Cambler

Obrzęk szczęki

Co to jest szczęka obrzęk?

Szczęka obrzęk jest objawem charakteryzuje się obrzękiem, co prowadzi do szczęki coraz większe niż normalne lub guzek na rozwój szczęk. Szczęka obrzęk może mieć wiele przyczyn, które prowadzą do gromadzenia się cieczy na skórę powyżej szczęk lub zapalenia szczęk.

Łagodny obrzęk szczęki, które mogą być spowodowane przez niedawnego urazu lub zabiegu chirurgicznego, może leczyć na własną rękę lub poprawy w leczeniu domowym, takich jak nad-the-counter leki przeciwbólowe, leki przeciwzapalne lub zimnych okładów. Jeśli obrzęk jest bolesne i uciążliwe, jednak profesjonalna opieka lekarska może być konieczna.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli objawy szczęki obrzęk lub tych z kimś jesteś z, towarzyszy nagły obrzęk twarzy, warg lub języka, wysypka lub układu oddechowego lub problemy z oddychaniem, takie jak duszność, trudności oddycha, ciężki oddech, sapanie, nie oddycha, lub zadławienia, ponieważ mogą one być objawy ciężkiej reakcji alergicznej. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, rozwijać wysoką gorączkę (powyżej 101 stopni Celsjusza) i bolesny obrzęk szczęki, a objawy mogą być podobne do świnki, poważnej choroby, lub wirusowego kolejna poważna infekcja.

Jeśli masz firmę, niewytłumaczalne guzek na szczęce lub jeśli obrzęk jest trwała szczęka lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić obrzęk szczęki?

Może towarzyszyć obrzęk szczęki inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o objawy obrzęk szczęki

PRZYCZYNY

Co powoduje obrzęk szczęki?

Szczęka obrzęk jest często spowodowane przez leżące u podstaw problemów z zębami, takich jak próchnica zębów lub ropień zęba. Szczęka obrzęk może również wynikać z dermatologicznych (skóra) chorób, takich jak nadmierne nagromadzenie ropy naftowej, co może prowadzić do trądziku torbieli (łagodne worka, który zawiera płyn, powietrze, lub inne materiały); zakażenia skóry lub narośli skórnych, takich jak bliznowce, które powstają, gdy blizny tworzą nadmiar tkanki. Inne przyczyny szczęki obrzęk m.in. niedawno operację lub obrażeń.... Czytaj więcej o obrzęk przyczyny szczęka