Cambler

Obrzęk stóp

Co to jest obrzęk kolana?

Obrzęk stopy charakteryzuje się nagromadzeniem płynu w stopy. Zbieranie nadmiaru płynu w dowolnym miejscu ciała jest znany jako obrzęk. Cała stopa lub część stopy może wydają się większe niż normalnie. Obrzęk może być bezbolesne lub towarzyszą różne objawy, w tym zasinienie, świąd, ból, drętwienie, zaczerwienienie, sztywność i tkliwość.

Stopa obrzęk może być objawem choroby lub urazu wpływ na stopę lub całe ciało. Nasilenia obrzęku w znacznym stopniu zależy od ich przyczyny. Na przykład, w pozycji stojącej lub siedzącej przez dłuższy czas może spowodować niewielki i tymczasowy obrzęk stopy. Poważny obrzęk może być wynikiem urazu, takiego jak złamanie kości lub skręcenie lub chorobie klinicznej, takie jak niewydolność serca, lub zapalenie stawów.

Czasu trwania i obrzęk stóp zmienia się znacznie w zależności od przyczyny. Obrzęk spowodowany urazem często ma nagły początek. W innych przypadkach, obrzęk stóp wynikające z chorobą medycznej może rozwijać się powoli i utrzymują się lub nasilają się w czasie.

Mimo, zagrażające życiu powikłania obrzęk stóp są rzadkie, należy natychmiast wezwać pomoc medyczną (911) od obrażeń, które wymagają obfite krwawienie lub uszkodzenia tkanek.

Opuchnięte stopy i nogi może być oznaką poważnej choroby, takie jak niewydolność serca. Ponadto, w rzadkich przypadkach, zakażenia kości (zapalenie kości) lub skóry i tkanek miękkich (zapalenie tkanki łącznej) nóżki mogą rozprzestrzeniać po całym ciele, w wyniku wstrząsu i niewydolności narządów. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli towarzyszy obrzęk stóp poważne objawy, takie jak ból w klatce piersiowej lub nagła ciśnieniem, palpitacje, wysoką gorączkę (większa niż 101 stopni Celsjusza), lub zmiany na poziomie świadomości, takie jak omdlenie lub brak reakcji.

Jeśli twoja noga obrzęk jest trwała, nawracające lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić obrzęk stóp?

Obrzęk stóp objawy mogą towarzyszyć inne, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na stopy może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy obrzęk stóp

PRZYCZYNY

Co powoduje obrzęk stóp?

Szkody lub uszkodzenia któregokolwiek ze struktur w stopie może powodować obrzęk stóp. Choroby, które wpływają na cały organizm, takich jak niewydolność serca, zapalenie stawów lub choroby naczyń, może również prowadzić do obrzęku stóp.... Czytaj więcej o obrzęk stopy przyczyny

Więcej artykułów