Cambler

Odcinek siniak

Co to jest noga siniak?

Siniak lub wybroczyny, jest zbiorem krwi w ograniczonym obszarze. Może to tworzyć się bezpośrednio w skórę, w mięśniach, kościach i wokół lub wewnątrz ciała. Pod skórą, siniak może powodować przebarwienia powierzchni, które mogą zmienić kolory i rozłożone przed rozwiązywania. Zazwyczaj zaczyna się od czerwono różowym, staje się niebieskawe, a potem okazuje się żółto-zielony kolor.

Ból jest często obecny w siniaki i jest zazwyczaj gorsza siniaki stłuczenia kości niż z mięśni lub powierzchniowych. Może wystąpić obrzęk, choć stłuczenia mięśni i kości nie może powodować widocznych objawów. Siniaków może trwać od kilku dni do kilku miesięcy, aby uzdrawiać.

Stłuczenia nogi są z powodu kontuzji do swojej nogi. Najczęstsze przyczyny urazów nóg są samochodowe lub inne wypadki, upadki, urazy sportowe, wpadając na przedmioty lub akty przemocy. Ryzyko zwiększa się siniaki chorób medycznych i leków, które zaburzają zdolność krwi do skrzepu przez choroby, które osłabiają naczynia krwionośne lub cienką skórę.

Krwawienie do siniak jest często ograniczona, ale czasami może to być szybki lub w toku. W obicia nadal rośnie, może on tworzyć pobierania krwi w tkankach znanych jako krwiaka. W tym przypadku, nacisk wywiera się na sąsiadujących powierzchni wzrostu. Gdy to nastąpi, w powierzchownym stłuczenie, dostarczanie krwi do skóry pokrywającej może być zmniejszona. Jeśli nastąpi to w siniak mięśni, choroba zwana zespołem komora może wystąpić i może prowadzić do śmierci komórek mięśniowych.

Stłuczenia nóg może czasami mieć poważne komplikacje lub może maskować inne poważne obrażenia. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911) na stłuczeniach, że towarzyszy silny ból, deformacje, nadmierne pęcznienie, wysoką gorączką (powyżej 101 stopni Celsjusza), odwodnienie siniak, czerwone smugi wokół siniaka, lub jeżeli objawy wstrząsu rozwijać. Objawy szoku obejmują bladą lub wilgotna skóra, szybkie bicie serca, ból w klatce piersiowej, zmniejszenie ilości oddawanego moczu, niebieskie zabarwienie warg i paznokci, dezorientację, zawroty głowy, obfite pocenie się, a zmiany w poziomie świadomości.

Jeśli Twoja noga jest trwała siniec lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z nóg siniak?

Odcinek siniaki mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Choroby medyczne i leki, które wpływają na zdolność krwi do krzepnie osłabienia naczyń krwionośnych i może przyczynić się do nóg siniaki.... Więcej o objawy siniaków nóg

PRZYCZYNY

Co powoduje, że nogi siniaka?

Stłuczenia nogi są z powodu kontuzji na nodze. Najczęstsze przyczyny urazów nóg są samochodowe lub inne wypadki, upadki, urazy sportowe, wpadając na przedmioty lub akty przemocy. Ryzyko zwiększa się siniaki chorób medycznych i leków, które zaburzają zdolność krwi do skrzepu przez choroby, które osłabiają naczynia krwionośne lub cienką skórę.... Czytaj więcej o przyczynach siniaków nóg

Więcej artykułów