkowe zapalenie nerek, środki do domu, w tym podkładki grzewcze, mogą być pomocne. Płynów terapeutycznych i przeciwbólowe leki mogą być również podawane w miarę potrzeby. Wszelkie trwałe uszkodzenia spowodowane odmiedniczkowego zapalenia nerek mogą wymagać operacji.

Zapobiegania infekcjom dróg moczowych może być najlepszym sposobem, aby zapobiec odmiedniczkowe zapalenie nerek. Higieny osobistej jest ważne w zapobieganiu infekcjom dróg moczowych.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) za poważne objawy odmiedniczkowego zapalenia nerek, takie jak wysoka gorączka (powyżej 101 stopni Celsjusza), omdlenia lub zmian w poziomie świadomości, ciężkim lub niekontrolowanego bólu lub utrzymujące się wymioty.

Zwrócić się o pomoc medyczną dla bolesnych i uporczywych objawów odmiedniczkowego zapalenia nerek, takich jak bolesne lub częste oddawanie moczu.

OBJAWY

Jakie są objawy odmiedniczkowe zapalenie nerek?

Objawy odmiedniczkowego zapalenia nerek występuje z powodu infekcji nerek i obejmują ból, problemy z oddawaniem moczu i inne objawy ogólne zakażenia.... Więcej o objawy odmiedniczkowe zapalenie nerek

PRZYCZYNY

Co powoduje odmiedniczkowe zapalenie nerek?

Odmiedniczkowe wynika z infekcji, zazwyczaj bakteryjnych, nerki. Częstokroć, ta rozciąga się od zakażenia dróg moczowych, pęcherza i postępuje się w nerkach. Nieleczona może prowadzić do trwałego uszkodzenia. W bardzo poważnych przypadkach zakażenie może rozprzestrzeniać się do krwi (posocznica).... Czytaj więcej o przyczynach odmiedniczkowe zapalenie nerek

ZABIEGI

Jak jest odmiedniczkowe zapalenie nerek leczonych?

Odmiedniczkowe jest zwykle leczone antybiotykami. Oprócz antybiotyków, podanie płynów i leków w celu kontroli bólu i nudności może być stosowany w leczeniu objawów odmiedniczkowego zapalenia nerek.... Czytaj więcej o terapii odmiedniczkowe zapalenie nerek

Więcej artykułów