Cambler

Obrzęk palców

Co to jest palec obrzęk?

Toe obrzęk cechuje nagromadzenie płynów w swoim palcu. Zbieranie nadmiaru płynu w dowolnym miejscu ciała jest znany jako obrzęk. Obrzęk może być bezbolesne lub towarzyszą różne objawy, w tym zasinienie, świąd, ból, drętwienie, zaczerwienienie, sztywność i tkliwość.

Toe obrzęk może być objawem choroby lub uszkodzenia mających wpływ na swój palec lub całe ciało. Nasilenia obrzęku w znacznym stopniu zależy od ich przyczyny. Na przykład, w pozycji stojącej lub siedzącej przez dłuższy czas może spowodować niewielki obrzęk i tymczasowego palec towarzyszy obrzęk stóp. Poważny obrzęk może być wynikiem urazu, takiego jak złamanie kości lub skręcenie lub chorobie klinicznej, takie jak niewydolność serca, lub zapalenie stawów.

Czas trwania i przebieg palców pęcznienia jest bardzo zróżnicowana w zależności od przyczyny. Obrzęk spowodowany urazem często ma nagły początek. W innych przypadkach, obrzęk palców wynikające z chorobą medycznej może rozwijać się powoli i utrzymują się lub nasilają się w czasie.

Mimo, zagrażające życiu powikłania obrzęk palców są rzadkie, należy natychmiast wezwać pomoc medyczną (911) od obrażeń, które wymagają obfite krwawienie lub uszkodzenia tkanek.

Opuchnięte stopy i nogi może być oznaką poważnej choroby, takie jak niewydolność serca. W rzadkich przypadkach, zakażenia kości (zapalenie kości) lub skóry i tkanek miękkich (zapalenie tkanki łącznej) na palec może się rozprzestrzeniać po całym ciele, w wyniku wstrząsu i niewydolności narządów. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli palec obrzęk towarzyszy poważnych objawów, takich jak ból w klatce piersiowej lub nagłego ciśnienia; kołatanie; wysoką gorączkę (powyżej 101 stopni Celsjusza) lub zmiany w poziomie świadomości, takich jak rozdawanie lub brak reakcji.

Jeśli twój palec obrzęk jest trwała, nawracające lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić obrzęk palców?

Może towarzyszyć obrzęk palców inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na palce może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy obrzęk toe

PRZYCZYNY

Co powoduje obrzęk palców?

Uraz lub uszkodzenie jednego z obiektów w toe toe może spowodować obrzęk. Choroby, które wpływają na cały organizm, takich jak cukrzyca, zapalenie stawów lub choroby naczyń, może również prowadzić do stóp obrzęk.... Czytaj więcej o palec obrzęk przyczyny

Więcej artykułów